Morálka vs chtíč - nezávazný sex mimo vztah?

Od: Datum: 05.12.13 20:46 odpovědí: 24 změna: 05.03.14 22:52

Ahoj vsem, rada bych Vam priblizila svoje rozpolozeni a chtela bych Vas poprosit o Vas nazor nejlepe vychazejici z vlastni prozite situace. Je mi 28let, 6 let mam pritele, hned od zacatku spolu zijeme i pracujeme a jsme spolu kazdy den od rana do vecera. Je to spravnej chlap, za ty roky spolecne prace, kdy jsme si navzajem tymem, jsem se utvrdila, ze pro me do zivota je to bezvadnej partner a parťak. Troufam si rici, ze on to citi stejne tak. Jsme dobre sehrani, mame hnaci motor ve vidina spolecneho vlastniho bydleni, deti nemame, ale az s nim si to dokazu predstavit. Druha stranka naseho souziti, kde tak sehrani nejsme je sexualni zivot. Vysumela veskera chut ci touha, ale jenom z me strany. Nejsem nikterak naruziva a nikdy jsem nebyla, jde mi o kvalitu nez-li o kvantitu, ani muj pritel, ale kdyz uz dojde na vec, proste se do toho musim nutit a premlouvat...Ale pred casem se mi stala ta vec, ze onen plaminek vasne ve me zazehnul nekdo jiny, letme setkani, ferova nabidka nezavazneho sexu a diskretnosti. Odmitla jsem, ale pravdou je, ze to nemuzu dostat z hlavy...Vazim si sveho pritele natolik, ze to nemuzu udelat, ale zaroven jsem si uvedomila, ze kdybych jednala v souladu se svoji prirozenosti...rekla bych tomu klukovi..pojď. Takze svadim takovy vnitrni boj, moralka versus chtic. Nemuzu ani nechci opustit cloveka, ktery je me po boku tolik let kvuli pouhe touze po experimentu, zaroven se do toho nemuzu pustit, pac vim, jak by me driv nebo pozdeji dohnaly vycitky...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.13 21:06

Udělej jen to , abys později nelitovala

Ohodnoceno: 1x

Od: auto®
Datum: 05.12.13 21:12

Na toho 2.zapomen. Co kdyz se ti to s nim zacne libit? Ukoncis to s 1.? Zeny vnimaji "nezavazny" vztah vazneji, nez muzi a rozlozi ti to vztah. Vnimavejsi chlap si vsimne, ze jsi se zmenila, zacne patrat a zjisti to.

Vzdy ale bude existovat nekdo "lepsi". Ano, muzes si vztahem s 2. ozivit vztah s tim 1.-mozna te to s tim 1. pak zacne vice bavit, ale abys to ustala, nesmis mit ty predsudky, kvuli kterym pises tento dotaz sem. Mas toho hodne co ztratit a nechut k sexu s 1. se da urcite resit i jinak. Zeptej se kamaradek.

Na druhou stranu muze byt ten 2. tvoje osudova laska a nic z toho co jsem napsal, nemusi platit. Je to na tobe.

Ohodnoceno: 0x

Od: kuloch
Datum: 05.12.13 22:38

Těžko říct, co je pro tebe důležitější - sexuální touha nebo soužití s partnerem, který je v mnoha věcech ideální.

Osobně bych partnerku takto nepodrazil, když ona mi to taky nedělá. Svědomí by mně časem sežralo zaživa. S manželkou to mám podobně jako ty s přítelem - jsme spolu od rána do večera, nyní spolu také pracujeme. Nepřipadá mi úplně dokonalá, ale vyhovuje mi skvěle. Nikdy bych ji nevyměnil a to ani předtím, než jsem si ji vzal. Tolikrát si vzpomenu na nějakou holku co jsem poznal před ní, si říkám jaké by to bylo asi s ní a tak...je ve mně poznávat něco nového a třeba zažít znovu to seznamování a objevování...ale cítím, že je důležitější pro mně ten život s ní a její lidská hodnota než chtíč. Je mi 21 a ve 20 jsem s ní do toho šel - s tím, že to bude navždy, přes veškeré chtíče.

Záleží na tobě. Můžeš do toho jít, přes výčitky se dostat k tomu, že se to s tím 1. rozpadne a začít něco nového...ale dávej si majzla - lidi jsou ku*vy - vypráší si s tebou oc*s a adios...takže z ukojení chtíče můžeš mít rázem z života vcelku trosky.

Jestli si jsi jistá, že on tebe má jako jedinou, tak si ho kua važ a dbej na to, aby tomu tak bylo i nadále. Že nemáš zrovna touhu...to se může změnit, jak to je častěji tak už taky nemám chuť a ani se mi to nelíbí. Ale chvilku to není a hned je to zase paráda.

Osobně se mi to hnusí...nechat přítele někde a jít si užít někde s jiným. Abys toho nelitovala. Ale je to můj názor, každý je jiný, 100 lidí...100 chutí (a nejen v jídle) ;)

Datum: 05.12.13 22:50

Časem si bohužel příroda prosadí své. Nebrat život smrtelně vážně a žít tak, abych z toho měl dobrý pocit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.12.13 22:58

Já si nemyslím, že by se jednalo o chtíč. Podle mne je to v tom, že tě už Tvůj přítel nesvádí, nebojuje o Tebe, nemá to zapotřebí, neboť tě už má. Ale to samé platí i pro tebe. Proto Tě to už nebaví a sex se pro Tebe stal rutinou. Pro toho druhého jsi neprozkoumaná, nová, záhadná a žádoucí. A to samé je on pro Tebe. Tohle si uvědom a představ si, že i s tím druhým to nakonec bude to samé, jenom on nemusí vůbec být na té samé úrovni jako Tvůj dosavadní přítel. Já bych to neriskovala. Sex je pro život dost důležitý, ale není nejpodstatnější. A nějaké dobrodružné vzplanutí, to si myslím, že si Váš vztah nezasluhuje.

Není to ani o morálce, ani o chtíči. To se v životě stává velmi často a nejenom Tobě. Já bych to nezkoušela. A když bys přece jenom neodolala, udělej to tak, aby se to nikdy nedozvěděl. Ale já Ti předem mohu říci, že budeš nakonec zklamaná.

Ohodnoceno: 5x

Od: kuloch
Datum: 05.12.13 23:04

Souhlasím se suzymon - přesně takhle jsem to taky myslel!

Od: laik
Datum: 05.12.13 23:54
Jaky by byl tvuj nazor na opacnou situaci? Pritelovi nejaka sexy holka, kterou potkal, nabidne nezavazny sex bokem a protoze ty jsi podlel nej "frigidni" a sex ti nic nerika, on o tom zacne vazne uvazovat. Ma to zkusit? Tajit to? Zamiluje se do ni? Zjisti, ze ona je jeho osudova laska a ne ty? Opusti te kvuli tomu? Bude chtit byt s ni? Zit s ni? Mit s ni deti a rodinu? To vysnene bydleni?

Od: olaf71*
Datum: 06.12.13 08:17

vztah bez kvalitního sexu nemá budoucnost

Od: moralista
Datum: 06.12.13 08:45

sex bez kvalitního vztahu také ne

Od: jednadve
Datum: 06.12.13 09:00

stealthguest@seznam.cz

jedna dvě

Něco takového jsem taky řešil před časem. Je mi 29. Také jsem šťastně zadaný (ženatý), dvě děti, ve všem si vcelku rozumíme, ale pořád mě lákala myšlenka, jaké by to bylo jinde, respektive jaký by byl sex s jinou ženskou a tenhle červíček pokušení ve mě hlodal a hlodal... každopádně je to těžký vnitřní boj sám se sebou a je otázkou kdo nakonec vyhraje. Jestli tělesný, sexuální chtíč, nebo morálka člověka. Protože pokud má člověk zdravou morálku a je soudný, stoprocentně ho po činu doženou výčitky svědomí ať chce nebo nechce.

A pokud to člověk udělá jednou, udělá to většinou i podruhé a potřetí...

Sexuálnímu chtíči se strašně špatně odolává a podle mého názoru je to o velmi, ale velmi silné vůli to přemoci.

Kdybych dostal nabídku, sám nevím, zda bych ji dokázal odmítnout...

Od: buss®
Datum: 06.12.13 09:42

Je to spravnej chlap, za ty roky spolecne prace, kdy jsme si navzajem tymem, jsem se utvrdila, ze pro me do zivota je to bezvadnej partner a parťak.
No pouvažuj, znáte se jen z práce, možná kafe, mačkání ruk, byl by fajn sex, ale bez starostí co se společným životem a vším co s tím je. Takové vztahy bezstarostné jsou ideální, odreagovat se z domu, od všedních starostí. Ovšem aby na to doma nikdo nepřišel. Kdo je ta druhá stránka našeho soužití? Jsi zadaná? Morálku si vysvětluj sobě. Statistika se moc o věrnosti nevyskytuje, nakonec kdo řekne pravdu? Proč mluvíte všeci o přítelích, když s nimi sexujete? Nakonec lze to zkusit, zanalyzovat a pak zmizet, ale .. kde je jistota, že ten druhý to jednou nepráskne když ti vadí morálka? Pokud jsi volná, co ti brání .. více partnerů?

Od: rika*
Datum: 06.12.13 09:43

Dekuju velmi vam vsem za prispevky...

Od: pb®
Datum: 06.12.13 09:44

Víte co se říká. Ženy nikdy nezapomenou na muže, které mít mohly a muži na ženy, které mít nemohli.

Datum: 06.12.13 10:44

Musíš se rozhodnout, jestli je pro tebe důležitější chvilkový nezávazný sex, nebo vztah s přítelem.

Kecy o přirozenosti neberu, člověk byl vybaven mozkem a rozumem právě proto, aby ovládat svoje pudy, jinak bychom se na sebe vrhali na ulici.

Od: mdx
Datum: 06.12.13 13:18

Jdi do toho s tím druhým. Čím dříve pochopíš že svět kolem nás funguje jinak než ti ukazují v televizi, tím to pro tebe bude lehčí.

Datum: 29.12.13 02:27
A proc to resis po netech a ne se soucasnym pritelem? Nebo myslis, ze treba sexuologove tu jsou pro mimozemstany? Teprve pak muzes mit jasno

Datum: 05.03.14 22:52

Výborný nápad, proč se neporadit s přítelem, jestli ho podvést nebo ne *bzum*

Datum: 29.12.13 21:16

Přeji pěkný večer,

taky se pokusím něčím přispět do této debaty, byť jsem si teď povšimnul, že tak trochu přicházím s křížkem po funuse. Ale možná ne.

Chápu Vaši situaci. Člověk má hold někde hodně hluboko, v miliony let starých genech uloženou silnou touhu po tom, aby co nejvíce rozšířil své geny. Kupodivu má v sobě taky něco jiného. Něco co je zapsáno snad ještě hloub. Něco co mu říká, že by měl ovládat své pudy. Který hlas z těch dvou poslechnout?

O touze po sexu se říká, že je přirozená. To bezpochyb je. Někteří lidé však tvrdí, že touhu po sexu nelze přemoci, právě proto že je přirozená. Ale cožpak ten druhý "hlas" který člověku říká, že se nemůže vyspat, s kým se mu zlíbí, není přirozený? Nevnímá ho snad každý přirozeně, aniž by se mu někdy učil? Nemůžu si pomoct, ale myslím, že o přirozenosti to není.

Je dobré si uvědomit, co člověk od života může očekávat. Jsem přesvědčen o tom, že přes všechno zlo, kterého je ve světě tolik, je štěstí základní stav. To znamená, že se nemusíme bát, aby nám štěstí neuteklo a nemusíme se za nim ani zoufale hnát. Proto abychom byli šťastni, musíme udělat jen to, že se budeme snažit neustále zbavovat zla kolem nás. Nicméně štěstí podle mě není euforie. Spousta lidí si myslí, že aby mohli být šťastní, tak musí být buď opilí nebo romanticky zamilovaní a nevím co ještě dalšího. Ale euforie je jenom jedna podoba štěstí a zrovna ta nejprchavější. Pokud chce být člověk opravdu šťastný, pak se musí přestat hnát za euforií. Je to však jen můj názor.

A určitě stojí za to zvážit, jestli opravdu toužíte po jiném muži nebo pouze po sexu. Pokud Vám jde jen o sex, pak to chcou především Vaše geny a Vám samotné to nepřinese žádnou světlou budoucnost. Budete sloužit své touze a nikoliv sobě.

Snad jsem Vám pomohl vnést do problému trochu světla. Neříkám Vám, jak se máte rozhodnout. Pozvěte svůj mozek na návštěvu ke svému srdci, nechte je si o tom vklidu popovídat, protože každý z těch dvou k tomu má co říct, a pak se rozhodněte tak, jak to budete cítit někde hluboko v sobě. A hlavně se prosím nebojte.

Přeji Vám, abyste ve svém životě vždy nalézala to, co je pro Vás dobré a abyste byla šťastná.

Noviny

Od: neon®
Datum: 04.01.14 18:33

Klasicky je nejlepší si vyprojektovat velice reálné imaginární divadélko ve své hlavě. Že se ti to děje opačně. On přemýšlí nad jinou, dostal nabídku od nějaké kočky, že se s ní může diskrétně vyspat, a moc ho to láká, ale neví jestli ti to udělat. Neví co se sebou. Chtíč nebo morálka? Třeba se mu tu dost možná i stalo. Proč bys měla být jediná, která trpí v sexu, jste v tom oba. Třeba chce taky ženu se vším všudy, dost možná. Takže jaký na to máš názor, když bys měla radit někomu jinému, s trochu větším nadhledem. Co bys mu poradila ať udělá vůči tobě? Jak to cítíš? Ranilo by tě to, kdyby přemýšlel nad jinou? Ranilo by tě, že by to řešil už několik měsíců v hlavě a tys o tom nevěděla?

Datum: 04.01.14 18:48

já bych do toho při vší diskrétnosti šel proč ve stáří vzpomínat jen na pracovní úspěchy *ua*

Od: nicoll22*
Datum: 26.01.14 23:22
Nedelejte to...jestli mezi vami fungure duvera, souzneni a laska,nedelejte to.
Chemie je mrcha,ktera pokazi spoustu veci.Je to tikajici casovana bomba, ktera by vas vztah rozervala. Nez se tedy vyspite s tim druhym, rozejdete se s pritelem, bylo by to fer k nemu. Ale ten bude chtit duvod...mam jineho,chci se s nim vyspat...premyslejte, jak vas vztah ozivit vnest do nej zase klid.
Zajdete nekam za zabavou nebo jen krasna prochazka.
Nebo romantika o vikendu na horach...
Hodne stesti.

Od: klidek*
Datum: 18.02.14 16:31

Nedělejte to. Může to být konec vztahu. Radši zkuste nějak oživit a probudit sexuální vztah s přítelem, případně tomu dát úplně nový směr... Možná oba podvědomě sníte o stejné věci, ale máte zábrany o tom spolu mluvit, aby to ten druhý nebral "nějak špatně". Po šesti letech je ten správný čas zkusit to

Od: pette
Datum: 19.02.14 12:13
Je mi 32 s partnerkou jsem 2 roky,bývalá mě podvedla a moc mě to mrzelo,vydržel jsem to s ní dalších půl roku ale už to nešlo,ztráta důvěry je to nejhorší ve vztahu,sex mám moc rád,podvést jsem mohl ale svědomí mi to nedovolí,postupem času jsem si uvědomil smysl života a podvod a ztráta důvěry v něm určitě není,kdyby mi to bývalá řekla tak jí pošlu do prdele hned a nemusel jsem se to dozvědět od cizých,není to příjemný pocit a když,tak dej tomu klukovi šanci ať si najde jinej vztach a nezahazuje se s Tebou

Datum: 05.03.14 22:48

Stalo se mi to samé. S přítelem jsem si skvěle rozuměla, ale jako s kamarádem. A pak se objevil někdo jiný, jsem mladá a tak jsem chtěla zkusit něco jiného. Týden po rozchodu a "užívání si" s tím druhým mě dohnaly nejen výčitky ale i smutek. S tím druhým jsem to musela ukončit, každý den bez ex mě ničil, odprosila jsem ho a jsme zase spolu. Nemluvíme o tom, někdy ale má takový zvláštní výraz ve tváři, a já si vždycky vzpomenu, co jsem udělala. Výčitky mám pořád, o to víc, že s tím druhým chodím do školy, potkáváme se denně, povídáme si, a poslední dobou mám zase ty chutě po něm skočit. Nespoléhejte na to, že to bude nezávazně, já jsem si to taky myslela. Radím Vám neudělat něco, čeho byste později litovala. Hodně štěstí

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.