Rakovina varlat?

Od: Datum: 04.12.13 20:59 odpovědí: 6 změna: 05.12.13 05:34

Dobrý den, cca před 4měsíci jsem začal "uvažovat" o tom, že mám rakovinu varlat... Jak mě to vůbec napadlo? na Facebooku (Ano, na facebooku...,možná si myslíte že jsem si přečetl blbost a hned všemu věřím...jak malé dítě..ale já to myslím smrtelně vážně !),že nějaký 16 letý chlapec umřel na rakovinu varlat...Prý že mu nějak tahalo ve varlatech nebo něco takového, pak tam byli ještě rady od doktorů že pokud si najdeme nějakou bulku na varlaech máme jít okamžitě k lékaři no, já na svých varlatech (Nebo spíše pod nimi či nad nimi... teď nevím... mám (nad každým) bulku..nebo kuličku nebo oválek nebo něco takového... nahmatal jsem tam i jakési chapadla což budou myslím žíly nebo tak něco.. No, nicméně tyhle udájné "bulky" jsem si nahmatal myslím už i v roku 2012 kdy jsem tomu nevěnoval žádnou pozornost a byl jsem vpořádku... a nic neřešil.. :) Teď ( před 3 měsíci asi..) jsem na internetu vyhledával příznaky rakovin varlat apod. a mám pocit jako bych to měl já.. Bolest v tříslech... ano,někdy.. nebo je to také ze sportu... Zvětšené prsní žlázy? Ano, i to jsem zaznamenal...bolest při dotyku na prsou..(zmáčknutí..) .. po nějakém čase ovšem přestala, nyní se však vrátila pouze na levé bradavce (Jen při zmáčknutí...) a vůbec ta bulka.. Netuším, co když to mají všichni? Rozhodně ve třídě nebudu klukům prohmatávat varlata... ani nic podobného !, Ten den kdy jsem se to dozvěděl jsem byl maximálně vystresovaný...byl jsem snad i na dně.. že budu mít rakovinu ...že tu končím apod. po nějaké době jsem to řekl mámě..že jsem si na varlatech našel bulky i bolest na prsou,ta tomu bohužel věnovalo nulovou pozornost...Tak jsem to přestal řešit a řekl si, co má být...to se stane...Nic jsem necítil .. žil jsem dál.. přestal jsem na to myslet nicméně nyní... (Poslední měsíc) jsem zaznamenal něco jako, že prostě ty varlata cítím a nějakou uplně minimální bolest v nich... nebo něco takového jak bych to popsal...Pak to přestalo... .. za nějaký čas (týden,dva...) jsem měl pocit jako by se bulky rapidně zmenčily... z čehož jsem měl dobrý pocit avšak nyní se vše obrátilo mám pocit jako by se ta bulka (levé varle z mé strany..(pohledu) zvětšila... a bolí mě jen levá bradavka...) Jsem 13let starý... netuším co by to mohlo být..co když ta rakovina? Dnes...seberu veškerou odvahu a řeknu to znovu mámě... ale tak aby tomu zkusila věnovat pozornost a domluvila mi kontrolu u lékaře (nějakej stud...mi nedělá problm jde o moje zdraví... max. jen mužské ochlupení v krajině stydké..to nevím jak stím naložit... ) Jsem pěkně vystresovanej z tohohle všeho... Moc vás prosím o veškeré rady,zkušenosti... a vůbec všechno co vás napadne ! Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.13 21:08
avatar

Ahoj,

nechci tvoje problémy nějak zlehčovat, ale je fakt, že na netu je spousta blábolů. Já když si najdu nějakou nemoc, tak mám všechny její příznaky. Nevím jak, ale tak to funguje u většiny lidí. Asi sugesce.

Nicméně abys už nebyl psychicky na dně, rozhodně doporučuji vyšetření. Seš chlap, tak bys do toho ani mámu tahat nemusel. Vyšetření si klidně domluv sám. Nejspíš stačí se objednat a pak přijít na domluvenou hodinu.

Jo a ještě pro upřesnění. Varlata občas bolí samy od sebe. To když kluk dospívá a sexuální pudy převládají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: autorzmateny
Datum: 04.12.13 21:27

Děkuji za odpověď, takhle...- možnost domluvit si ošetření sám...jsem také zvažoval.Určitě bych to zvládl-tady jde jen o to, jestli není možnost jak by se to moje mamka mohla dozvědět-resp. Přijdu k doktorovi, vyšetří mě pokud bude verdikt že jsem zdráv tak hurá domů a můžu znovu štastně žít a hledat na internetu další nemoci,které by na mě seděly...Pokud ovšem bude verdikt takový, že jsem bohužel nemocen...a bude nucena hospitalizace..a následná operace tak je samozřejmé, že se to moji rodiče dozví a první co nejspíše od mojí mámy nastane bude pořádnej sprďák,že jsem jí o tom neinformoval.Jak si mohu objednat vyšetření - a když už tak stačí u mojí obvodní? Nebo musím najít oddělení (Nejsem si jistý,myslím urologie?) kde se na tohle specializují...objednat se, vzít kartičku pojišťovny a valit na vyšetření?

( A nebo je tu ještě jedna varianta, půjdu na vyšetření..budu zráv, ... pak třeba za půl roku chytím angínu...půjdu k obvodní...a ta nahodí... tady vidím, ( V kartě nebo počítači... )že si byl na vyšetření varlat... A je to tady bum prásk! a jsem "mrtvej" ... To by mě zajímalo jak by t moje máma vzala... :)

Datum: 04.12.13 21:11
avatar

Na 13 let dobrý popisný výkon...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.13 21:29
avatar

No vezme to tak, že seš velkej chlap co se umí o sebe postarat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 04.12.13 21:34

Jakási chapadla jsou asi chámovody, jdou dobře nahmatat a onen oválek může být nadvarle. Čímž nijak nechci snižovat obavy o zdraví, jak se říká, raději desetkrát zbytečně, než jednou pozdě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dobrman*
Datum: 05.12.13 05:34

Ahoj, tak já jako matka bych rozhodně ihned tu návštěvu lékař zařídila, nechápu, jak to Tvoje maminka může takhle hodit za hlavu. Vůbec neřeš nějaký "sprdunk" od mamky, myslím si, že pokud by Ti opravdu něco bylo, tak by maminka mohla mít pak jedině hodně velké výčitky svědomí, že Tvůj problém, se kterým jsi za ní přišel, hodila za hlavu, takže si dojdi na urologii na vyšetření a jednej bez maminky. Nic neodkládej, aspoň budeš mít co nejdřív jistotu a nebudeš se stresovat a myslet na nejhorší ještě kdo ví jak dlouho.

A neboj, nic to být nemusí, může to jen souviset s vývinem, můj manžel měl taky podezření, samozřejmě jsme si přečetli příznaky a jak píšeš, přišlo nám, že má všechny, které uváděli, nakonec mu řekli, že je to kýla. Tak se neboj, držím Ti pěsti, ať je vše v pořádku

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.