Jak představit přítele rodičům

Od: Datum: 01.12.13 12:49 odpovědí: 9 změna: 02.12.13 12:55

Zdravím, je mi 19 let, bydlím u rodičů a rodiče mi trochu nevěří že si dokážu najít "normálního" přítele prostě nedokáží pochopit že už nejsem ta malá holčička. Mám přítele je mu 20 let je tesař, táta potřebuje postavit u garáže přístřešek a shání nějakého truhláře napadlo mě jakože náhodně podstrčit tátovi právě přítele (otec neví že je to můj přítel), vzhledem k tomu že tu moc truhlářu není by si otec zavolal snad přítele, přítel je šikovný ,se dřevem skvěle umí. Až by přítel dokončil přístřešek řekla bych tátovi že je to můj přítel ... co myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.13 12:52
avatar

Lucinko, nejste už malá holčička, sama to říkáte, tak oznamte rodičům, že jim chcete představit přítele a pak řešte přístřešek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.13 12:57
avatar

Liduško, přesně tak. A při stavbě přístřešku bude mít otec možnost si přítele otestovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.13 12:55
avatar

Také zdravím. Pousmála jsem se nad Vaší vynalézavostí. Mně se Váš nápad líbí a pokud je chlapec šikovný, rodiče to poté ocení. Zkuste to. Držím palce a věřím, že to dobře dopadne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.12.13 13:11
avatar

Mě se to líbí. Jenom je snadné se prozradit, nebo třeba to už rodiče vědí, malá vesnice?, ale dělají jako-že by nic. Když ho představíte před stavbou, tak dobře. Ale když postaví přístřešek před tím, tak se vsadím, že rodiče budou na to dlouho vzpomínat. A když z toho zaprší, tak to bude zajímavá vzpomínka i pro Vaše děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 01.12.13 18:31

Myslím, že rodiče by to mohli brát tak, že na ně šijete boudu. Uděljte to naopak - řekněte, jako dospělý člověk, pěkně na rovinu, že máte přítele a že je truhlář a že myslíte, že by mohl pomoci. A pak ho představte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.13 20:44
avatar

Mně sice ten nápad nepřijde hloupý (také se mi docela líbí), ale myslím si, že jím dosáhnete pravého opaku:

Přesvědčíte rodiče o tom, že jste malá holčička, která nedokáže jednat na rovinu. Případně jim nasadíte "brouka do hlavy" - mohou začít přemýšlet o tom, proč se za svého přítele stydíte, proč v něj (přítele) nebo k nim nemáte důvěru, ...

Velká holka jedná přímo.

doplněno 01.12.13 20:45:

Oprava: ... proč k němu (příteli) ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 02.12.13 10:07
Tak je tesar nebo truhlar? *ee* Som z teho volaky zmateny ...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.13 10:27
avatar
Podľa otázky je jej priateľ tesárom. Jej otec zháňa stolára. Je pravdou, že nie každý stolár vie robiť tesárske práce a nie každý tesár vie robiť stolárčinu. Záleží na zložitosti konštrukcie prístrešku, jednoduchší zvládne nielen stolár, ale aj šikovný kutil s praxou.
Doporučujem povedať otcovi, že máte mezi priateľmi aj tesára, ktorý môže prísť konzultovať, prípadne aj pridať ruky k dielu.
Nemusíte hneď vyjsť s pravdou von. Mať veľa
kamarátov či známych neznamená že s nimi hneď aj chodíme.
Čas ukáže... Najmä keď bude priateľ šikovný pracant.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 02.12.13 12:55

Nápad je to dobrý, ale měla bych z toho obavu. Co když se na stavbě něco zvrtne, nepovede a to nemusí být vinnou vašeho přítele. Otec bude zuřit, nadávat na řemeslníka, což je běžné. Pak si nedovedu představit tohoto přítele představit oficiálně rodičům.

Představte jej předem a nechte na otci, ať se rozhodne sám, zda chce přítele vyzkoušet a nebo dá zakázku někomu jinému.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.