Příjdu o práci - co dělat?

Od: Datum: 07.01.14 14:21 odpovědí: 9 změna: 07.01.14 21:11

Příští týden příjdu o práci dohodou a není to mou vinou,nejsou zakázky.Dohodu beru,nechci problémy,protože jednou zase práce bude .Na podporu nedosáhnu a nikde jinde práce žádná,posílám desítky životopisu.Co by jste dělali na mém místě vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.14 14:26

Neposílala bych životopisy, ale aspoň volala, pokud už bych se nešla zeptat osobně. Prokážete tak daleko větší zájem, než každý druhý, co umí zmáčknout "odeslat".

doplněno 07.01.14 18:48:

Osobně se mi nejvíc vyplatilo volání. Kamarád dělá personalistu a více si všímají lidí, co samozřejmě pošlou životopis, ale k tomu ještě zavolají, protože, jak sám říká, "poslat mail umí každý dement, ale zajímat se osobně, to už každý neumí - anebo nechce".

Osobní jednání personalisté také občas doporučují, ale stejně jako Vy si neumím představit neohlášeně obcházet firmy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.01.14 16:34
Stim naopak nesouhlasim, vetsi firmy nepotrebuji s nikym ztracet cas osobnim ci tel. jednanim. Naopak chteji meil a pokud bude clovek zajimavej, sami se mu ozvou a pozvou na pohovor. Obchazet se daji mensi firmy, ale ani to si neumim predstavit, ze by s nim nekdo mluvil na neplanovane schuzce.
Ohodnoceno: 2x

Od: ertl
Datum: 07.01.14 14:32
Nevim co umite, popr. jake mate vzdelani, ale vyridil bych ZL a zacal podnikat.
Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 07.01.14 14:40

Co by jste dělali na mém místě vy?

Vzít si hlavně od zaměstnavatele všechny důležité dokumenty, zápočtový list, atd., jít se přihlásit na úřad práce, zjistit si placení sociálního a zdravotního pojištění a hlavně hledat osobně, ptát se po práci na možných i nepravděpodobných místech, být pozitivní a na první pohled v dobré náladě, abyste při hledání práce neodrazoval smutným vzezřením.

Udělat si ověřené kopie maturitního vysvědčení, výučního listu, různých kvalifikačních certifikátů, atd... podle vašeho oboru, co máte.

Od: kami95
Datum: 07.01.14 15:57

Taky bych radši volala nebo kontaktovala zaměstnavatele a firmy osobně..nepíšete, jaký obor jste dělal, jinak myslím, že když dohodu nevezmete, podporu od státu dostanete, pokud máte tuto práci z pracáku..

Datum: 07.01.14 16:19

Proč nedosáhnete na podporu? Nemáte 12 měsíců pojištěné činnosti? Zkuste se dohodnout se zaměstnavatelem!

Zkuste mu navrhnout, že Vy mu vycházíte vstříc tí, že přistoupíte na dohodu, on by Vám mohl vyhovět v pokračování smlouvy (třeba na zkrácený úvazek), abyste získal potřebnou dobu pojištění.

Další možností je změnit dodatkem pracovní smlouvu na dobu určitou, pak zaměstnavatel nebude muset vyplatit odstupné a Vám se nebude krátit podpora.

Já bych začala u zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.01.14 18:45

Tak tak, dobrovolně neodcházet...

doplněno 07.01.14 19:50:

Martino ono ta podpora se krátí, i když podepíše tu dohodu. Vím, že to není lehké, oni vyhrožují všichni, ale musí to dokázat. V takovém případě je možné se proti jejich praktikám dovolat na inspektorátu práce a věř, pak si to každý rozmyslí, protože jakmile tam mají černý puntík, táhne se to s něma dál...

doplněno 07.01.14 20:15:

No jasně ;) s tím tykáním. Ale s tím topením se taky nemusí přehánět, jen prostě reagovat patřičným způsobem na nabídku zaměstnavatele. Proč bych měl ustupovat a dobrovolně přicházet o peníze? Za těch pět měsíců se to naskládá a kdo mi je dá? Nehledě na odstupné, pokud je nárok. Já kdysi taky dostal nabídku na dohodu, s tím, že mi vyplatí odstupné "bokem". Tehdá se podpora jetšě nekrátila a stejně jsem chtěl vzít roha, takže se mi to ohromně hodilo. Před podpisem dohody jsem chtěl ale tříměsíční odstupné vyplatit na dřevo. Mělas vidět, jak se šprajcoval...takže jsem podepsal až když jsem měl penízky pěkně v kapse. Po podpisu bych je neviděl, to by se mi akorát vysmál...

doplněno 07.01.14 20:44: No právě, lidi mají taky své práva a dokud se budou bát, nikdy se to nezlepší.

Datum: 07.01.14 18:50

Stirecku, bohužel dnes lidi nemají moc na výběr. Pokud nepřistoupí na dohodu, zaměstnavatel vyhrožuje hrubým porušením prac. kázně, při čemž se krátí podpora a bývají i potíže s hledáním dalšího místa.

doplněno 07.01.14 19:53:

Jojo, i při dohodě se krátí, to máš (budu tykat, ju?:)) pravdu. Málokdo má dnes odvahu volat inspektorát a zaměstnavateli zatopit, zvlášť, když práci fakt potřebuje:(.

doplněno 07.01.14 20:16:

Máš pravdu, předsedo:). Spousta lidí neví, jak se bránit a hlavně se bojí.

Datum: 07.01.14 21:11

Zaregistroval bych se na Aukru na děti, na sebe i na manželku, popř. rodiče, chodil po starožitnictví a bazarech /zastavárnách/, skupoval lepší věci a se ziskem to prodával.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.