Lze zjistit rakovinu z vyšetření krve?

Od: Datum: 30.11.13 11:09 odpovědí: 10 změna: 30.11.13 16:57

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli z bežného vyšetření krve se zjistí rakovina.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.13 11:09
avatar

Ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.11.13 11:18
avatar

Dobrý den, ono to jde zjistit docela přesně, ale záleží na tom, jak je ta krev testována. Tedy, musel by být takový požadavek pro laboratoř, aby byl proveden ten správný test. Zdravím!

doplněno 30.11.13 11:35:

Zkuste si něco vyhledat viz odkaz. Jinak, ale nejlépe konzultovat s Vaším lékařem, ať se zbytečně nestrachujete.

http://www.zbynekmlcoch.cz/in…jejich-pomer-k-pohlavi-a-veku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anetta
Datum: 30.11.13 11:26

Ještě bych se Vás chtěla zeptat, mám vyšetření krve jsou tam různé skratky ( např: CRP) z jaké skratky by se dalo poznat, že tam to vyšetření na rakovinu je? Předem děkuji za odpověď

Datum: 30.11.13 11:32
avatar

Proc nepozadate sveho lekare, aby vam takovy test krve nechal udelat. Platite si zdravotni pojisteni, mate na spoustu veci narok. Jen je treba se spravne ozvat a zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.13 11:30
avatar
Z odběru krve jde zjistit snad jen rakovina krve.. Bylo by super, kdyby nám vzali krev a jednoznačně mohli říct ano máte nebo ne, ale tak to bohužel nefunguje.
Pak se dá najít třeba jen zvýšený počet bílých krvinek, což ale nemusí být nutně z rakoviny, ale třeba jen ze zánětu, nemoci atd..
Nebo u lidí, kteří rakovinu měli, se dá do laboratoře poslat požadavek na vyhledání konkrétních markerů, ale tam se ví, co se přesně hledá.
doplněno 30.11.13 11:35: O CRP v krvi jsem našla:
http://www.orift.com/cs/crp-hodnoty-13
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 30.11.13 11:32

CRP je bílkovina tvořená v játrech, která se řadí do skupiny tzv. bílkovin akutní fáze. Koncentrace těchto bílkovin začne v různé míře stoupat, když se v našem těle objeví zánětlivý proces. Vzhledem k tomu, že zánětlivým procesem reaguje náš organismus prakticky na cokoliv, jsou zvýšené bílkoviny akutní fáze (a tedy i CRP) poměrně častým nálezem. K jejich zvýšení dochází u infekcí jakéhokoliv původu, u nádorových onemocnění i u autoimunitních chorob.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 30.11.13 16:06

Ano, jiz to lze myslim z moce nebo krve. Ted si nejsem jista. Mlady student jiz prodal patent. Brzo se jiste ze zprav dozvime vice. Pokud budu mit cas, zkusim to vygooglit :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 30.11.13 16:11

doporucuji vsem precist, je to az hruza...http://www.czechfreepress.cz/…kujici-pravda-o-rakovine.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.13 16:57
avatar

Typické konspirační teorie. Tvrzení pana doktora Daye z roku 1969, že "V současné době jsme schopni vyléčit jakýkoliv typ rakoviny", prostě odmítám věřit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.13 16:31
avatar

Spolehlivě to nejde, ale v některých případech lze zjistit podezření vyšetřením tzv. TUMOROVÝCH MARKERŮ. Pokud ovšem příslušný test je pozitivní, neznamená to ještě nutně rakovinu, je třeba vyšetřovat dále, a naopak zase se rakovina tímto vyšetřením projevit nemusí, všeobecně vzato, Tumor markery nejsou příliš spolehlivé. Může se snadno stát, že u člověka s nádorem nebudou zvýšené, nebo že naopak budou zvýšené u člověka bez nádorového onemocnění (záněty, nezhoubné nádory, neznámá příčina). Proto je náhodně zjištěné zvýšení specifického tumor markeru spíše určitým vodítkem, že se v určité tělní soustavě může dít něco nenormálního, a že bychom měli tuto soustavu dále vyšetřovat.

Ty zkratky jsou různé, například PSA ( Prostatický Specifický Antigen), který může ukazovat na zánět či přímo rakovinu prostaty, ale taky může být pozitivní třeba po souloži nebo po jízdě na kole. Podívejte se na http://www.stefajir.cz/?q=tumor-markery, tam najdete něco více, případně googlete ta klíčová slova tumor, marker.

A co se týče toho studenta, nevím přesně, ale řekl bych že jeho patent se netýká podstaty zjišťování podezření (to snad ani nejde patentovat, to není vynález, ale objev), nýbrž metodiky, techniky, snad sestrojil přístroj, který jinak v principu známě věci zjišťuje a vyhodnocuje.

(Ty PSA se zrtovna vás netýkají, mužům to preventivně asi nechá dělat urolog. A když budou positivní, nařídí biopsii prostaty, redy vyšetření poměrně nepříjemné, po kterém má pacient pár dní v moči krev, ale spolehlivější (i když taky ne stoprocentní, oni při něm vyštípnou několik kousků prostaty v naději, že se trefí do potenciálního nádou, ale taku se trefit nemusí, i kdby tam byl.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.