Doprovod dítěte

Od: Datum: 30.11.13 07:44 odpovědí: 5 změna: 01.12.13 09:03

dobrý den mám ještě otázku: při propuštění z nemocnice objednal lékař mou 6-letou dceru na biopsií za týden.Výsledky by měly být do 3 dnů.Věřím, že dobré a po tu dobu bude dcerka hospitalizovaná. Jelikož je nemocnice vzdálená 250 km, jak je to s doprovodem a mým 3-denním pobytem u dítěte? Nemám už dovolenou a nevím, na co mám nárok. Nebo musím jet první den tam a zpátky a třetí den opět?

Mám nárok na paragraf, nemocenskou,nebo jinou formu volna...

děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 30.11.13 10:44

Moc neporadím s paragrafem. Ale 6ti leté dítě nepotřebuje neustálou vaší přítomnost, zabaví se s ostatními dětmi, tak jako prvňáčci ve škole. Na odvoz dítěte do špitálu i na dovoz domů paragraf určitě dostanete. Co budete dělat, když výsledky budou za týden a ne za tři dny? Což je ve špitále běžné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.13 11:05
avatar

Tak v te nemocnici pocka. Je to nemocnice od nemocnice. Doporucuji se obratit na pojistovnu, popripade na konkretni nemocncici.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xixi*
Datum: 30.11.13 11:54

Cituji ze stránek VZP (každá pojišťovna to může mít jinak):

Zákon říká, že je-li při přijetí dítěte do zdravotnického zařízení vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nutná celodenní přítomnost průvodce, může s ním být tento průvodce přijat do ústavní péče. Pobyt průvodce dítěte mladšího šesti let v nemocnici se považuje za ústavní ošetřování a hradí ho zdravotní pojišťovna, u které je pojištěno doprovázené dítě. V případě dítěte staršího šesti let to lze jen se souhlasem revizního lékaře.

Pokud je dítěti méně než šest let, máte nárok být hospitalizována s ním. Pokud je starší musí vaši přítomnost posoudit revizní lékař jestli je nutná. Pokud budete hospitalizována spolu s dítětem, platíte regulační poplatky za sebe i dítě a vám je vystavena pracovní neschopnost na dobu pobytu v nemocnici.

Ve vašem případě bych zkusil zavolat na pojišťovnu a dohodnout se tam co a jak. Další možnost je paragraf na odvezení a pak vyzvednutí dítěte. A další možnost je neplacené volno, ubytovat se ve městě kde je dítě hospitalizováno a být tam s ním přes den.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.13 19:03
avatar

Vaše zdravotní pojišťovna ba vám měla odpovdět nejpřesněji.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: evaw
Datum: 01.12.13 09:03

děkuji Všem za odpovědí,pomohly mi

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.