Zrušení PP ve zkušební době

Od: Datum: 29.11.13 18:58 odpovědí: 4 změna: 29.11.13 23:35

Dobrý den,

mám dotaz, který je spojen se zrušením pracovního poměru ve zkušební době -zaměstnavatel zrušil zaměstnanci PP ve zkušební době k datu 10.12.2013. Zaměstnanec podepsal. Poté se ale rozhodl, že zruší PP sám a to k poslednímu dni v měsíci, tedy k 29.11. 2013. Zaměstnavateli předal v pracovní době v místě výkonu práce toto zrušení PP. Zaměstnavatel ovšem nesouhlasí a trvá na tom, aby odpracoval ještě všechny pracovní dny do 10.12. , s tím, že první zrušeníí PP podepsal, je platné a ze své strany tedy nemá právo ukončitt PP dříve. Kdo má pravdu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.13 19:22
avatar

Jsem přesvědčen, že zaměstnavatel nemá pravdu. Tím, že zaměstnanec podepsal písemné vyhotovení zrušení PP ve zkušební době neznamená, že se zaměstnavatelem uzavřel dohodu o tom, že bude pracovat do 10.12. Jeho podpis znamená pouze to, že rozhodnutí zaměstnavatele vzal na vědomí. To ho však neomezuje ve svém právu zrušit pracovní poměr k datu, které mu vyhovuje. Jestliže včas doručil zaměstnavateli písemné oznámení o zrušení PP ve zkušební době k 29.11., tak tímto dnem pracovní poměr končí.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 29.11.13 19:53

Ano, přesně tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 20:23
avatar

Tak já nevím, ale já bych to viděl tak, že zrušení pracovního poměru ve zkušební době je jednostranný úkon, do kterého druhý partner nemá co mluvit a na jeho podpise to nezáleží. On vlastně maximílně podepisuje, že tento akt bere na vědomí, čímž se předchází nedorozumění, ale k ničemu se tím neváše, stejně jako by nic neznamenalo, kdyby to nepodepsal. Takže, můj názor, zaměstnavatel je tak trochu mimo mísu. A netřeba se s ním dohadovat, své rozhodnutí jsem ohlásil, odpracuji ještě 29.11. 2013. a v prosinci mě tam už neuvidí. A když se mu to nelíbí, ať si mne žaluje.

Jediná komplikace, kterou vidím, by bylo případné vracení pomkůcek, možná.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.11.13 23:35
avatar

Souhlasím s Brunem a Kartágincem (odpovědi Majca nejsou k dotazu):

Podpis zaměstnance nevyjadřoval dohodu, souhlas ani vůli zaměstnance. Jeho podpis pouze potvrzoval převzetí písemnosti od zaměstnavatele.

Pracovní poměr skončí dnem doručení písemného zrušení pracovního poměru zaměstnavateli (29. 11.). (Právní účinek druhého zrušení nastane dříve.)

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.