Podvod na internetu

Od: Datum: 29.11.13 11:38 odpovědí: 10 změna: 29.11.13 18:08

Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit ohledně jedné záležitosti. Týká se to nákupu na internetu, přesněji napsáno, krádeže přes internet. Podala jsem si inzerát, že sháním nějaké zboží, ozvala se paní, že ho má, tak ať jí pošlu peníze. Po týdnu jsem ji kontaktovala, kde je zboží, tak napsala, že si to dcera omylem vzala a už jí to nechce brát (což byla samozřejmě lež, když něco prodávám, tak to před dětma schovám), psala tedy, že se omlouvá a vrátí mi peníze. Od té doby se mnou komunikuje pouze formou urážek, a že mne nezná a nic mi nedluží. Zjistila jsem, že jsem nebyla první, ale bohužel na tu osobu nemůžu sehnat kontakt, tak se s ní nemůžu spojit. Chci paní zabránit v dalším okrádání, ale nevím zda to bude mít cenu, podávat trestní oznámení kvůli částce 300,- Kč. Poraďte prosím.

P.S.: prosím vás, nepište mi o tom, že jsem udělala hloupost, že jsem poslala peníze dopředu, tolikrát jsem už takhle nakoupila a nikdy se mi nestalo, že by mne někdo podvedl. Vědomě mne podvedla, tak by za to měla být potrestána, ať už k tomu došlo osobně či na dálku. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: judrjezevec
Datum: 29.11.13 11:39

No, skoro bych si vsadil, že nebudeš jediná, koho paní takhle napálila. Takže bych oznámení podal. nejde o sumu. Jde o princip!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 11:44

A taky bych třeba tady a všude na mejly a třeba i FB napsala,jak se paní jmenuje a třeba to číslo účtu, ať na to nikdo další neposílá peníze...

Taky bych to nahlásila. I 300 Kč je dost!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: laik
Datum: 29.11.13 11:56

Placni sem jeji email a cislo konta, kam jsi poslala penize (nebo jak doslo k predani penez) a on uz si to Google zapamatuje, takze dalsimu cloveku, ktery s ni bude chtit obchodovat a udela si rychle hledani na Googlu na kontaktni informace, ktere ta prodejkyne poskytne, tam mu vyjede tato diskuze a zadny obchod s ni nauzavre.

Podej take trestni oznameni. Policie si ji uz dokaze najit i za "anonymnim" emailovou adresou nebo cislem uctu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 12:01
avatar

Třeba by se to dalo i jinak. Jsme tu z celé republiky, tak napište odkud je a někdo se na to může kouknout.

doplněno 29.11.13 15:15:

Tak to je pro mě zrovna z ruky. Škoda.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 29.11.13 12:06

Na policii jste už měla být, pokud podvádí, bude oznámení více. Ostatně jste to měla i jí sdělit. Nepíšete, kde inzerát byl, napsat též provozovateli.

doplněno 29.11.13 20:01:

Na to zveřejňování že je někdo podvodník, zloděj bych si dal bacha. Tomůže jen soud.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.11.13 14:24

Děkuji všem za pozitivní reakce. Samozřejmě, že jsem její jméno, adresu, číslo úču i telefonní číslo uveřejnila kde se dalo, na Facebookových stránkách podvodníků, na internetových, kde je stránka s podvodníky, dokonce jsem se dostala na FB stránky inzerátů z jejího města a vše tam napsala, tam si už neškrtne, ani na bazoši, kde to vlastně všechno začalo. Tam jsem psala adminovi a oni ji blokli. Všechno si to našla, ale směje se, ikdyž já si myslím, že jí zas tak do smíchu není, spíš se snaží mne přesvědčit, že jí to je jedno, ale není, jinak by mi nepsala urážlivé SMS. S tím trestním oznámením jsem se chtěla poradit, jestli to není malá částka, vím, že se zabývají až částkou nad 5000,- Potřebuje pořádně klepnout přes prsty.

Uveřejňuji tedy, co se mi podařilo zjistit:

Jmenuje se Monika Trdlová (email: monikatrdlova@atlas.cz), bydlí na ulici Palackého3767/42 v Jablonci nad Nisou, tel. číslo má: 739313220

doplněno 29.11.13 14:30:

Ještě prosím o radu, kde podat to trestní oznámení, ve svém městě nebo odeslat písemně do jejího? Děkuji.

Od: rnk*
Datum: 29.11.13 15:31

Zajděte na najbližší policejní služebnu. Oni už si to policajti předají kam bude potřeba. Jestli toho ta osoba spáchala více tak to 5000,- třeba v součtu překročí a třeba ji i odsoudí.

Vemte ssebou veškeré doklady, emaily a sms, a také doklad o platbě.

doplněno 29.11.13 19:53:

Zlodějům, podvodníkům a zlu obecně je nutné se postavit. Podejte to trestní oznámení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daniell*
Datum: 29.11.13 17:46

Váš problém na žádný trest od policie pro prodejce bohužel není "jen" 300 Kč ze zákona vlastně "nic" neznamená (nic z čeho by si ta paní musela dělat těžkou hlavu). Ovšem určitě nejste jediná koho paní podvedla snažte se najít někoho dalšího (čim více lidí tim samozřejmě líp) a podejte hromadnou žalobu .Ta má šanci na to něco změnit větší než vaše 3 stovky , ty bohužel nikdo ani příliš řešit nebude...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.11.13 17:57

V takovém případě policie jak víme netrestá! Pokud by to byl je přestupek, vizte postup jak je uvedeno v tr. řádu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 18:08

Podejte klidně trestní oznámení, ale peníze už asi neuvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.