Nejvýhodnější spoření pro důchodce?

Od: Datum: 29.11.13 10:43 odpovědí: 6 změna: 29.11.13 15:18

Dobrý den,

mám maminku, je jí 65 let. Jaké je pro ní nejvýhodnější spoření? Chtěla by si spořit 1000-1500 kč měsíčně. Stavebko je už asi pasé, myslela jsem nějaké penzijní se státní dotací, či něco podobného. Poraďte jaké je pro důchodce nejvýhodnější.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.13 10:50

Půl na stavebko, půl na penziko.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.11.13 12:01

Obě mi příjdou nesmysl, nedosáhne na max. státní podporu. Zvolila bych jeden produkt, já osobně se kloním ke stavebku ale počítejte, že nová smlouva je na 6 let a pro dosažení max. státní podpory se spoří 20 000 ročně.

Ohodnoceno: 1x

Od: ola®
Datum: 29.11.13 13:06

Také mi obě příjdou nesmyslné, dvojí vedení účtu, dvojí platba za uzavření smlouvy atd... . To stavebko mi už zase tak výhodné nepřijde. Něco jsem letmo zaslechla, že prý penzijko je výhodnější a po 5-ti létech to může vybrat. Máte někdo nějaký tip, popř. přímo produkt, kde by se dalo spořit měsíčně do 2 tisíc a bylo by to pro důchodce s nejvyšší státní podporou nejvýhodnější?

Datum: 29.11.13 13:34

A proč by měl stát podporovat spoření důchodců? To fakt nechápu.

Ohodnoceno: 1x

Od: ola®
Datum: 29.11.13 14:05

Když léčí alkoholiky, kuřáky a feťáky, tak proč né? Otázka tak nezněla, jde mi to, že to stát umožňuje, tak proč toho obyčejná důchodkyně nemůže využít? Copak je to jen pro finanční analitiky, nebo ty co mají perfektní finanční poradce a mají na to? Nechápu vaši reakci a děkuji, že se zdržíte komentářů.

Od: mija*
Datum: 29.11.13 15:18

Máte pravdu jen at si maminka zvoli penzijní pojíštěni,to je opravdu pro ni nejvyhodnější.Hezký zbytek dne přejí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.