1xzanedbávání dítěte

Od: Datum: 18.11.12 16:33 odpovědí: 3 změna: 18.11.12 17:19
Dobrý den,
Potřeboval bych poradit co má dělát moje kamarádka kdyz na ní máma kašle. Je ji 17 let a bydlí s matkou. Otce nedávno pustili z basy ( neplatil na dítě ). Holka studuje střední školu a dojíždí 10 km busem. Jenže matka ji dává peníze jak kdy ale většinou nedá a ještě je uražená. Dotuje její přítel. To samé je i jídlem. Je hubena a doma toho moc nedostane. Hlavně už jim tak 3 měsíce nejde elektrika protože matka neplatí. Mimo práci tráví čas v hospodě ale nepije. Víkendy to si jde taky a ještě si vodí chlapy domů. Její celkove chování k dceři není takové jako by mělo být. Co se stane v případě že matku udame? Co bude s dcerou vzhledem k tomu že otec nejeví zájem? Děkuji mockrát za rady a omlouvám se za styl psaní. Píší na telefonu:)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.12 16:40
avatar

Ať se jde poradit na sociálku v místě bydliště. Snad jí poradí, jak má postupovat. Jinak je možné si soudně vymoci výživné na matce, pokud jí nebude dávat peníze na jídlo. Asi jí asi nezbyde nic jiného, než si najít nějakou brigádu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 16:44
avatar

Dobrý den. Pokud by sociálka po prošetření všech okolností zjistila, že je kamarádka opravdu zanedbávána atd. dá popud k dalšímu řízení. Kamarádka může být svěřena do péče někomu z rodiny (pokud o to bude mít některý z rodinných příslušníků zájem) nebo může být umístěná do dětského domova. Vzhledem k tomu, že není zletilá, je to komplikované. Kamarádka by měla svojí situaci předně řešit se sociálkou a poradit se tam.

doplněno 18.11.12 16:46:

Soudně vymáhat výživné po matce nemůže, protože ještě není zletilá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nialla*
Datum: 18.11.12 17:19

Já si myslím že socialka to vyřeší nejlíp a at' holka se svěří :) Taková matka ta by si to nejradši měla odsedit s otcem ::(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.