Prodej dovezených aut - lze vydělat?

Od: Datum: 27.11.13 23:37 odpovědí: 2 změna: 28.11.13 10:42

Dobrý Večer chtěl bych se zeptat zda li je možné na prodeji dovezených aut z DE, Švýc. vydělávat napadlo mně to tak náhadou dnes, kamárád a kolega se mi pochlubil že si dovezl Audinu z Zurichu dával za ní na naše 150 000 a v ČR bazaru mu za ní nabídly 220 000 to mně napadá že i když to auto člověk doveze zaplatí benzín a všechny poplatky že by z toho prodeje mohl mát docela slušný výdělek. Je to ale legální a nedopadne nějaký člověk co to třeba dělá jako ve filmu bony a klid tam teda nešlo o auto ale o valuty ale v tom principu? Jestli s tím máte někdo zkušenosti tak Vás prosím o vysvětlení

Děkuji

Klepal Václav

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: den333
Datum: 28.11.13 02:54
Ano vydělat se na tom určite dá. Ale neni to zas uplně jednoduché. Navíc dnes to dělá kde kdo. Musíte umět dobře německy zejména kvuli uřadům v cizině. Mít v D/Švýc. zdroje aut, idealně nějaký bazar daleko od Českých či Polských hranic, blízké bazary mývají horší auta určená právě na export. Mít v ČR odbyt aut, ideálně nějaký smluvní bazar na komisní prodej. Plus hromada peněz na odhlášení, převozní značky, pojišťení, benzín, daně, dovozová stk, nutný druhý řidič či podvalník za auto a vhodné auto na tahání a hlavně spousta času. Zkuste si ty náklady důkladně propočítat.
Ohodnoceno: 0x

Od: rnk*
Datum: 28.11.13 10:42

Ano. Říká se tomu podnikání. Je to legální pokud ovšem máte živnostenský list. Ten obdržíte na základě žádosti na živnostenském úřadě.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.