Živnostenský list na provoz kuchyně

Od: Datum: 27.11.13 20:05 odpovědí: 4 změna: 27.11.13 22:30

Dobrý den, chci se zeptat, potřebuji živnostenský list na provoz kuchyně ale né restaurace, nemám vzdělání ani potřebnou praxi, ale asi největším problémem je že mám zápis v TR a mám podmínku za podmíněné propuštění z VT. Kdo mi poradí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 27.11.13 20:21

Živnostenský zákon + přílohy k němu a v řadě neposlední živ. úřad dá relevantní info, co kuchtění brání + zjistit si další - hygiena ...

doplněno 27.11.13 21:33:

Já to beru tak, kdo má int si to může vyhledat, dle mne je to jen pohodlnost, ne-li něco jiného, Až bych nerozuměl tak se poptám. Většina lidí čeká, co se jim předloží, než být aktivní, tak to pak u nás vypadá. Pořád je tady strach z úředníků. Zda při kuchtění bude vadit jaký trest to řeknou snad jen úřednice, každé podnikání má své.
Tak nebrouzdat, není kde, vaření na intu nenajdete, řeší to ten živnostenský zákon, vizte jeho přílohy a dozvíte se i o požadavcích.. Kdybyste si je přečetla, jste doma. Nejspíše hostinská činnost (chcete vařit nebo i prodávat). Zajdu tam s 1 000 Kč, pobavím se, nebo předem zavolám. Nekoušou.

avatar
Upozornění od sys clayman 27. 11. 2013 20:23:08
!Pravidlo Z4: je zakázáno odkazovat tazatele na vyhledavače ve smyslu: "tady si to najdi" a na místa, kde problém vznikl (úřady, instituce, zaměstnavatele apd) ve smyslu: "tam se zeptej, podívej". Tazatelé nejsou hloupí, aby o této možnosti nevěděli, ale z nějakého důvodu volí Poraďte.cz, respektujme to!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: robinrr
Datum: 27.11.13 20:37

Přesně tak 3 hodiny brouzdám internetem a hledám, všude je psáno provoz restarace a to nechci já chci provozovat pouze kuchyn restaraci m někdo jiný.

Od: uska®
Datum: 27.11.13 21:32

Dobrý den, obávám se, že

i k provozování kuchyně - vývařovny je třeba vlastnit živnostenský list v oboru hostinská činnost. Tento obor spadá do řemeslné živnosti, tudíž budete muset dokládat odbornou způsobilost výučním listem v oboru kuchař, popř. jiné potřebné vzdělaní, nebo musíte mít alespoň 6ti letou praxi. Jak dalece vadí zápis v TR netuším.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.13 22:30
avatar

Pro zivnostenske opravneni preci jeste muze byt nekdo garantem, ktery se s potrebnym vzdelanim zaruci prave za cloveka, ktery ac neni v oboru, zada o vydani zivnostenskeho listu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.