Přítel mi vyčítá, že nemám práci

Od: Datum: 26.11.13 19:27 odpovědí: 26 změna: 18.02.14 12:34

Zdravím Vás, měla bych prosbu, nevím si už rady.Jsem nyní nezaměstnaná,ne moji vinou, ale snižováním stavu lidí z firmy,dostala jsem i odstupné a můj přítel je ke mne zlý a nechápe jak se cítím bez zaměstnání poprvé v životě.Jsem vedená na úřadu práce a snažím se hledat novou práci všemi možnými způsoby jak to jde. Nedávno jsem se přihlásila na rekvalifikační kurz, který je placený úřadem práce a přítel mi nadává, že jsem líná potvora a že se mi nechce pracovat.Do školy studovat, prý chodí jenom dětičky a ne dospělí lidé mi tvrdí on.Já si osobně myslím, že mi to pomůže zvýšit možnosti se lépe uplatnit na trhu práce a zvýšit si sebevědomí a sebedůveru. Přítelovi kamarádi mu tvrdí, že stačí někde u firmy zaklepat a říct, že chci pracovat a mám hned práci, bez výběrového řízení a pohovoru, že moje nohy a zadek rozhodnou o všem. Představují si to chlapi moc jednoduše, a tak to není i když vypadám prý atraktivně. Jak mám příteli vysvětlit, že se snažím na maximum, když on mne ponižuje, že jsem neschopná, blbá a líná? On sám nepracuje a žije z dědictví po jeho příbuzných a snaží se semnou manipulovat. On neví, co to je slovo snažit se, psát motivační dopisy, posílat životopisy, chodit na přijímací pohovory. A taky mi řekl ,že když už konečně budu pracovat, že mi nemusí nic přispívat na domácnost a bude se mít lépe, že na mne blbé blondýně ušetří. Děkuji moc všem za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.13 19:35
avatar

Hm, zajímavé. A proč s takovým chlapem ještě jste?

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 26.11.13 19:36

co to mate za pritele. Jak s nim muzete zit?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.11.13 19:36
avatar

sám nepracuje a vás honí jak nadmutou kozu? Moc pěkný... vymetl bych s ním. Jak dlouho to budete ještě snášet než dospějete k tomu samému? Třeba vás odejít nenechá a půjde do sebe, ale pochybuji.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jitulle
Datum: 26.11.13 19:37

Byla bych zlá taky - kopla bych ho do zadku a našla bych si partnera, který mě podpoří a pochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 19:39
avatar

Proč se necháte ponižovat? S takovým člověkem,bych nebyla ani 5 minut.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.11.13 19:39
avatar

Také zdravím. Nevysvětlujte, vyměňte ho!

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 26.11.13 19:48
avatar

"že když už konečně budu pracovat, že mi nemusí nic přispívat na domácnost a bude se mít lépe, že na mne blbé blondýně ušetří."

Proč žijete s takovým hovadem, to je mi fakt záhada.

Záleží na Vás, zda chcete s takovým blbcem ztrácet mládí a čas, nebo přestanete skuhrat a zbavíte se ho.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lm®
Datum: 26.11.13 19:57
avatar

Opravte slovo přítel na NEPŘÍTEL a jednejte dle toho .

Síla vztahu a nejdůležitější povahové vlastnosti se projeví právě v takovýchto situacích.Když svítí slunce a je modré nebe ,umí být milý úplně každý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 20:18
avatar

Škoda, víc už bodů nerozdám a tak aspoň

*palec*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 20:23
avatar

Stále dokola a znovu mě fascinuje co některé ženy jsou schopny snášet. Ještě bych pochopil když je to kvůli dětem, ale když to není manžel, nemají spolu nemovitost, děti atd. a každá drží a drží jak ta mula v kopcích. Chce to trochu hrdosti a rozumu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: malina*
Datum: 26.11.13 20:31

Nechci být zlá, ale myslím, že právě proto, že on je zajištěný, tak od něho slečna neodejde. Taky způsob žití - obvykle ti bohaí chlapy pěkné holky na rukou nosí - u Vás je to nějaký divný, myslím, že Vás brzy vymění Váš "partner" sám, už jste se mu přejedla. Být Vámi, zachovám si zbytek důstojnosti, a ukončím to dřív.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 21:36
avatar

Kdože je to? Přítel?? a nepletete se?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 26.11.13 22:01

Jen se vzdělávejte, každý papír je dobrý. Když je tak chytrý, tak ať vám zaměstnání sežene. Nejste-li na něm závislá, prchejte, na co čekáte. Když tak hledat zaměstnání s ubytováním. . Jemu ty prachy možná jednou dojdou a bude v pr...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.13 06:58
avatar

Nikdy bych si nedovolila vůči cizímu člověku použít hrubé slovo, ale budu citovat Vašeho "přítele". Nejste líná a neschopná, ale blbá jste.

Proč s ním zůstáváte? To nemáte na jiného kluka? To si nevěříte? Okamžitě bych takového pitomce kopla do zadku. Lepší je zůstat třeba půl roku sama, než živořit s ním a nechat se ponižovat.

Rozejdete se s ním a to hned. Takového si opravdu nezasloužíte. Navíc sám nepracuje. Jen až se mu to jeho slavné dědictví rozkutálí, pozná sám. Ale možná, že pak někde ukáže zadek a nohy a všichni mu budou nabízet tu nejlepší práci. *smich* Je to ubožák, divím se, jak může vůbec někdo žít s podobnými názory. To by už bylo snad lepší nemít žádné, než takové.

A co mi vrtá hlavou? Proč nazýváte toho ubožáka "přítel"? Proč to není třeba partner či druh? Každá tvrdí, že má přítele. Přítel jí pak zahýbá, mydlí ji apod., ale je to PŘÍTEL! Podle mě spíš nepřítel.

Včera mě v Krimizprávách dostalo, když tam ukazovali, jak "přítel" ubil "přítelkyni" kuchyňskou pánvičkou. To byl tedy opravdu superpřítel. Čeština má přece tolik různých slov, proč nějakého surovce a parazita nazývat přítelem? Přítel, to je někdo úplně jiný. *bum* Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pool21
Datum: 27.11.13 08:42

byt tebou vykasli¨se na nej jestli sam nepracuje a tobe to vycita tak takovej clovek si te nezaslouzi prijit o praci muze dnes kazdy ale najit ji je mnohem tezsi a rekvalifikace je dobra vec .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcgregor
Datum: 27.11.13 11:14

Takhle jak jste to napsala Vám každý hned napíše, jaký jste chudák malá. No má to jednu vadu neslyšeli jsme protistranu. Všem těm hrubým slovům od vašeho přítele chybí to hlavní = KONTEXT. V rámci hádky padá ledacos a běžně ještě horší slova, jenže oboustranně. Pokud nejste manželé a chcete, přeženu každý měsíc v obchodě šátek od armaniho nebo třeba jen nákupy potravin, které několikanásobně převyšují vaše fin. možnopsti = hrazeno z jeho dědictví, potom se mu ani nedivím. To ale jen hádám, když jste zmínila, jak je zavodou, je hulvát a přesto jste s ním... Co se týče toho zaměstnávání. Kdo chce, práci si najde. Problém je, že Čechům kdejaká prácička nevoní a tak tu máme přehršel lidí odjinud, kterým práce nesmrdí. Váš dotaz není dotazem. Vy jste se chtěla pouze vypsat a chtěla jste slyšek jaký jste chádák malá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 11:49
avatar

Kontext je úplně šumák. Kdo si k druhému toto dovolí, třeba i v hádce, tak je prostě hovado.

doplněno 27.11.13 11:51:

"Kdo chce, práci si najde."

Na tohle moudro jste přišel sám? On je totiž rozdfíl mezi chlapem, co může vzít kdejakou fušku na stavbě apod, a ženskou. Opět je rozdíl mezi vyučenou cukrářkou, nebo gymplačkou, co manuálně nikdy nic nedělala.

Mamka dělá na UP, vím, jak to chodí, kolik lidí hledá práci, jak dlouho ji hledají a jak jsou zoufalí. A pak přijde nějaký chytrák s touhle hláškou.*zed*.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: narf
Datum: 27.11.13 14:56

Jestliže pan přítel sám nepracuje, práci nemá a neshání si, tak nemá co druhému o shánění si práce povídat. Rekvalifikace je úplně nejlepší nápad. Může se stát, že co se naučíte, nevyužijete hned. Ty poznámky kamarádů asi pěkně stresují - držím palec. A našla bych si pro tuto chvíli pokud možná jiné bližní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdd
Datum: 27.11.13 15:57

Za mne: děláte to dobře, ale váš přítel je hovado a zaslouží kopnout do zadku. Na vašem místě bych se s ním rozešel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 27.11.13 21:34

Já bych se na něj vyprdla. Ten si vás ani nezaslouží. Určitě najdete lepšího. A jak už někdo tady psal, vypadá to, že se vám vztah rozpadá. Už to, že sem o něm píšete je znamení, že pochybujete o svém vztahu. Tak hlavu vzhůru, odejděte od něj dřív než to udělá on a snažte se od něj odpoutat. Lepší je být sám než s někým takovým, kdo vám bere jen sebevědomí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarin*
Datum: 28.12.13 18:20

Ahoj no já to mám obráceně žena se mnou už nekomunikuje pac jsem pro ni nepotřebný zasrana doba!prijdes o práci a je po lasce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 29.12.13 09:01
avatar

A zkuste si představit,že by se stalo, že utrpíte úraz nebo budete vážně nemocná a budete na ID, to by Vás asi doslaova sežral,když se teď chová takto.Radím jako ostatní: pryč od něho!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: cert®
Datum: 11.01.14 23:02

No, ale tahle situace je častá u obou pohlaví, kdy jeden chodí brzy ráno do zaměstnání a druhý leží v posteli, a i když pobírá dávky, je mu vyčítáno, že nenosí peníze, ať si najde dvě zaměstnání, ať jde rovnat zboží do regálů, hlídat objekty atp.

Pořád tvrdím, nejde o to "najít zaměstnání" a otročit za min.mzdu, ale nechat se zaměstnat s dostatečnou mzdou, aby se dalo žít i v důchodovém věku.

Ve Vašem případě může zadek i nohy pomoci při výběrovém řízení, na druhou stranu bych nevylučoval, že si najdete jiného možná ženatého přítele.

doplněno 11.01.14 23:04:

Třetí nejčastější odpověď umírajících na otázku co by v životě udělali jinak byla, že by se míň dřeli v práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annia
Datum: 17.02.14 22:10

Mě bude 50, dcera za rok maturuje, syn už je vyučený a má práci.Manžel mi skoro obden nadává, jako Váš "přítel" - a ještě ho očkuje tchyně. Vemte nohy na ramena a budťe ráda, že nemáte děti. Pokud to přežiju a práci najdu, až dcera odmaturuje, chci se rozvést.Jste mladá a hezká, určitě si práci najdete, život máte ještě před sebou a určitě Vám pomůže i kurz, při hledání práce. Moc držm palce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 10:52

Dceři je tedy přinejmenším 17 let. ¨Pokud jste nebyla schopná nějakých dvanáct-třináct let najít práci, pak se manželovi lze jen těžko divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 12:34
avatar

Fakt dobrý PŘÍTEL. Není to spíš NEPŘÍTEL?

"Přítelovi kamrádi tvrdí že stačí zaklepat..." hm, to je fakt nezlobte se dement. To jsou zřejmě kamarádi z hospody.Tak ať vám ukáže ty správný dveře na který máte zaklepat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.