Místo výkonu práce - samostudium

Od: Datum: 05.12.13 08:47 odpovědí: 4 změna: 06.12.13 22:05

Pracovníkům ve školství přísluší 12 dnů na samostudium. Letos byl tento limit vyčerpán a přebývají 4 dny. Zaměstnavatel proto nařídil vykonat práci ve škole. V zákoně 563/2004 Sb., v hlavě III, § 22a se uvádí,že... pedagog. pracovník vykoná sjednanou práci v prac. době, kterou si sám rozvrhuje a na místě, které si sám určí. Lze tedy vykonat sjednanou práci doma (úspora provozních nákladů školy)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.13 09:12
avatar

Ano, pokud jde o práce nesouvisející s přímou pedagogickou činností (typicky třeba to samostudium), tak ho pedagog může provádět v době a místě, který si sám určí. Na druhou stranu zaměstnavatel může mít dobrý důvod k tomu, aby byla určitá práce odvedená ve škole (třeba má důvod si myslet, že čas určený k samostudiu strávíte na předvánočních nákupech). Mně se vždycky vyplatilo si to s šéfem vysvětlit a dohodnout. Mnohdy se při tom dá najít kompromis, kdy jsou spokojené všechny strany.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.12.13 20:03

Ahoj. Většinou, každé vzdělávací zařízení řídí ředitel. A ten určuje jak se v něm a kdy bude pracovat. Někdo do plánu napíše domácí samostudium, zkontrolovat inventární knihy a jiné podobné věci a pak je oblíben pro své rozumné rozhodnutí. A nebo nařídí na devátou hodinu poradu a v poledne jsou kantoři stejně doma. A není, až tak moc milován. Poptejte se na tohle téma někoho, kdo musí v práci makat 8 hodin jako šroub, s pár minutama pauzy na svačinu. Někdo prostě dělá od půl osmé do oběda a má celkem v roce 3 - slovy tři měsíce prázdnin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 55
Datum: 05.12.13 21:37

No jasně, to jsem čekal. Dříve, před kantořinou jsem dělal manuálně jako strojní zámečník, tak mohu porovnat. V posledních 15 létech nemá situace v učňovském školství daleko od filmu Bastardi. Zkuste 4 hod. denně, aspoň týden takové "zlaté děti" vzdělávat.Mají IQ pod 100, hlásí se do učebního oboru jen pro výplatu soc. dávek rodičům.Polovina z nich není schopna napsat jednoduchou větu. Vystavte jim výuční list a nechte opravit moderní auto. Rychle by jste měnil zpátky ty minuty na svačinu.Zpět k tématu. Jsme asi jediná škola v okrese, kde řed. požaduje nástup o pololetních nebo jarních prázdninách.

Datum: 06.12.13 22:05

Ahoj Pětapadesátko. To co jsem tu popsal, se týká základního školství. To vaše ,,vzdělávání,, , to je úplně o něčem jiném. Na tom fakt není cokoliv závidět. Lituji, obdivuji a držím palce na přežití ve zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.