Antabus a důsledky na organismus

Od: Datum: 25.11.13 18:40 odpovědí: 15 změna: 21.04.16 17:54
avatar

Chci přestat pít alkohol,jelikož leze hodně do peněz. Myslíte si ,že je rozumné užívat antabus?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 25.11.13 18:49

záleží na tom, co je pít alkohol. jedna paní mi řekla, že když vypiju dvě piva denně, tak jsem alkoholik. její manžel vychlamtá denně láhev whisky a to jí nevadí. 60 piv měsíčně není lezení do peněz. antabus nebrat !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 18:59
avatar

No ono to ani není o tom že bych ty peníze utratil za svůj alkohol,ale pokud to s pitím přeženu (což je skoro vždycky) tak už nemám absulutní kontrolu nad financema a každého zvu a nebo ztratím telefon,budnu,doklady apod.

A za jeden večer utratím třeba i několik tisíc.

Od: olaf71*
Datum: 25.11.13 19:42

také občas někde něco nechám, co se týká oblečení. klíče,portmonku a doklady jsem nikdy neztratil. chlastej doma, to je moje rada

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 25.11.13 19:43
avatar

Heteráku:Dle tvého vyjadřování usuzuji,že jsi inteligentní člověk a jako takový to jistě v životě máš poměrně srovnané,jen můj postřeh*nevi*Zkus tedy "zatočit" i s tím alkoholem silou vůle*hej*Zkrátka a dobře,pij s mírou a bez tvrdého alkoholu-ten je největší prevít a dělá v mozku paseku*cert*Pij třeba pouze víno nebo pivo a prokládej je vodou nebo džusem.Dá se to v klidu a pohodě,přece nemusíš být zlitý jako Dán:-DVíš,jaký budeš mít druhý den krásný pocit,že jsi ušetřil a ještě k tomu nebudeš muset řešit odpornou kocovinu*cert*Je to o vůli,jako všechno ostatní.To je celé!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirilacina
Datum: 21.04.16 11:14

Řeknu Vám svůj problém, je mi 42 let jsem od svích 20ti let pivař ale zjistil jsem že to pivko každý den nepotřebuji pít ale když sedím někde v hospodě a vypiji toho pivka víc pak ztrácím zodpovědnost a hodněkrát se mi stalo že jsem to tak přehnal, že jsem ani nešel do práce a nešel jsem tam třeba tři dny a jenom jsem se coural po hospodách a nonstopech kde mi bylo dobře ale z práce mě propustili a tímhle způsobem jsem přišel o několik zaměstnání tak hledám řešení.Přítelkyně mě vyhodila zbytu a posílá mě do léčebny chci to ale ještě zkusit sám ale říká že to sám nezvládnu že potřebuji odbornou pomoc nechci brát žádný antabus mám nemocná játra a bojím se že si těma lékama ještě ublížím chtěl bych to ještě zkusit sám to zvládnout a prostě se uhlídat.Prosím o radu.Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 19:20

Stejný efekt jako Antabus má hnojník inkoustový http://www.myko.cz/clanek346/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 19:28

Ahoj. Já na ty poradny moc nejsem, ale možná by ti v nějaké mohli něco poradit. Ten Antabus by se asi použil až v nějaké léčebně. Ale, než to, tak co si tak říct. A už to provozovat nebudu. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 19:44
avatar

hmmm pro zacatek je treba uvedomit si ze mas problem s alkoholem a rekni mu NE!

Pokud to nepujde, pak navstiv lekare. Sam uz potom nebudes na to mit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 21:45
avatar

Heterak, já si myslím, že u Vás ani tak nejde Vaše pití, ale o to, že jdete do nějaké hospody, mezi lidi. Tam se samozřejmě pije a Vy, když se trochu napijete, začnete být nepřiměřeně štědrý. A vtakovém případě se kolem Vás nabalí dost příživníků, kteří okamžitš vycítí, že na šrajtofli, v tom momentě nekoukáte. Tak začnete platit za ostatní a jste okamžitě na výsluní jejich zájmu. Necháte se zneužívat. Já bych radila moc do těch hospod nechodit a najít si nějakou kamarádku. Ta Vás usměrní a penízky se nebudou kutálet. Doma si dáte dvě pivka a budete v pohodě. Hledejte pravý důvod, proč do hospody chodíte. Tam je zakopaný pes. Schválně si udělejte test. Když si tedy opravdu myslíte, že jste alkoholik, tak si domů kupte lahev rumu a deset piv. Sedněte si k televizi a začněte pít, sám. A budete se divit, jak se neopijete na mol. Prostě maximálně vyzunknete tři - čtyři piva a dáte si frťana. A přestane Vás to bavit. Vy jste podlehl tomu hospodskému prostředí, ne alkoholu samotnému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 18:40
avatar

Suzymon : Děkuji za váš názor a vaše nápady. Napsala jste to moc hezky a s každým vaším tvrzením se ztotožnuji.
Doma opravdu nemám chut se opíjet,ale vše dělá to hospodské prostředí.
Datum: 25.11.13 22:26
avatar
Heteraku tys me dojal. Víš co by to znamenalo, kdyby sis vzal antabus v silně podrousenem stavu? To radši vyber to stavebko a bez zabran to propij.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 18:46
avatar

Stireček: "Víš co by to znamenalo, kdyby sis vzal antabus v silně podrousenem stavu?"

Však antabus bych přece nezapíjel společně s alkoholem! Pokud sem se dobře dočetl s informací na netu,tak se užívá 2x týdně.

Pokud bych si dal jednoho panáka nebo pivo,tak by se mi udělalo blbě. A to je právě ten důvod,proč bych si alkohol už potom vůbec nedával.

doplněno 26.11.13 18:49:

Takže pokud půjdu do hospody tak vím,že alkohol pít nemohu,ale musím pít pouze nealko jinak mi bude špatně.

Datum: 26.11.13 06:57
avatar

Přestat požívat alkohol - myslím, že máte špatný důvod. To že to leze do peněz, je sice nemilé, ale ještě ne až tragédie. Ta nastává, když se rozboří vztahy, rodina, odvrátí se děti, manželka, alkoholik přichází o práci, zůstane sám. Často bez střechy nad hlavou.

Ano, zažila jsem, proto o tom mohu psát. Stalo se to v roce 2007 a trvalo to přes půl roku. Legendární Želiv. Manžel se stal jedním z mála,komu pobyt pomohl. Dnes se alkoholu nedotkne při žádné příležitosti /ani po pečené kachně pivo, ani přípitek na Silvestra/. Ale nikdy nebude vyléčený. Je pouze LÉČENÝ, recidiva může kdykoliv nastat.

Co je zajímavé: antabus se dneska už nepoužívá. To je podobné, jako byste dneska chtěl zabránit bouřce modlením a hromničkou. Všechno se odvíjí od psychiky. Nemocní už nezvrací do kbelíků jako kdysi pan Menšík, ale hodně o sobě mluví, o svých problémech, jak to začalo, píší si deníky, mívají taková sezení, kde rozebírají, proč začali, co bylo špatně...Ostatní je hodnotí a to velice tvrdě.

Manžel si své sešity přivezl domů. Když jsem četla, bylo mi smutno. Zní to možná jako klišé, ale píše tam, jak je rád, že ho rodina nezavrhla, že dostává dopisy, občas i balíček, když to měl povoleno. Jak se těší, až po návratu domů natře okna. Je to možná pro někoho nepochopitelné, ale 90% pacientů nemělo rodinu a mnozí se po propuštění ani neměli kam vrátit. Proto si teprve tam uvědomil, že má víc, než ostatní, že na něho někdo čeká. A to mu hodně pomáhalo.

Proto přestaňte uvažovat o antabusu, je to hloupost. Pokud si své problémy uvědomujete, zkuste je překlenout sám. Nemá cenu napájet příživníky. Je také možnost protialkoholní ambulantní léčby - docházet k lékaři. Ale to manželovi nepomohlo, až pobytová léčba. Zkuste dokázat, že jste chlap. I správný chlap může spadnout do bahna. Důležité je z něj zase dokázat vstát. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hk
Datum: 21.04.16 11:48

Pokud je důvodem nepít jen finanční situace, pak alkoholik bude pít dál a žádný antabus nepomůže. Nedostatek financí není žádný urgument, proč nepít. Až zjistíte, že nemůžete pít, protože to tělo už nezvládá a je vám neustále zle, pak je šance přestat. Ale bez lékařské pomoci odborníku z léčebny to nezvládnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 17:54
avatar

A jak je na tom @heterak dnes? Kdyz uz se otevrela davno uzavrena otazka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.