Vypořádání dědictví

Od: Datum: 24.11.13 19:35 odpovědí: 1 změna: 24.11.13 19:56
avatar

pěkný večer, poradíte někdo, prosím? na jaře (květen) mi zemřel táta, neměl žádný majetek, jenom pár účtů s nějakými penězi, jsem jediný dědic - byla mi přidělena notářka, které jsem dala čísla účtů a od té doby čekám... na zdvořilé mailové dotazy, kdy přibližně vypořádání skončí, nereaguje, při následných telefonních dotazech je nepříjemná a nic neřekne - stačil by mi přitom údaj v úrovni měsíců, jsme ve složité rodinné situaci a dědictví by hodně pomohlo... co s tím můžu dělat? je to normální? - notářka si přitom vezme z dědictví nějakých 18 procent - ale za co? copak nemám nárok na informaci, jak vypořádání postupuje? díky za vaše rady a zkušenosti :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.13 19:56
avatar

Místně příslušný soud (podle místa bydliště zůstavitele) pověřil některého notáře/ku jako soudního komisaře (§ 38 občanského soudního řádu). Tentýž soud může pověřeného notáře funkce soudního komisaře zprostit, jestliže notář přes upozornění způsobí zbytečné průtahy v řízení (§ 175f odst.4 o.s.ř.)

Požádejte tedy příslušný soud, aby vyzval notářku, aby se postarala o rychlejší průběh řízení, případně navrhněte, aby funkce soudního komisaře byla zproštěna.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.