Doprava zboží z Číny - clo

Od: Datum: 24.11.13 18:45 odpovědí: 4 změna: 25.11.13 00:23

Ahoj,

Chci si kupovat mobil ze zahraničí (konkrétně z Číny) a chci se zeptat, jestli budu platit clo? U mobilu je napsána že je doprava zdarma (přes DHL). Kámoš si ze stejné stránky také objednal mobil a žádnou dopravu neplatil. Podle mně to je ale jen náhoda, protože mu na to celní úřad nepřišel. Nechtěl bych ale riskovat. Díky za bližší informace


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kety®
Datum: 24.11.13 19:27

Clo na smartphone neplatíš,horší je to s DPH,pokud ti mobil odchytnout tak se protáhneš-21% z ceny.Domluv se sprodejcem at ti napíše hodnotu zboží 20 doláčů.Pokud si necháš poslat zboží zdarma-letecky počítej 22 dní,doporučuji DHL za 230 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 00:23

Celníci nejsou idioti a v dnešní době už dokážou odhadovat cenu čínského zboží docela přesně. Napsat si nižší cenu už v podstatě nefunguje. Navíc požadují doklad o zaplacení, ze kterého cena velice rychle vyplyne. A pokud nedodáte doklad, cenu zboží odhadnou a z toho vypočítají celní dluh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 24.11.13 19:35
avatar

Pokud cena zboží překročí 22 EUR, platí se ze zásilky clo a DPH. Případné dopravní náklady se připočítávají k celní hodnotě zásilky.

Podání celní deklarace a proclení dělá pošta, samozřejmě za poplatek, může si je udělat i příjemce sám, nebo nechat udělat přes spediční firmy.

Více o poště zde: http://www.ceskaposta.cz/cz/n…zky-k-celnimu-rizeni-id33092/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 00:07
avatar
Ze kamos neplatil DPH náhoda až tak není. Celníci každou skatulku pod rentgen nedávají. Ono Číňani ti napíšou na balíček vždy nižší cenu nebo "gift", ale záleží na celníkovi, jak zásilku posoudí. Nicméně i když zaplatis DPH, pořad je to slušná cena, u nás za takovou cenu mobil nekoupíš. Jinak je blbost, ze procleni dělá česká pošta. Pokud si balíček necháš poslat přes DHL, tak oni za tebe vyřídí celní řízení, to máš v ceně za dopravu, a je to mnohem rychlejší, pošta balíčky jen zdržuje. Pokud je poštovné přes DHL zdarma, tak uz je započteno v ceně mobilu. Takže DPH záleží vždy na samotném celníkovi.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.