Nedokážu mít sex

Od: Datum: 22.11.13 22:20 odpovědí: 15 změna: 22.12.13 19:25

Zdravím,

je mi skoro 19 let a už přes rok a půl mám stálého přítele, který je o dva roky starší. Je to můj první vážný vztah, pro něj druhý, předtím měl 3 roky přítelkyni, kde to v sexu klapalo. Bohužel ale ani po tak neuvěřitelně dlouhé době my dva nemáme sex. Není v tom nic náboženského apod., prostě to nejde. Když jsme to zkoušeli kdysi po třech měsících chození poprvé, bylo to fiasko. Zanedlouho mě sice přítel odpanil, ale ta zkušenost byla tak neuvěřitelně děsná, že ji před sebou vidím už napořád. Jakékoliv další pokusy od té doby vždycky končí stejně - absolutní bolestí, soulož tedy nemožná. Na gynekologii mi poradili samé blbosti jako "víc lubrikujte" a "změňte polohu" a to jsem byla u dvou lékařek. Výsledek netřeba komentovat - žádný se nedostavil.
Co je ale horší, v poslední době už mám problém i s čímkoliv jiným. Přítele se mi často uspokojovat nechce, ani na nic sexuálního nemívám náladu. Jsem hodně časově vytížená, on je ve svém věku hodně při chuti a i když ho neuvěřitelně miluju, dělám to spíš opravdu kvůli němu, aby byl veselejší a ne tak frustrovaný. Nejhorší je ovšem fakt, že nějakou chuť na to, aby uspokojoval on mne mám v průměru jednou za měsíc a jeho dotyky mi převážně vadí (ne, že by v tomhle ohledu byl nějak nedostačujicí, dříve to problém nedělalo). Nechci o přítele přijít, snažíme se o tom mluvit a to často, kolikrát už jsem zvažovala konec, on mě však odradil, jenže stejně se kvůli tomu sem tam hádáme,... občas mám pocit, jako by všechno říkalo, ať už to skončí. Přitom v jiných ohledech si sedíme báječně, povahou, názory,...
Je tady někdo, kdo by mohl poradit, v čem je chyba, říct svoji zkušenost, apod.? Jakýkoliv názor zvenčí se hodí...
Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.13 22:30

Pokud nemáte na sex náladu,nepřemáhejte se.Bude to jen horší a nakonec budete cítit pouze odpor.

Chce to přestávku,třeba i dlouhou,do doby,než dostanete znovu chuť.

Přitel by to měl pochopit a respektovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.11.13 22:37

Myslím, že je to začátek konce. Nechci malovat čerta na zeď a ani vám to nepřeji. Ale myslím si, že tam už není milování jen zvyk či mít rád.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.13 06:26
avatar

Každý člověk je jiný, někdo by uvítal sex každou chvíli, jiný o něj příliš nestojí. I takoví lidé jsou a nejsou proto horší než ostatní.

Nemá cenu se přemáhat a dělat něco s odporem či bolestí. To by bylo jen přilévání oleje do ohně aprohlubování problémů.

S partnerem bych si o všem pravdivě pohovořila, stejně, jako jste se tady otevřela nám. Ať posoudí sám. Nechci být špatným prorokem, ale myslím, že tento vztah skončí. Přítel má sex rád, s předchozí partnerkou si užíval a tak si myslím, že bude hledat někoho, s kým by to bylo stejné. I přesto, že Vás má rád. Bylo by to daleko lepší, než kdyby s Vámi zůstal a potěšení hledal jinde.

Pro Vás bude lepší najít si takového partnera, který je na tom podobně, jako Vy, nevyžaduje sex často a je takový zdrženlivější. Byli byste naladěni na stejnou strunu a myslím, že byste byli spokojeni oba. *placni*

Ještě mě napadlo - nemáte třeba nějaké negativní zážitky z dětství? /zneužití apod./ Takový blok se pak hodně těžko překonává a je logické, že ze sexu nenastane potěšení, ale spíš trauma. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rident28*
Datum: 23.11.13 08:11

Upřímně si myslím, že takového partnera, který je natolik zdrženlivější, je asi dost nemožné najít. A navíc i tak to neřeší problém té bolestivosti.
Nicméně blok z dětství bych možná mohla mít z toho, že kam až má paměť sahá, mí rodiče spolu nikdy nic neprovozovali, přede mnou si ani nijak lásku neprojevovali a dodnes jsou spolu spíš už tak ze zvyku a z materialistických důvodů. Navíc s otcem jsem měla vždycky velice špatný vztah.

Od: xixi*
Datum: 23.11.13 07:18
Je dobre ze o tom spolu mluvite a snazite se to resit. Vy se k sexu nenutte, jen byste si ho zhnusila a to bybyl konec. Na gynekologii vam v tomhle ohledu neporadi, jen zjisti, zda jste fyzicky vporadku. Popremyslejte o navsteve sexuologa, nejlepe i s partnerem. Drzim palce at se vas problem vyresi.
Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 23.11.13 11:14
avatar

Já si myslím, že strach před prvním sexem a možná i nešikovné provedení, zapříčinilo blok. Něco jako havárie, po které se někdo bojí znovu sednout do auta. A jiný ví, že musí sednout co nejdříve a získat jistotu a tím zahnat strach, obavu, nejistotu, pocit nedobroty. Někdo do auta sedne jen v sebeobraně, jiný ihned, ale stále mu bliká výstraha někde vzadu v hlavě. *sok* Možná, že když se sejdete s nějakým jiným, šikovnějším, rajcovnějším mužem, že zjistíte, jak sex může být úžasný, je-li přítomna vášeň a ne jen povinnost a pocit, že se to tak má. Že se to očekává a mají to tak všichni. ;) Ze srdce vám přeji, ať to poznáte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tesma12
Datum: 23.11.13 19:25
Ahoj, stálo by za uvážení jestli nemáš lesbickou orientaci. Nebraň se té myšlence a vyzkoušej se líbat s holkou která se ti líbí a uvidíš co to s tebou udělá ;) třeba to je ono, hodně štěstí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rident28*
Datum: 25.11.13 18:18

Díky, líbala jsem se už s hodně holkama a dál bych ani zajít nemohla, v tom se znám :)

Datum: 23.11.13 19:25
avatar

po skandinávském nebi kdysi chodila skandinávská bohyně Frigg, které její drahoušek Thor úplně znechutil sex. Od té dody se tato lidská vlastnost jmenuje frigidita. Je to především psychický blok a odstraňuje se prý velmi obtížně. Zajímavé je, že frigidita někdy postihuje i muže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 17:48
avatar

Prosím vás, odkud to máte, tuhle etymologii? To by mne docela zajímalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 23.11.13 19:48

Dobrý den,

celé je to o psychickém bloku z nepovedeného začátku a ten blok dalšími selháními roste a roste. Jinak, než návštěvou psychologa nebo sexuologa se z téhle situace nedostanete. Je to v hlavě a tam je potřeba to řešit. Proto se se svým problémem obraťte na odborníka.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 19:51
avatar

Možná by pomohlo mazlení, lízání, hlazení atd. bez dalších aktivit. Několikrát vždy bez sexu, dokud se to nepoddá. Předem si ale říct, že sex v žádném případě!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 23.11.13 20:53

A co masturbace, ta jde jak? Jak znáte a vnímáte svoje tělo? Když chodíte na gynekologii, tak nejspíš probíhá i vaginální vyšetření za použití zrcadel, takže to jde.

Viděla bych to buď na návštěvu sexuologa, nebo si najdete nějakého asexuála (jsou i tací), s kterým budete souložit jen za účelem plození dětí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakanas
Datum: 20.12.13 20:45

bereš hormonální antinoncepci? pokud ano doporučuji vysadit a uvidíš co se bude dít. Pokud ne tak je to pešek

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.12.13 19:25
avatar

Po třech měsících to byli fiasko. No jistě, bylo to velice brzy, pokud to mělo být pro Vás poprvé. A dále říkáte, zážitek na poprvé děs a běs. Je to vina partnera, myslel především na sebe. Nežijeme ve středověku, přítel by si mohl hodně načíst a ne, brát "mustr" například z nějakých filmů, či pornofilmů. Nepřišel Váš čas a pokud bude přítel samé hrrr a pokaždé bude mysle jen na své uspokojení, tak to vždy dopadne špatně. Podle mně mu chybí cit, který Vy potřebujete. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.