Výživné na zletilé dítě

Od: Datum: 21.11.13 20:06 odpovědí: 3 změna: 21.11.13 21:53

Prosím o radu ,zda mám povinnost nadále platit výživné na 21 letého studenta VŠ, který současně pracuje na poloviční úvazek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.13 20:17
avatar

Dokud dítě řádně studuje a soustavně se tak připravuje na budoucí povolání, pak má na výživné právo a Vaše vyživovací povinnost vůči němu tedy trvá. To, že si přivydělává svědčí jen o tom, že se i sám snaží, nebýt odkázán pouze na výživné od rodičů. Ale rozhodně to neznamená, že je schopen se sám naplno živit při studiu.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 21.11.13 21:33
avatar

Pokud se dítě souvislým studiem připravuje na budoucí povolání, musíte na něj platit výživné. Ale aby toho zase některé děti nezneužívaly a nestudovaly třeba do 40 let, platí tato vyživovací povinnost pouze do věku studenta do 26 let.

Je prima, že máte syna rád a poskytujete mu, co mu patří. Od něj je pěkné, že se nespoléhá pouze na vaši povinnost a dobrotu, ale snaží se ještě přivydělat. Na takového syna můžete být hrdý, jsou i tací, kteří by jen natahovali ruku k Vám, on si snaží částečně si pomáhat i sám.

Budou Vánoce, přidejte mu něco navrch. Uděláte mu radost. *:)* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.11.13 21:53

vyživovací povinnost k dítěti není omezena věkem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.