Stortok - pravidla

Od: Datum: 06.01.14 17:07 odpovědí: 5 změna: 06.01.14 19:42

Dobrý den,

chtěli bychom si s rodinkou zahrát karetní hru Stortok, protože se nám zdá zajímavá. Problémem je, že jsme na internetu našli jen rozkopírované jedny pravidla, které jsou dost sporné a nesrozumitelné. Anglicky bohužel neumíme (a překládač vyplivl opravdu nesmysly, vzhledem ke karetní terminologii v angličtině).

Proto chci někoho poprosit, kdo tuto hru hrál a zná pravidla, zda by je nemohl SROZUMITELNĚ napsat, případně poskytnout odkaz na tato pravidla. (srozumitelná)

Mockrát díky a přeji pěkný den :)

krejza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.14 17:11
Ohodnoceno: 1x
 
Od: krejza
Datum: 06.01.14 17:20

Zdravím,

právě tato pravidla jsme našli (hned první český odkaz na gůglu) - problém je v tom, že je to dost nesrozumitelné - hlavně pasáž

Vynesou-li hráči po jedné kartě, odkládací balíček se otočí rubem navrch a odloží stranou. Balíček se také otočí a odloží, jestli-že z něj někdo vezme vrchní kartu. Následující hráč vynese libovolnou kartu.

Další zvláštní věc která nekoresponduje s těmito pravidly je anglické znění těchto pravidel... tam se mluví o jakýchsi "trick" - něco jako kolech. Je to tam podrobněji vysvětleno, ale anglicky nikdo z nás neumí...

Anglická pravidla jsou ZDE:

http://www.pagat.com/beating/kjempet.html

Od: luke237
Datum: 06.01.14 17:52
If each player beats the previous card, then when everyone has played one card, the "trick" is complete. The winner of the trick (i.e. the player who played the last card), plays any card to the discard pile to start a new trick.

A player who is unable or unwilling to beat the previous card must pick up that card (in particular Forehand may pick up the first card of the discard heap). The next player may then play any card to start a new trick.


Jestlize kazdy hrac prebije predchozi kartu, tak pak az kazdy hrac odehraje jednu kartu, "trik" (asi neco jako "jedno kolo", "jedna sada" apod.) je kompletni. Vitez "triku" (tj. hrac, ktery odehral posledni kartu), odhadi na hromadku novou kartu a nacne tak dalsi "trik".

Hrac, ktery neni schopny nebo ochotny prebit predchozi kartu, musi tuto kartu sebrat (konkretne rozdavac muze sebrat prvni kartu na odhazovaci hromadce). Nasledujici hrac pak muze odhodit novou kartu a zacit tak novy "trik".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krejza
Datum: 06.01.14 18:23

Aha, už mi to začíná dávat smysl... v tom případě ten poslední odstavec bude něco ve smyslu:

Each time a card is played on the discard pile, the player must immediately replace it in his hand by drawing a card from the top of the stock, if there is one. When the stock is exhausted, the players continue to play with the cards in their hands. As players run out of cards they drop out of the game. The last player left with cards is the "Great Fool".

Vždy, když hráč odehraje kartu na odkládací hromádku, musí odloženou kartu nahradit kartou sebranou z balíčku (pokud zde nějaká zbývá). Pokud je balíček vyčerpán, hráči pokračují ve hře s kartami v rukou. Jakmile se hráč zbaví karet, vítězí. Poslední zůstavající je "Velkej blbec" (asi nějaký Americký humor?)

Jdeme hrát, to bude prima hra :)

Mockrát díky a přeji pěkný večer

Od: luke237
Datum: 06.01.14 19:42
Poslední zůstavající je "Velkej blbec" (asi nějaký Americký humor?)

Na te anglicky psane strance, kterou jsi poslal, se pise:
It therefore seems more appropriate to call it by its Swedish name Stortok.

The name of this game means "Great Fool"


V dusledku toho se zda, ze by bylo vhodnejsi nazyvam hru jejim svedskym jmenem Sportok. Nazev teto hry znamena "Velky blazen [blbec]".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.