Nedostatečně zabezpečená prodejna?

Od: Datum: 21.11.13 10:59 odpovědí: 3 změna: 21.11.13 11:26
Pracuji v obchodě v pasáži nákupního centra. Obchod se zavíra na jeden klíč kterým se ovládá shrnovací mříž a druhým se zamyká zámek dole na mříži který zapadá do podlahy. Spodní zámek nejde nyní zamykat. Údržbář jej prý objedná ale bude tak do 2 měsíců. Máme obchod zavírat jen stažením mříže bez klíče prý vytáhnout nejde. Mně se toto řešení nezdá. Za zboží v obchodě máme hmotku. Kdyby se náhodou něco stalo umím si představit že by zaměstnavatel chtěl škodu po nás že jsme obchod nedostatečně zamkly i kdyz mi manažerka po tel řekla ať to neřeším. Nemám z toho dobrý pocit. Je to takto v pořádku nebo se máme nějak bránit? Nechci si dělat zle ale jde o dost peněz...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.13 11:05
avatar

Chtějte to po ní písemně a pokud si s ní nerozumíte, udělejte nějaký chyták. Např. část mříže po směně přelepte tenkou průhlednou izolepou, abyste hned poznala, jestli tam někdo byl nebo ne. A i když to bude vždy neporušeno, můžete manažerce nahlásit tento trik s tím, že je to pokaždé porušené a někdo tam slídí. Hmotku máte vy a ne manažerka. Pokud to nahlásíte písemně a ona nic nezajistí, je to pak na ní.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: komando400
Datum: 21.11.13 11:11

Je možné uzamknutí fabkou?

Určitě se písěmně kryjte. Až dojde k nejhoršímu tak vám nikdo neřekne že jste se ústně dohodly... Volil bych i tu izolepu jak píše někdo výše. Fotnout si to.

Dopis je ale důležitý, vždy se jde po papírech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 11:26
avatar

Samozřejmě, že to není v pořádku!

O všem ohledně zabezpečení prodejny komunikujte písemně, převzetí písemností si nechávejte potvrdit na jejich kopii (alespoň jednu kopii uchovávat mimo prodejnu)!

V prvním dopise uveďte přesné datum, kdy Vám manažerka nařídila uzavírání jedním zámkem a nechte si od manažerky potvrdit.

Ať Vám zaměastnavatel způsob uzamykání prodejny nařídí písemně.

Upozorněte zaměstnavatele na nedostatky v zabezpečení obchodu písemně (předejte osobně proti potvrzení převzetí na kopii) a trvejte na jejich odstranění.

Neodstraní-li zaměstnavatel nedostatky do dvou týdnů, můžete od dohody o odpovědnosti odstoupit.

Písemně (opět předat proti potvrzení na kopii) si vyžádejte předávací inventuru ke dni odstoupení.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.