Insolvence - neplnění na 30 %

Od: Datum: 20.11.13 00:24 odpovědí: 14 změna: 21.11.13 08:08

Zdravím.

Mám schválené oddlužení , platím již 4 roky , ale dnes mi přišel od soudu dopis , že mě předvolávají ke slyšení z důvodu projednávání plnění splátkového kalendáře. Jde o to , že mám očekávané planění pouze 26 %. Majetek nemám žádný , jsem normálně zaměstaný a v mém okolí není nikdo , kdo by mi přizpíval. Chci se zeptat , na co se mám připravit , nebo jestli mi mohou dokonce insolvenci zrušit. Jsem z toho už na nervy . kdyby měl někdo podobnou zkušenost , že neplní na 30 % , určitě napište, Za každou rau budu velmi vděčný.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 20.11.13 00:37

To záleží na soudě .Ano mužou ukončit insolvenci (v tom špatném případě) nebo navýší splátky (v tom lepším případě)

Ohodnoceno: 0x

Od: honame
Datum: 20.11.13 08:14

Navýšit splátky nemohou ,vždy vám musí zůstat zákonem stanovené nezabavitelné minimum. Mohu Vám ale poradit,sežeňte si někoho s kým sepíšete darovací smlouvu.Ten Vám bude v rámci insolvence přispívat,tak aby Vám vycházelo plnění 30%. On Vám ve skutečnosti nemusí dát fyzicky nic, vy si odeberte částku z zbytku výplaty co dostanete a zašlete insolvenčnímu správci jako plnění z darovací smlouvy. Vy sice budete dejme tomu ještě o tisícovku lehčí,ale na druhou stranu splníte podmínky insovence. Jde jen o to ,zda z toho zbytku co Vám zůstane " přežijete".

Od: blboun*
Datum: 20.11.13 08:21

Děkuji za rady.

To mi soud také napsal , abych od ledna 2014 zasílal ne o tísícovku , ale ronou o 9000 Kč více aby to vyšlo na těch 30 %. Kdyby šlo jen o tisícovku , tak to bych neřešil , ale 9000 Kč je celé moje minimum.

Od: toki
Datum: 20.11.13 09:51

Z jakého důvodu plníte teď 26%?

Od: blboun*
Datum: 20.11.13 09:57

Když nás schvalovali oddlužení , tak insolvenční správkyně poukazovala na to , že nesplnujeme předpoklad pro plnění alespoň 30-ti %.

Oddlužení bude schváleno pouze v případě , že se dlužník zaváže , že se pokusí si ke svému invalidnímu důchodu ( 2 stupeň ) přividělat nebo že si věřitelé odsouhlasí i menší než 30-ti % plnění. Práci jsem sehnal , ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu lepší neseženu a jsem rád , že jsme sehnal vůbec nějakou.

Datum: 20.11.13 10:44

Být vámi kontakutiji vaseho spravce, od toho tu je aby vam poradil... je ale mozne ze vam insolvenci zrusi,jelikoz nesplnujete podminky...Veritele si evidentne nic neodhlasovali a vy jste podminku schvaleni nesplnil...zkuste tu darovaci smlouvu

Datum: 20.11.13 11:01

toki. Tady nejde o "papírovou darovací smlouvu" Ta tazateli nic neřeší. On potřebuje fakticky navýšit splátky, které odvádí. Prostě MUSÍ někde sehnat peníze navíc. A jestliže platí méně, než těch 30%, tak musí vzniklý rozdíl oproti 26ti% uhradit. Jiná cesta, jak z toho ven není. Jestliže se tazateli nepodaří podstatně navýšit splátky, bude mu oddlužení zrušeno. Pak je natom stejně, jako před schválením oddlužení a bude muset zaplatit všechny své dluhy v plné výši

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.11.13 12:17

darovací smlouva nic nenavýší? my teoretici muzeme jen spekulovat,protoze v poslední době mám pocit,dle zkušeností,že soud každému měří jinak...

Datum: 20.11.13 18:19

Darovací smlouva navýší příjmy pouze teoreticky (teda většinou). To je potřeba hlavně v době, kdy se o dlužníkovi jedná, U soudu musí doložit, že uhradí oněch minimálních 30%. Jestliže to nepokryje příjem ze zaměstnání, renty, důchodu apod. tak se využívá právě tato darovací smlouva. No, ale pak přece dojde k tomu, že musí dlužník platit. Takže co mu bude platná darovací smlouva na třeba 10.000,- Kč, když mu tyto peníze ve skutečnosti nikdo nedává a tím pádem je on nemá z čeho posílat ins, správci?

Pro nick "dluhy" . Moc Vám přeji, abyste se nikdy do podobné situace nedostal. Divil byste se, kolik lidí, co jsou dnes v dluzích, ještě třeba před rokem dlužníky tvrdě odsuzovali.

Od: dluhy*
Datum: 20.11.13 11:50

Dluhy v plné výši by měl zaplatit každý

Od: macaudio
Datum: 20.11.13 20:38
Co jsou to dluhy v plné výši? Třeba když exekutorská mafie udělá z jednoho milionu třeba tři? Je to ta Vaše plná výše? Mimochodem já nedlužím nikomu nic. Jen jsem nedávno takový případ zaslechl.

Od: dluhy*
Datum: 20.11.13 21:44

Dluhy se platí i s příslušenstvím. Toho si každý musí být vědom. Nepřebírání, nebo ignorování obsílek ni neřeší. A když již nastoupí exekutorská mafie, tak to není žádná charita. Ti jenom využívají současné znění zákona. Zákony tvoří poslanci a co si lidi zvolili to mají. Ani podle Nejvyššího soudu nemusí být lichva třeba úrok 150% i více.

Upozornění od sys hejkal 20. 11. 2013 21:59:39
Ty máš na ty nicky snad automat...

Od: pacourek*
Datum: 20.11.13 22:55

Takovím jako vy bych přál abyste se dostal do stejné situace .Až pak budete mluvit jinak .Reaguji na dluhy

Od: abel
Datum: 21.11.13 08:08

Dobrý den,

z vašich informací vyplává.

Původní dluh 2 700 000,- Kč.

30% 810 000,- Kč, splátka 13 500,- Kč.

Vy jste ale po čtyři roky průměrně platil poze 11 700,- Kč. Tedy od začátku vám muselo být jasné, že vás to jednou dožene. Byla chyba nechávat to na poslední rok, jednalo se pouze o 1 800,- Kč/ měs.

Půjčte si chybějících 108 000,- Kč např. od rodiny a doplaťe do 30%. Pokud se vám to nepodaří, jste v tom znovu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.