Řezání a občas zbytečné nutkání na stolici

Od: Datum: 19.11.13 23:05 odpovědí: 2 změna: 20.11.13 13:39

Jsou tomu asi dva roky, kdy jsem prodělal vysoké horečky a několika denní řidké průjmy. Po vyšetření lékařem jsem byl přeléčen antibiotiky. Rozbor stolice však, dle telefonátu z nemocnice, ukázal E-coli 1.st. Nebyl jsem s tím v nemocnici hospitalizován. Obvodní lékař tvrdil, že jsem zdráv, že to antibiotika vyléčila. Z toho nejhoršího jsem byl tedy opravdu vyléčen. Myslím tím ty horečky a průjem.

Určité problémy však přetrvávaly nadále. Občas se mi stane to, že při stolici cítím velké řezání. Někdy i zbytečné nutkání na stolici, které se nedá vydržet. Nicméně většinou se o průjem nejedná. Stolice je pevná. Žádná krev. Žádný hlen. Hodně často se to stává např. při smíchání dvou druhů jídla. Např. chlebíčka a o dvě hodiny později třeba dva zákusky. Samozřejmě to nedělám schválně a dávám si na to pozor, ale když je oslava narozenin, někdy se tomu prostě nedá vyhnout.

Nevíte čím by to mohlo být? Jinak pravidelně beru probiotika a laktobacily a je to v pořádku. V mnoha případech mám vždy tuhou, tvarovanou stolici. V případě výše uvedených problémů, zdvoj či ztrojnásobím denní dávku a problémy třeba během dvou hodin ustoupí.

Jenomže to nemusí být vždy jen stravou. Párkrát se mi stalo, že jsem se stravoval běžně, ale výše uvedené problémy se také objevily...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nikcŽ
Datum: 20.11.13 01:05

Dobrý den,

může to být z nervů. Nejste zrovna ve stresu? Jinak nejsem lékař, tak nevím. Měla jsem podobné problémy před půlrokem a doktorka mi řekla, že je to ze stresu. Ale před rokem a čtvrt jsem byla na operaci břišní kýly, tak to mohlo mít taky souvislost s tím a se střevní virózou předtím.

Ohodnoceno: 2x

Od: zmanŽ
Datum: 20.11.13 13:39

Možná, že máte pravdu. Ve stresu jsem velmi značném. Chodím do práce na 12 hodinové směny a vždy po turnusu mám tři dny volna a v těchto dnech se problémy neprojevují a vše je tak, jak má. Ve stresu jsem pořád, protože v zaměstnání to není vůbec lehké a ty peníze taky žádná sláva a tak je i stres, zda se všechno tento měsíc poplatí nebo ne, atd. V rodině to také není žádná sláva. Mojí přímí příbuzní se hádají a soudí a když o tom jen slyším, tak to je tak na nějaké prášky na nervy, protože mě to vždy rozhodí. Je to takové celé na prd :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.