Podnikat ve wellnes?

Od: Datum: 04.12.13 14:34 odpovědí: 10 změna: 20.12.13 11:50

Dobrý den, mam otázku.
Šli by jste do podnikání ve wellnes odvětví? (sauna,vířivka)?
Mam v našem městě cca 7-8000 obyvatel starý barák o 3-4 velkých místnostech, který je ale na zbourání a postavení nové stavby.
Zajímalo by mě kdybych tam postavil wellnes se saunou, vířivkou a + třeba ještě něco (místnost na přespání třeba romantický) + nabízet pití, šampaňské atd. To by se pak ještě promyslelo pořádně.
Je to zatim jen nápad, jestli by se to vyplatilo a vynášelo to v tak malém městě + kdyby se dělali nějaké akce a zákazníci by byli spokojeni, tak by si to určitě mohlo rozkřiknout a vydělávat nemyslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 04.12.13 15:51

Dobrý den, obávám se, že to nebude funkovat tak, aby jste se na tom uživil.Promyslete si klady a zápory.

1. Zda je ve vašem městě, nebo kousek od Vás, nějaké podobné zařízení.

2. Udělejte si ,, průskum trhu,, zeptejte se lidí v okolí, zda by o tyto služby měly zájem.

3. Zda máte dostatek času a financí na realizaci. (vybavení, reklama)

4.Může to funkvat jen za začátku, než se lidi ,, nabaží,, poté třeba ne, co potom.

5. Tam kde bydlíte, je malý počet obyvatel, toho bych se bál.

Můj názor je takový, pokud bych mě dostatek času, financí, otevřel bych to někde, kde je větší počet obyvatel, ruch lidí, poté je větší šance se chytit. Podnikám nějaký ten rok a v tomto případě, kdyby se to otevřelo v tak malém městě, do toho bych nešel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skvela
Datum: 04.12.13 15:59

Podnikáte v tomto odvětví? Jaké máte zkušenosti? Kladné?
1-Myslím, že v okolí takové zařízení není, ale nejsem si jist.
2-Průzkum by určitě byl na místě.
3-Dostatek času by byl, kdyby mě to uživilo a finance se dají sehnat půjčkou.
4-Proto to chce vymyslet něco navíc aby se lidé vraceli, bejt kvalitní a seriózní.
5- Ano je to malý počet, ale jsou tu ostatní města/obce v okolí.

Od: jm*
Datum: 04.12.13 16:49

Ne, v tomto nepodnikám, podnikám v zahradnitví,výškové práce, elektro. Když by jste to i přesto chtěl otevřít, rozhodně ve městě, s větším počtem obyvatel, a na frekventovaným místě, poté by to možná mohlo funkovalo, ikdyž bych se toho velice obával, ale to je jen můj názor. Známý měl také nápad, otevřít pouze solárium, v obci kde je počet obyvatel 7000, v místě, kde jsou paneláky, u hlavní silnice, vybavení si vzal na půjčku, platil nájem za prostory, po půl roce krachnul. Vymyslel, že o kousek dále otevře bar a hospodu, opět vše na půjčku, opět krachnul. Dnes je v insolvenčím řízení a jeho dluh je takový, že má do důchodu co splácet. Radím Vám, nezadlužujte se, určitě ne v začátcích, raději počkejte než něco našetříte. Založit takové zařízení, vč. prostor nrzhodně není investice 100 tis. Přeji, hodně stěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skvela
Datum: 04.12.13 17:15

Proto to chce pořádně promyslet a mít dobře udělaný podnikatelský plán a mít lidi na co nalákat a aby byli spokojení a vraceli se.
Zajímalo by mě na kolik tak by to vyšlo to zřídit. Do milionu by se to mělo vyjít podle mě. Cca na půlku baráku vystavět materiál máme a vybavení by nemělo bejt tak drahé :)

Od: uska®
Datum: 04.12.13 16:50

Já bych tomuto nápadu fandila. Místní lidi vás neuživí, tak jako se všemi ostatními službami v malém městečku. Vymyslete nějak časy pro veřejnost a časy pro zamilované s možností pronájmu vířivky a útulného pokojíčku a budou se k vám sjíždět ze širokého okolí. Znám pána, který se svou sekretářkou odjíždí pravidelně poslední čtvrtek v měsíci do 100 km vzdáleného mileneckého azylu. Nabízet i dárkové poukazy, teď před vánocemi spousta lidiček dostane dárek formou poukazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skvela
Datum: 04.12.13 17:18

Místní lidé určitě ne a proto to chce udělat útulné, romantické a hezké aby se to lidem líbilo a chtěli se vracet a rozkřiklo se to i v okolí + udělat něco navíc a nabízet něco speciálního, poukázky, akce slevové a to ostatní by se vymyslelo :)
Děkuji za podporu :)

Datum: 05.12.13 02:21
avatar

Obecně platí, že než začne člověk v nějakém oboru podnikat, měl by se tam nechat prvně zaměstnat, aby okoukal jak co chodí. Minimálně to chce probrat s někým, kdo už něco podobnýho dělá. Jinak je hrozba začátečnických chyb, které se můžou prodražit ale i celý záměr pohřbít. Btw. není to jen o pár místnostech, co třeba parkování? Chce to počítat i s propagací, která nebude levná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skvela
Datum: 06.12.13 15:36

Být zaměstnán v oboru v kterém bych chtěl později podnikat je určitě velká výhoda a možnost předejít chyb, které vidíte u zaměstnavatele jsou k nezaplacení, ale bohužel nejsem zaměstnán.
Probrat by to určitě chtěloa zjistit si tim průzkumem jestli by lidi měli zájem o to + náklady na to.
Parkování je v pořádku. Pár metrů 10-20m jsou 3místa a při nejhorším by se udělalo parkování ve dvorku.
Vedle našeho polorozpadlého domu stojí autoservis.
Propagace by byla letáčkama do kaslíků + internet (FB)

Mě napadlo ještě třeba tam přidat masážní křeslo, ale chce to něco co by lidi přilákalo a chtěli se vracet. Odlišit se od normálních wellnes kde jsou vířivky a sauny. Něco netypického, speciálního.(atmosféra, zážitek, služba atd)

Od: skvela
Datum: 20.12.13 11:41

Tak jsem se zeptal na naší stránce města na FB co jim chybí v našem městě a dost lidí tam psalo kavárna/vinárna a sauna.
Tak mě napadlo udělat kavárnu + zkombinovat s vířivkou a saunou. Samozřejmě oddělené. Prodávalo by se všechno možné káva, horké čokolády, čaje, ledové čaj vína, nealko + by se tam dělala pizza a nějaká dobroty k zakousnutí.

Myslítě, že by se to mohlo uchytit v tak malém městě 7000-8000 obyvatel? Kdyby měl někdo zkušenosti z tohoto typu podnikání neváhejte a pište zkušenosti a rady ;)

Od: k2
Datum: 20.12.13 11:50

Jakozto potencialnimu zakaznikovi by ve mne podnik, kde delaji vsechno (dle Vaseho vyctu: kavarna, vinarna, cukrarna a pizzerie+ve vedlejsi mistnosti virivka ze saunou) uplne nebudil duveru. Takove devatero remesel...

Ale zkusenosti s timto typem podnikani nemam, tak me nemusite brat zas tak vazne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.