Jak se dostat na svůj pozemek?

Od: Datum: 19.11.13 17:18 odpovědí: 7 změna: 20.11.13 13:49

Ahoj, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Mám malý pozemek, který podle územního plánu by měl být určený k výstavbě. Jeden z majitelů v lokalitě tvrdí, že si chce ponechat své pozemky tak jak jsou a nechce je k tomuto účelu. Problém je, že pokud bude na tomhle trvat, tak se na můj pozemek nedostane cesta a tím teda patrně ani stavba? Může tento jeden majitel zlikvidovat vlastně celý plán, záměr vystavby v lokalitě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.13 17:27
avatar

otáza je podle mě "kostrbatá". Jak jste se doposud dostávali na Váš pozemek, po sousodově pozemku a cesta tam není? Zjistěte si, jestli náhodou na sousedových pozemcíh není zřízeno věcné břemeno přístupu (v katastru nemovitostí), to by Vám zajistilo přístup na Váš pozemek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 19.11.13 17:41

pokud to je stavební pozemek tak k němu musí být umožněn přístup. Ke stavbě musíte mít příjezdovou cestu , i kvůli IZS

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jagababa
Datum: 19.11.13 17:50

No doposud je tam přístup cestičkou širokou cca 4 metry, která je různých vlastníků, vlastně pro pěší není to ani asfalt, prostě není to klasická komunikace po které jezdí běžně auta, přesto je pozemek veden jako ostatní komunikace. Pokud nebude souhlasit jeden z vlastníků s úpravou takové komunikace do lokality, tak aby se jednalo o plnohodnotnou cestu, potom to asi nebude nic pozitivního. Při trochu vůle se sice na pozemek dostanu jako doteď ale obtížně už nějakým autem, které by dovezlo materiál a podobně..

Od: pravnik
Datum: 20.11.13 13:49

Pokud je pozemek v katastru veden jako ostatní plocha - ostatní komunikace, jedná se o místní nebo účelovou komunikaci, která je ze zákona veřejně přístupná. Za to, aby komunikace byla způsobilá k užívání k danému účelu odpovídá její vlastník (spoluvlastníci). Obraťte se nikolůiv na Obecní úřad, ale na Silniční správní úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.11.13 17:55

Může, jednejte s vlastníkem, nejlépe za úplatu. Nebo k soudu o zřízení práva cesty - věcné břemeno. Vizte OZ. Pokud něco určila obec, měla se o to postarat.

doplněno 19.11.13 18:33:

Daniell, a kde se to najde, to tvrzení?

doplněno 19.11.13 18:39:

to babajaga, a proč nedáte hned úúplnou informaci, někdo vám odpovídá a vy to pak doplníte. Takže ty odpovědi to té doby...
Vlastnické právo je nedoknutelné, lze ho vyvlasnit za úplatu, nebo k soudu o zřízení břemena. A zase neumíte napsat jak dlouho tam už jakásik ta cesta je. Už staré zákoníky toto řešily, např.cesta s trakařem...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.11.13 18:27

od toho je Obecní úřad.Tam směřujte veškeré dotazy

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.11.13 19:14

Ahoj. Jen krátce. Jestli ten přístup tam je už více let (10) tak by tam měla být : vydrženost přístupu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.