Boule po očkování

Od: Datum: 18.11.13 14:56 odpovědí: 2 změna: 18.11.13 16:06

Dobrý den, už přibližně 5 let mám na levém rameni červenou bouli po očkování v paté třídě, myslím, že je to proti TBC, očkovalo se ve škole. Chtěl bych se toho zbavit a mít jako všichni jenom jizvu, jde to? Kde popřípadně jít kožní, chiurgie? Děkuji za odpověď. ZDE FOTO: http://2i.cz/5f30c1eb38


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.13 15:31
avatar

Spolu s rodiči se obrať na dětského lékaře, ten by měl poradit, kam se máte obrátit. Před jakýmkoli zásahem by měl stav po očkování vidět pneumoftizeolog (ideálně ten, který kalmetizaci provedl).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 16:06

Jsem na tom stejně. Bohužel pro tebe nebudu mít moc dobrou zprávu. Sice na fotce neuvádíš nějaké měřítko, porovnání s pravítkem nebo mincí, takže nevím jak to je velké.

Kožní do toho neradi zasahují. Vyřezávat nemá smysl - jizvy by zůstala. Chodila jsem na plastiku na opichy - bylo to nepříjemné, protože mi to 4 týdny po sobě vždycky napíchali injekcema, ale říkala jsem si - zbavím se toho, takže ta bolest za to bude stát. Navíc jsem si to musela každý večer přelepovat - výsledkem byla alergie na leukoplast (po konzltaci s lékařem je to po takových věcech normální, prý) Bohužel to vydrží jen po dobu léčby. Kamarádka podstoupila to samé, výsledek stejný.

Až budete na preventivní prohlídce (příp. i jiné návštěvě) praktického lékaře, zeptejte s eho co se s tím dá dělat - může mít zkušenosti od jiných pacientů. Další je možnost zajít ke kožnímu. Ideální by bylo před případným výřezem konzultovat s více lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.