Živnostenský list při práci

Od: Datum: 18.11.13 13:22 odpovědí: 3 změna: 18.11.13 15:04

Chci se zeptat chci si založit ŽL, a pokud jsem zaměstnaný a činnost chci vykonávat jen částečně, musím doržet níže uvedené?

Jakmile obdržíte výpis z živnostenského rejstříku (klasický živnostenský list se dnes již nevydává), musíte se zajít zaregistrovat jako osoba samostatně výdělečně činná dále jen OSVČ na příslušný finanční úřad.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 18.11.13 13:34

Pokud budete činnost vykonávat, ale když požádáte, živ úřad je uvědomí, jde i o sociálku, zdravotní pojištění - vyplňte JRF.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 15:02
avatar

Z praxe vím, že je lepší sednout k počítači, najít si adresu ČSSZ a ZP , napsat dopis, že dnem x.x..2013 zacínáte pracovat na živnostenský list jako vedlejší činnost , investovat 2x 13 Kč do známek, pokud to tam nemůžete donést osobně a nechat si to potvrdit na kopii. Máte jistotu,že to nějaká úřednice nesplete a nebudou vás brát jako hlavní činnost, což sebou nese úplně jiné povinosti platit zálohy. Samozřejmě na tom FU musíte začít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 15:04
avatar

Pozor na obor působnosti (najdete v rejstříku) Vašeho zaměstnavatele:

Budete-li chtít podnikat ve stejném oboru, potřebujete před vyřízením živnostenského oprávnění písemný souhlas zaměstnavatele. Působí-li zaměstnavatel v jiném oboru, nic mu sdělovat nemusíte.

Podnikání Vám nesmí bránit ve výkonu pracovních povinností: Nemůžete např. kvůli podnikání odmítnout práci přesčas, záskok za nemocného kolegu, apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.