Vykazani z restauracniho zarizeni

Od: Datum: 17.11.13 19:46 odpovědí: 15 změna: 20.11.13 22:53
Dobry den, podle jakyho paragrafu a zakona ma policie pravo vykazat na zadost obsluhy agresivniho hosta?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.13 19:57
avatar

Policista podle §26.1a Zákona o Policii ČR zajistí osobu, která ohrožuje sebe nebo jiné osoby nebo majetek.

Po vyvedení z provozovny se může rozhodnout, jestli ji vezme do cely nebo podle §26.2 propustí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.11.13 20:03
avatar

Zajisteni ovsem neni to same, co vyvedeni z provozovny.

Kazdopadne ucinit tak muze kdykoliv, o to bude obsluhou pozadana a to z duvodu, ze o svych hostech prevazne rozhoduje majitel daneho podniku. (pochopitelne musi k tomu mit nejaky duvod)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.13 20:17
Ano to vim. Zajisteni dle par. 26 z.c. 273/2008 jsem si take vedom. Ale o jaky zakon se opira klasicke vyvedeni hosta na prani obsluhy?
Od: olaf71*
Datum: 17.11.13 20:30

je na to potřeba zákon?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.13 20:32
Jako odduvodneni sveho pocinani ano.
Datum: 17.11.13 20:37
avatar

Nevim, nechce se mi to hledat, uz z logiky veci. Delas neporadej, obtezuje lidi a personal na soukromem pozemku, zarizeni. Uz z tohoto duvodu te muze majitel vykazat pryc a nasledne volat policii.

doplněno 17.11.13 20:38:

Takze policie te sama bezduvodu nevykaze a ani nema duvod, pokud nebude pozadana k zakroku, popripade ukonu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.13 21:03
avatar

Pokud je reustaurační zařízení soukromým majetkem, tak si o účasti hostů rozhoduje její majitel. Stejně, jako si majitel domu (bytu, bordelu, čehokoli..) rozhoduje o tom, kdo tam bude.

doplněno 17.11.13 21:04:

A ano, pokud host neuposlechne pokyn majitele k opuštění objektu, může tak učinit policie na základě oznámení majitele.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rnk*
Datum: 17.11.13 22:19

No to asi těžko. To by nestíhali některé majitele za údajnou diskriminaci. V známém případu si majitel dovolil neobsloužit jisté hosty (ani je nevyhazoval) a skončil před soudem.

doplněno 17.11.13 22:38:

http://www.poradna-prava.cz/p…osti/pripad-z-restaurace.html

http://portal.gov.cz/app/zako…93&nr=198~2F2009~20Sb.&ft=txt

ANTIDISKRIMINAČNÍ ZÁKON 198/2009 Sb.

§ 1

(1) Tento zákon zapracovává příslušné předpisy Evropských
společenství^1) a v návaznosti na Listinu základních práv a svobod a
mezinárodní smlouvy, které jsou součástí právního řádu, blíže vymezuje
právo na rovné zacházení a zákaz diskriminace ve věcech

j) přístupu ke zboží a službám, včetně bydlení, pokud jsou nabízeny
veřejnosti nebo při jejich poskytování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 17:52
avatar

Ovsem v tom pripade musi byt prokazano, ze se o diskriminaci jedna. Obecne vzato muzu do sve restaurace vpustit a z ni vyhodit kohokoliv...pokud to na sebe nekdo vztahne jako rasove motivovany utok, tak to musi taky dokazat(svedci, zaznam apod)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 22:53
avatar

Muhehe. Tak když chci hovado vyhodit, minutu předtím ukončím nabízení služby. A co tam máte dál?

doplněno 20.11.13 22:56:

Pro nechápavé eurofily: Ukončení nabízení služby=zavíračka.

doplněno 20.11.13 22:59:

Ale připouštím, že to je vyšší level, než na jakém byl původní dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.13 21:09
avatar

Ale ono to v zákoně je. Je to o omezení základních lidských práv a povinnosti policie předcházet porušení zákona, ať už přestupku nebo trestnému činu. Ale hledat to teď opravdu nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lea
Datum: 18.11.13 00:49
Myslim si, ze otazka spis mela znit jak se muze branit obsluha, pokud ji policie odmitne pomoc s tim, ze k vykazani hosta nejsou opravneni.Tak na zaklade ceho je policie opravnena pomoci?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 01:02
Lepe bych to nerekl. V praze je bezna vec. Nepreju si te, frajer je agresivni, sprostej tak ho policie vykaze. Znami se stalo, ze frajer byl agresivni, mlatil s vecma, urazel obsluhu i hoste a policie jej odmitla vyvest na zadost obsluhy s tim, ze to nemuzou...
Datum: 18.11.13 17:54
avatar

V tom pripade si obsluha mohla stezovat na policisty, protoze nezabranili niceni jejiho (nebo svereneho) majetku atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 18.11.13 09:33

Vykázání je zvláštní úkon upravený v zákoně o P, ale to není tento případ. Oprávnění policie je ve zmíněním zákonu. Uvědomit si, že se jedná o omezování osobní svobody. Vyvedení není úkon tímto zákonem upravený!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.