Ulomený zub dostavit fotokompozitem?

Od: Datum: 17.11.13 17:29 odpovědí: 6 změna: 18.11.13 10:22

Dobrý večer přeji, minulý týden jsem byl na opravě zubního krčku. zub mi byl odvrtán,zaplněný kanýlek nějakou speciální metodou (1500 Kč) , poté uzavřen provizorní plombou.Jenže ve čtvrtek jsem se zakousl a zub se ulomil, ulomila se zhruba 1/4 zubu. Byl jsem s tím hned u zubařky co s tím provede. Říkala, že dá nějaký skeněný čep a něco na něj. Korunka to prý nebude. Napadlo mě jestli lze zub dostavit fotokompozitem? Cena prý bue něco kolem 4 Tis. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 17.11.13 17:53

Mám takovou zkušenost se zlomeným předním dolním zubem, že mi jej zubařka nějakou hmotou normálně nastavila a není to ani znát. Stálo to řádově několik stokorun, už si nepamatuji přesně kolik. Fakt je, že zub již přes rok drží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zubarta
Datum: 17.11.13 19:27

A jak velká část zubu Vám chyběla? O cenu mi tak moc nejde,za kvalitu si rád připlatím.

Od: andrea1*
Datum: 18.11.13 10:22

Chyběla mi polovička zubu. Jenom doplním, že dnes jít k jinému zubaři není tak jednoduché. Zubaři jsou vytíženi a zpravidla již nové pacienty neberou. Jedině, že by jste řekl, že zubaře nemáte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.13 20:53
avatar

4 tisíce? To Vás zubařka hodlá solidně podojit. Prakticky jakýkoliv takový problém kdy zbývají 3/4 zubu se dnes dá vyřešit fotokompozitem, jen je to pro zubaře "drbačka" a ne každý s ním umí dobře pracovat - rozumějte plno zubařů má s fotokompozity málo zkušeností.

No ale je čistě na zubaři, jaký postup opravy zvolí. Vy můžete buď souhlasit, nebo si zajít k jinému. O skleněném čepu jsem nikdy neslyšel. Znám pouze titanový hrot, který se zasadí do kořenu zubu a na něj se nasadí korunka. To se používá v případech, kdy ze zubu zbývá prakticky už jen kořen a fotokompozit není k čemu přilepit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zubata303
Datum: 17.11.13 21:08

Ano, celkovou cenu počítala 3-4 Tis. Chybí mi 3/4 zubu, která mi upadla.

Od: narf
Datum: 18.11.13 09:40

To chodíte asi k pěkné hrabce. Já mám "dostaveno" bílou fototuhnoucí hmotou předních zubů víc, a platby byly zhruba o řád nižší. Uplně normálně se to přidávalo k trosce zubu. Mimoto - Jedna porcelánová korunka 2200Kč - na kovovém trnu - drží moc pěkně. Moje záliba v oříškách a mandlích s ní nepohne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.