Silná bolest hlavy

Od: Datum: 17.11.13 16:24 odpovědí: 15 změna: 19.11.13 19:26

Už od pátku mám opravdu silnou bolest hlavy. V pátek to bylo nejhorší. Bolí mě jen půlka hlavy, když se podívám do světla, jako by mnou projel elektrický proud, před očima mám mžitky a mám pocit teploty, přestože teploměr zvýšenou teplotu neukázal. V pátek a sobotu to bylo opravdu hrozné, ležela jsem ve tmě s hadrem na hlavě a když jsem si šla třeba pro čaj, myslela jsem, že se mi hlava rozskočí. Zkoušela jsem se i procházet, jestli to náhodou není z ležení, ale dvakrát jsem málem upadla jak se mi točila hlava. Je to opravdu hrozné, nikdy se mi nic takového nestalo. Je mi 17 a rodiče mi podle mě vůbec nerozumí. Chápou, že mě bolí hlava, ale když jim to začnu vysvětlovat, tak se netváří přesvědčeně. Teď už je to trochu lepší, ale pořád to není v pořádku. Znepokojuje mně, že to trvá už 3 dny. Nevíte někdo, co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.13 16:27

Vypadá to na migrénu, jen je divné, že trvá napoprvé tak dlouho. Dřív se něco takového nestalo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 17.11.13 16:46
avatar

Proboha tři dny a rodiče nic nedělají?!Vypadá to na migrénu,ale také to může být cosi horšího!Shlavou si netřeba zahrávat!Co s tím?Milá,zlatá,ráno alou k lékaři,potřebuješ zcela jistě akutně vyšetření a následnou léčbu*hej*My ti do hlavy na dálku nevidíme*bum*

doplněno 17.11.13 17:39:

Ano,k obvodní lékařce,ona podnikne další kroky k úspěšné léčbě

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.11.13 16:52

Ne, dříve se mi nic takového nestalo. A normálně k obvodní doktorce? Říkala jsem si, že bych tam asi zítra zašla, jen mi bylo blbý tam přijít s tím že mě bolí hlava..

Datum: 17.11.13 17:06

Co ještě důležitějšího může bolet?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xixi*
Datum: 17.11.13 17:03

Běžte k lékaři a popište mu to tak, jako nám tady. Žádný lékař to nenechá jen tak. Je možné že vás pošle na neurologii, možná bude potřeba rehabilitace, třeba je to od krční páteře, nebo něco úplně jiného. Tohle není jen obyčejná bolest hlavy. Pokud je to migréna, i na tu jsou už dnes léky.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ria®
Datum: 17.11.13 17:11
avatar

Taky se přikláním k migréně - máme to v rodině, babička, teta, sestra - mě se to prozatím vyhýbá - ale objevit se může kdykoliv.. Musí to být strašné - sestra i teta povídaly, že pomůže vzít si acylpyrin a paralen - po pár minutách po sobě.. To bych musela ještě vyzjistit, taže to píš jen jako info - ne doporučení.. Určitě to chce doktora...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobrman*
Datum: 17.11.13 17:18

Být Tebou, tak si zítra dojdu k lékaři, jak píšou ostatní, může to byt migréna, velké bolesti hlavy s pocitem na zvracení jsem mívala taky a hodně mi pomohlo užívání tablet hořčíku.Tím rozhodně nic nezkazíš. Ale k doktorovi určitě zajdi, ať něco nezanedbáš, radši jít zbytečně než pozdě

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.11.13 19:53
Je to migréna. Trpím tím také. Vezmi si cokoli volně prodejného na bolest. Je lepší si vzít třeba prášky 2, ale nekombinovat! (nejdříve po třech hodinách!) Příště až Tě zase začne bolet hlava, vezmi si prášek zrovna - nenech to "rozjet" - to mi radil lékař. Vyšetření také doporučuji a přeji brzké uzdravení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.13 22:59

Ahoj Felix. Teda, jestli to je migréna, tak ti není co závidět. Snad ti doktoři pomůžou. Dcera ji mívá dost často, i několik dnů a moc jí léčiva nepomáhají. Třeba budeš v tomhle vyjímkou. K lékaři si ale určitě zajdi. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 09:41
avatar

Jako většina ostatních, též se přikláním k migréně. Nebyla nauzea? To většinou bývá. Mě migréna trvala též tři dny. Ale první den jsem hodně zvracela, ticho, tma, ležení, čaje nepomáhaly. Též vyzkoušené léky od různých poradců z okolí nepomohly, jak by mohly, když šly hned ven. Myslím, že mě nejlépe poradila nějaká pracovnice z lékárny, se kterou jsem toto probírala. Doporučila léčit se čípky. Účinek je vlastně okamžitý, protože tlusté střevo okamžitě vstřebává. Jedná se o čípky volně prodejné, ty slabší stojí 57,50 korun. Právě jsem si je koupila a vydrží mě možná rok-dva. Nemám již migrény tak často. Mívala jsem i dva čípky připravené v lednici v práci s poznámkou, že jsou moje /jméno/, datum a nevyhazovat. Jinak je to 10 čípků Dicloreum 50 anebo silnější 100. Důležité je poznat svůj organismus. Migréna začíná třeba již ráno, kdy se člověk probudí nějak brzy, mimo svoji hodinu a necítí se ve své kůži. Jakmile má člověk pocit, že špatně vidí, začíná pobolívat hlava, jsou to možné první příznaky. Někdy je migréna vyvolána dietní chybou /čokoláda, tučné jídlo/, někdy stresem, rozčilením, nedostatkem spánku, nedostatkem tekutin, v mladém věku i hormonálními změnami, u žen změnami před menstruací. Jak píše kolega již nade mnou, nenechat rozjet migrénu do tak těžkého stavu, čípky sice pomůžou také, ale nástup léčivých účinků je později. Tak proč trpět, když je můžete mít vždy připravené k použití. Uchovávejte v ledničce. Před zavedením si určitě umyjte pečlivě ruce i zadeček. To samé po aplikaci.

doplněno 18.11.13 09:43:

Dnes již existují specialisté na migrénu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.13 22:26

Ahoj Pohanko. Něco informací k tvým léčivům. Je to Diklofenak v čípkách. Dcerce v tbl. nezabírá a zkoušela prý i silnější Indometacinové a taky nic. A to má k tomu dost blízko. Dělá v lékárně a je obklopena magistrama ze všech stran. Jestli ti aspoň něco zabírá, jsi v podstatě šťastná žena. Mě palice bolí tak jednou za 14 dní a pomáhá na to Valetol a tak půl hodinové zklidnění. Nejde mi to zaspat, a ani nic jiného. Proti migréně je to drobná patálie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 11:43
avatar

Ano, jsem ráda, že jsem si správný lék našla a mě opravdu zabírá. A najdou se lidi, kteří mě i vyčetli, že když mě doma navštívili, že jsem se jim dostatečně nevěnovala. Jenom kdo to zažije, to dokáže pochopit. Jenom zajímavost, Diklofenak v tabletce jsem také jednou vzala, a dostala jsem po něm takový záchvat, že jsem lezla doma po čtyřech a myslela, že umřu. Ještě jsou dobré algifenové čípky, ale ty jsou myslím na předpis, jsou zřejmě silnější. Jednou se mi je podařilo koupit, je to ale již dlouho, byly zřejmě nějakou vyhláškou uvolněné, ale pak je vrátili zpět. Pokud bych je chtěla, tak vím, že mi je lékař napíše. Ale nezneužívám toho, když vím, že mě stačí ty volně prodejné. Bolest hlavy pravidelně za 14 dní bych určitě nepodceňovala a pokud se již tak nestalo, tak absolvovat nějaké vyšetření na odborném pracovišti. Pro jistotu a klidné spaní. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 19:08

Ahoj. Ještě bych přidal, že ty bolesti nejsou pravidelně. Jsem po čase vypozoroval, že jsem trochu citlivý např. na sfouknutou svíčku, doutnající hadr, průvan delší než malé množství, některé cizí ovoce a taky sladidla v některých nápojích. Ale ty jen tehdy, když je toho víc. Každý případ nevyvolá bolest hlavy. A jako starý opotřebovaný chlap, bolesti tlumím podle potřeby IBU IBU 4stovkou. Ale jen, když je to už k nevydržení, a po nějaké větší zátěži. Ať slouží zdraví co to dá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 17:33
avatar

OoooJE, 99% migrena, jak kouknu do svetla, nebo hlasitejsi zvuk tak bych radsi umrel...no 3 dny uz je na doktora, ze Vasi nereaguji neni moc dobra vizitka, ale v 17-ti si poradis i bez nich, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 19.11.13 19:26

zítra vyraž k lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.