Fobie a léčení hypnózou

Od: Datum: 04.12.13 12:12 odpovědí: 12 změna: 20.02.14 00:10

Dobrý den. Mám několik fóbií a přemýšlela jsem, že bych zkusila léčení hypnózou. Co si o tom myslíte , máte s tím někdo zkušenosti? Neznáte někoho, kdo hypnózou léčí? Nejlépe z Východočeského kraje. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.13 13:08

Sice to není VČ, ale když pošleš dotaz, možná i tak poradí nebo někoho doporučí.

http://psychoterapeut.kvalitne.cz

Ohodnoceno: 2x

Od: kami95
Datum: 04.12.13 14:28

Hypnozy bych se bála..jsem možná trochu paranoidní, ale bála bych se, že mi ten člověk něco řekne, mé podvědomí si to zafixuje a pak budu dělat špatnou věc a nebudu vědět čím to..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.13 14:51

Psychoterapeut je placený a motivovaný k tomu, aby klientovi pomohl a ne aby ho sabotoval.

Ohodnoceno: 1x

Od: nikc®
Datum: 04.12.13 16:42

Souhlasím s tímto názorem. Lepší je psychoterapie nebo Rush terapie.

Datum: 04.12.13 19:35

Kami, je vidět, že o hypnóze nic nevíte.

Nevěřte pochybným "knížkám" a filmům!

Datum: 04.12.13 16:54

Z Východočeského kraje neznám, ale z Prahy cz.linkedin.com/in/aaaenglish/ Tahle paní dělá všelicos - hlavně s pomocí bubnování ...ale je to velice příjemné a rozhodně to člověku pomůže uvolnit se a ujasnit si ledacos v životě. Moc držím palce! E.

Od: dako®
Datum: 04.12.13 19:21

Mám fobii z pavouků a z letadel. Byla jsem s tím u Kinezioložky, zaplatila jsem za léčení dost peněz a nepomohlo mi to. Tak jsem přemýšlela právě o hypnóze. Strach z toho trochu mám.

Datum: 05.12.13 01:47

Dako, není sice nutné se hypnózy obávat,

ale k léčbě fóbie bych ji nedoporučovala.

Hypnóza má relativně krátkodobý efekt, je potřeba ji opakovat - zkraje třeba po týdnu, později lze prodloužit na 10 až 14 dnů, ale dlouhodobý efekt od ní nečekejte.

Spíše bych doporučila terapeuta, zaměřeného na léčbu fóbií.

Ohodnoceno: 2x

Od: katk*
Datum: 19.02.14 11:44

To je ovšem pitomost. Pokud se ovšem hypnoterapeutovi nepodaří dostat pacienty alespoň do nějakého středního stavu hypnózy, a povede se mu sotva somnolence, pak chápu, že je to potřeba opakovat nejlíp i za hodinu. Pak to ale není žádná ephypnotická sugesce a hypnoterapeut není hypnoterapeut, ale jen ten monotonní břídil, co stále dokola opakuj- to je fáááájn.

Nevím, kdo školí tyhle blbce, ti opravdu nic neumí. Skutečný odborník obvykle neujíždí na Eriksonovských přístupech a nezdají se mu lehčí, než direktivní postupy, stejně jako netvrdí, že stačí i minimální ponor k praxi. Nestačí. Oni klienta prostě zhypnotizovat neumí, plácají nesmysly a nablble protahují slabiky, což naopak ruší. Slabý stav somnolence je většinou k ničemu.

Od: nikc®
Datum: 07.12.13 13:58

Kdo se pavouků nebojí? Myslím, že hodně lidí. Já bych peníze za léčbu asi nedávala. Ale záleží jen na Vás. Fobie z letadel, to je něco jiného.

Datum: 19.02.14 13:54

,,Já jsem chodila na hypnozu,,,ale je to již dávněji.

Od: pt®
Datum: 20.02.14 00:10

Z právního i etického hlediska může hypnotizovat, kdo k tomu má kvalifikaci, což je u nás lékař nebo klinický psycholog.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.