Výživné a zbavení svéprávnosti

Od: Datum: 16.11.13 10:18 odpovědí: 1 změna: 16.11.13 10:38

Dobrý den,

asi před měsícem mi přišel dopis ze soudu, že mého bývalého přítele, se kterým mám dvouletou dceru zbavili svéprávnosti. Tak se chci zeptat jestli k celé žádosti můsím vyjadřovat? A ještě bych měla jeden dotaz přítelovo odpovědnost za něj převzala jeho matka. Tak by mě zajímalo jestli i nadále budu dostávat výživné? Soud mi ho stanovil na 1000 Kč měsíčně. Zatím vše platil řádně tak jak má.

Děkuji za odpověd

S pozdravem Čermáková.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.13 10:38
avatar

Správné pojmenování tohoto právního institutu je zbavení způsobilosti k právním úkonům. Člověk této způsobilosti může být zbaven úplně nebo částečně. Podle mého názoru zasílání výživného není právní úkon, k jehož způsobilosti byl soudem zbaven. Nevím, kde získával finanční prostředky z nichž výživné platil, pravděpodobně z invalidního důchodu nebo z výdělečné činnosti. Vše by mělo pokračovat tak jako doposud, pokud byl zbaven způsobilosti pouze částečně, může být i trvale zaměstnán, záleží na tom, které oblasti života se omezení týká.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.