Zachoval se správně/nevhodně?

Od: Datum: 16.11.13 01:50 odpovědí: 7 změna: 16.11.13 13:11
avatar
Situace: Kulturní akce. Mladá žena, spíš ještě slečna, se svým partnerem. Začne malá "výměna názorů". Muž něco říká, žena na to (lehce zoufalým a mírně zvýšeným tónem): "Nee, to mi to zase musíš vyprávět teď, když si chci užít večer? Zase to musíš kazit? Nemůžeš to nechat na jindy?" Muž (celkem hrubě): "A co si teď jako užíváš, když ještě nic nezačlo?!" Žena: "Chci si dnešní večer užít, celej, je jedno, že to ještě nezačalo. Nemůžeš mi tohle říct potom?"
Téměř všichni okolo se otáčí, pokukují, co se děje. V tom se "nenápadně" otočí mladý muž, stojící se svými kamarády vedle páru, a špitne směrem k ženě "Dobrý?" Žena kývne, muž se zase otočí zpět ke svým kamarádům.
A mě by teď zajímalo, jaký máte názor na to, jak se zachoval ten mladý muž. Správně? Nebo nevhodně? Už jsem slyšela oba názory, svůj názor samozřejmě mám, ale chtěla bych vědět, co si myslí ostatní, a jaký názor bude převládat.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 16.11.13 02:05
avatar

Je to takové zvláštní "hypoteticky" pojeté otázky :)..- nevím proč nemůžete psát sama za sebe- takové ONIkání :))... My Vás neznáme-a pravděpodobně Vás nikdy nepotkáme.. :)

Za mě - (nevím co bylo téma hovoru) ale zvyšovat tón a dělat ostudu by nemělo být ve slušnější společnosti zapotřebí a bylo to hloupé... A pána slečna vídat už nemusí..

doplněno 16.11.13 02:07:

*jsou to :) pardon

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.11.13 11:09
avatar
To byla situace odehrávající se vedle nás. Samozřejmě nikdo, kromě těch dvou, nezná spoustu dalších okolností. Ale zaujalo mě, že další dva lidé se začali "hádat" - podle jednoho mladý muž udělal dobře, že se zajímal, zda je všechno v pořádku, podle druhého se do toho neměl co plést :) Prvně jsem o tom vůbec nepřemýšlela, až když jsem slyšela ty další dva. Třeba to byl známý, třeba ne, to mě vůbec nenapadlo :)
Datum: 16.11.13 04:14

Myslím, že z daného popisu nelze vyvodit správný závěr. Nevhodné by to asi bylo, pokud by otočivší se mladý muž danou ženou neznal, ale mohl to být třeba bratr, či dlouholetý kamarád, pak by to divné, alespoň podle mě, nebylo... Například, byl-li bych na nějaké takové akci a potkal zde třeba kolegyni z práce v podobné situaci, také bych se třeba zeptal zda je vše OK...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.13 08:20
avatar

partnerovi této mladé ženy, spíše ještě slečny bych doporučil najít si jinou partnerku. Jsou prostě lidi, kteří potřebují mít navrch, kteří potřebují někoho masírovat a shazovat a to i na veřejnosti. Život s někým takovým je potom jedna dlouhá řada jalových diskusí, hádek, depresí a usmiřování.

A co vy? Mohla jste se na svého partnera přece usmát a říct : Pšššt. To mi řekneš potom.

Co jste udělala? Začala jste se hádat.

Takže vy mladá ženo, spíše slečno, uděláte nejlépe, když se naučíte mlčet a když už začnete nějakou osobní věc řešit na veřejnosti, tak aby ji všichni slyšeli, pak nikomu cizímu nedovolte, aby do ní jakkoliv zasahoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.11.13 12:50
avatar

Figurek, máte pravdu, že má spousta lidí tendenci shazovat na veřejnosti, ale je odvážné hodnotit, že má muž změnit partnerku, protože neumí mlčet, když nevíte, jak to začalo. Co když ji muž začal urážet a zesměšňovat jako první a slečna se jen bránila? Zažila jsem expartnera, který každou akci zkazil tím, že mi při příchodu začal potichu vypočítávát, na koho jsem se podívala, koho bych určitě chtěla do postele, vytahovat staré věci a další nesmysly. Jsem pak ta já špatná a hádavá, když se ozvu (přiměřeně, ne na celý sál)? Nemyslím si.

K dotazu - ano i ne. Je pravda, že tomu mladíkovi jedo celé "akce" houby, na druhou stranu projevil zájem, zda slečnu třeba partner neobtěžuje. Zároveň jí mohl zavařit, pokud je přítel žárlivý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.13 11:17
Kdybych byl svědkem takové situace, tak si pomyslím, že dotyčná slečna je nevyspělá hysterka, která ignoruje že je zřejmě nějaký problém (snad ve vztahu), chce před ním zavřít oči a jen si užívat bez ohledu na toho druhého.
Co se týče toho mladíka co se ptá "Dobrý!", tak ten tím dává neomaleně najevo majetnicko-ochranitelský vztah ke slečně. Vměšuje se do čeho mu nic není (Nebo je?). Prakticky dělá ramena na partnera slečny. Podobné chování by mohlo svědčit o tom, že je to její starší bratr, nebo spíš bývalý/nebývalý partner. Kdyby měl partner slečny trochu testosteronu v těle (zřejmě nemá), poslal by ho někam a mohlo dojít ke konfliktu mezi nimi.
doplněno 16.11.13 11:27: Jinými slovy "Dobrý?" se může ptát vás partner, pokud si pro vás třeba přijde někdo cizí. Pokud se tím "Dobrý?" naopak vměšuje do partnerské rozepře někdo jiný, je to neomalenost a a snaha o ponížení a oslabení pozice vašeho partnera. V této situaci jste mohla podpořit svého partnera a říct "Díky, ale to je náš problém." Tím že jste to neudělala, ale naopak kývnutím jste pomoc prakticky přijala (jen jste dala najevo, že v tomto okamžiku ještě není potřeba) jste se zachovala bezohledně k vašemu partnerovi a dala mu najevo, že pro vás asi znamená míň než ten druhý.. Já bych na jeho místě s vámi skončil.
doplněno 16.11.13 11:36: V tlupě opičáků by to "Dobrý?" mohlo znamenat, že alfa samec dočasně toleruje partnerství své samice s jiným beta samcem, protože třeba momentálně má oblíbenou jinou samici. Stále si však na ni dělá majetnické nároky a beta samci vnucuje svoji nadřazenost.
Posuďte sama, jestli dokázal homo sapiens sapiens tyto prapudy a atavistické sociální chování rozumem zcela potlačit..
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.11.13 13:11
avatar

Mě na tom nic zvláštního nepřipadne. Mladí si prostě zrovna bouřlivěji vymněňovali názory a pán měl strach z nevhodného chování jednoho z nich. A protože chlap chlapa kontaktovat dost dobře nemůže aby nedošlo k ještě většímu konfliktu, zeptal se slečny je-li vše OK. Bylo tím myšleno třeba i to, jestli ona nezačne ještě víc hysterčit, ale i to, nebojí-li se napadení partnerem, nebo nechce-li pomoci odchodem od něj. Tak bych to chápal já.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.