Odvod daně vs internetové dotazníky

Od: Datum: 15.11.13 10:43 odpovědí: 5 změna: 15.11.13 22:52
avatar

Dobrý den.Chci se zeptat,jestli musím odvést nějakou částku-dań /nebo přiznávat příjem/za ,,příjmy,,získané z internetových dotazníků..Tzn.např,Aisa, Info-výzkumy,Median apod .Nebo do jaké finanční částky toto dělat nemusím.Tato částka se v mém případě pohybuje max.do 2000/rok.Děkuji za případné odpovědi.S pozdravem M.V.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 15.11.13 10:51
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.11.13 11:00
avatar

Díky za odkaz..Tam jsem již byla předtím než jsem psala na ,,poradte.ale to co chci jsem tam nenašla.ikdyž je to velice obsáhle napsané.Čekala jsem jednoznačnou odpověď..ale i přesto děkuji..MV

Datum: 15.11.13 20:53
avatar

Na Koukolíkovu odpověď (byť je jednoduchá a z jeho i Vašeho pohledu asi i jednoznačná) se nespopléhejte!

Nezáleží na výši příjmu, nýbrž na tom, zda činnost vykonáváte opakovaně a za účelem zisku či výdělku.

Takže doporučuji důkladně si pročíst odkaz z Bussovy odpovědi, případně si zaplatit konzultaci u právníka.

___ Koukolík má pravdu s částkou 20.000 Kč, ale zapomněl zohlednit, že v případě opakované činnosti nejde o nahodilý příjem.

doplněno 16.11.13 03:55:

Uska, Koukolik:

Je otázka, co vše lze považovat za nahodilý příjem. Podle mne tam opakovaná činnost vykonávaná za účelem výdělku (v případě SVČ zisku) nespadá.

Ale budiž. Třeba Vám tazatelka po zaplacení pokuty za neoprávněné podnikání ještě přijde poděkovat. (Já bych to tedy neriskovala.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 15.11.13 22:36

pro martusen: určitě si zmíněný odkaz prostudujte. Jasnou odpověď na svou otázku tam sice nenajdete, ale poučíte se. A těch pár korun z dotazníků určitě ráda všechny utratíte za radu právníka ;)

Pro ivzez: Když pomineme zaryté altruisty tak každá činnost je snad vykonávaná za účelem výdělku, tohle asi nemůže být kritérium. Na ostatních příjmech také záleží, protože pokud by měla tazatelka ŽL na podobnou činost nebo prováděla i jiné příležitostné činnosti, částky se sčítají.

Přesná definice příležitostné činnosti neexistuje ale trvám na tom, že občasné vyplnění internetového dotazníku nemůže být FU považované za PRAVIDELNĚ a SYSTEMATICKY OPAKOVANOU činnost, právě proto, že je občasné a nepravidelné, podobně jako brigády. Navíc samotné agentury ve vyúčtování výslovně uvádějí, že se o příležitostnou činnost jedná.

Ale pokud budu hnidopich a zpochybním to jako příležitostnou činnost, tak stejně platí ustanovení zákona o hranici 6000/rok, pod kterou opět není nutné podávat daňové přiznání.

Já bych to vůbec nehrotil a hlavně se na FU neztrapňoval přiznáním 2t./rok

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.11.13 22:52

koukolik - naprostý souhlas. Podobné akce studentů jsem konzultovala s právníkem .

Někdo si vysvětluje opakovanou činnost tak, že když jí udělám podruhé, tak ihned podávám daňové přiznání. To ani omylem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.