Nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Od: Datum: 14.11.13 22:26 odpovědí: 4 změna: 15.11.13 10:11

Dobrý den, měla jsem odpracované dlouhé roky, poté mě zaměstnavatel propustil, dostala jsem na ÚP podporu 5 měsíců. Byla jsem celkem přesně 12 měsíců nezaměstnaná. Nyní již pracuji. Chci se zeptat, jelikož nejsem v práci vůbec spokojená, chci vydržet, ale nevím jestli to nervy dovolí, kdy bych měla nárok alespoň na nějakou tu podporu? Jak dlouho musím v práci vydržet? Vřele mockrát děkuji, pěkný den přeji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.13 22:42
avatar

Po vyčerpání celé podpůrčí doby (zmíněných 5 měsíců) vznikne nárok na další podporu po odpracování alespoň 6 měsíců.

Pozor na důvod skončení pracovního poměru. Pokud byste měla nárok na podporu, mohla by se v případě, že byste sama ukončila zaměstnání bez vážného důvodu podle zákona o zaměstnanosti, podpora po celou podpůrčí dobu krátit na 45 %

--- Informace k právům a povinnostem uchazečů o zaměstnání + informace k podpoře

Vážné důvody (zákon č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, § 5, písm. c)

doplněno 14.11.13 22:48:

Štírečku, mýlíte se, podívejte se do těch odkazů!

doplněno 14.11.13 23:38:

Jarazi, i Vy se mýlíte:

Znovu zaevidovat se může třeba hned druhý den po skončení předchozí evidence. Ale po vyčerpání podpory by nárok na novou podporu vznikl až po dalších 6 měsících důchodového pojištění (zjednodušeně po odpracování 6 měsíců nebo po 6 měsících podnikání).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.11.13 22:44
avatar
Za poslední dva roky musíte alespoň rok pracovat. Předchozí zaměstnání počítat nejde, poněvadž jste již podporu vyčerpala.
doplněno 14.11.13 23:19: Ivzez máte pravdu, ale rozhodná doba stále platí. Pokud ale předtím byla bez práce přesně rok, tak podmínku splní po těch šesti měsících.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 22:57
avatar

myslím si, že tady směšujete dvě různé situace - zařadit se do evidence lze po uplynutí 6 měsíců,ale získání podpory lze až po odpracování 12 měsíců v posledních 24 měsících.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.11.13 10:11
avatar

"jaraz", nemáte pravdu. "ivzez", to má správně. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.