Vztahy se sestrou vs uhánění mých dětí

Od: Datum: 14.11.13 08:55 odpovědí: 5 změna: 14.11.13 13:33

Hezký den všem. Mám o 10 let mladší sestru, když nám zemřel táta bylo ji 15, měla zdravotní problémy které stály mamku spoustu peněz a času. Musela ji vyplatit z dědictví, taťka měl auto které mi máma "dala" a já vyplatila oba sourozence (tím se vyřešilo dědictví nezletilé ségry). Co chtěla dostala, jezdila na ozdravné pobyty k moři...Po čase se vdala, porodila syna o kterého se až moc nestarala, věčně byl u mamky nebo u nás. Následně se odstěhovala 400km daleko kde koupili barák na hypotéku, mámě to řekli až po měsíci. Dávala jsem klukovi věci, hračky...obratem je prodala na netu. Po dotazu proč to dělá začala plivat že jsem kráva, že dostala z auta jen 60tis a že si žiju jak prase. Přerušily jsme veškeré styky. Časem nadělala dluhy z podnikání o kterých nevěděl ani její manžel a do toho si pořídili druhé dítě. Zaláskovala se, rozvedla a bude vdávat (to vše během jednoho roku, včetně narození druhého dítka). Nikdy jsem ji neviděla v klidu, na děti strašně křičí. Teď problém, její nový partner vyhrožuje mámě. Svatbu chtějí jen se svědky ale nutně tam potřebuje moje děti. Ty jít nechtějí takže když mi volala, že si je na dva dny vezme tak jsem ji řekla že nechtějí. Považovala jsem to za ukončené, jenže on dětem píše jak tam pláčou, jak je moc chtějí ve svatební den, dej mi na tebe telefon, můžete si vybrat to a tamto, koupím vám to...Přijde mi to dost divné tohle přesvědčování a uhánění. Nebo jsem divná já?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.13 09:15
avatar

Dobrý den. Ne, Diano, nejste divná. Divný je přístup z jejich strany a jejich chování k Vašim dětem. Pokud se nestýkáte, nerozumíte si vy dospělí, děti bych z toho vynechala a nezatahovala je do toho vůbec. Na svatbu jít nechtějí, bylo to druhé straně řečeno a tím by to pro mne skončilo. Nebojte se říci na rovinu, že děti zájem nemají a že si přejete, aby je neobtěžovali dál. Já osobně si myslím, že se ti dva vezmou i bez Vašich dětí a nemá smysl je zatěžovat a stresovat tímto způsobem jen proto, aby jedna ze stran dosáhla svého. Nevím, jak staré děti jsou, ale když jasně řekly, že nechtějí, měla by to druhá respektovat a nesnažit se je zmanipulovat. Vztahy v rodině jsou někdy komplikované, ale jste matka dětí o které náhle oni jeví zájem a co řeknete, či uděláte, platí. Takže druhá strana ať Vás respektuje a nechá Vaše děti v klidu žít..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: radil*
Datum: 14.11.13 09:27

Divná rozhodně nejsi, divní jsou oni. Podle toho, co píšeš bych typoval, že chtějí jen svědky a hodně družiček - potažmo dětí. Zřejmě je nový partner ujetej jako americké blondýnky. Rozhodně bych podpořil děti a řekl, že je prostě nikam nepustím, ani kdyby chtěly. I ony si tím můžou pomoci, pokud by je dotyčný přemlouval. No apokud nejsou zletilé, což předpokládám, tak bych nahlásil pokus o obtěžování, stalking nebo cokoli jiného. Myslím, že až se ho pozvou na policii pro vysvětlení, tak mu docvakne, že není něco v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 09:57

Souhlas, ideální stav je jim oznámit, že ikdyby chtěli tak je nepustíte a to samozřejmně říci i dětem. Tím předejte tlaku, který by mohli vyvýjet na vaše děti. Nechápu z jakého důvodu je tam chtějí, ale určitě to nebude, dle vašeho příbehu, z lásky a stesku po rodině. Spíše velmi zištné důvody. Ať už chtějí mít družičky apod. nebo jen chtějí zabavit svoje děti, tak aby se tam nenudili atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rnk*
Datum: 14.11.13 10:04

Já bych to řešil narovinu. Ne, že děti nechcou, ale prostě nepojedou, protože nechci já. A tím by neovlivňovali ty děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 13:33
avatar

Zdravím, rozhodně divná nejste. Kategoricky řekněte "ne", na sms neodpovídejte - pokud píší dětem (na jejich telefon?), tak lze číslo zablokovat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.