Exekuce bytu a nájemník

Od: Datum: 13.11.13 16:35 odpovědí: 11 změna: 14.11.13 12:40

Pokud jde byt exekučně do prodeje a je tam nájemník, jaký je postup. Prodává se to i s nájemníkem nebo toho nájemníka vystěhují? A pokud by se to prodalo i s nájemníkem, musí pak nový majitel respektovat původní nájemní smlouvu, zejména výpovědní lhůty? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.13 16:42
avatar

Prodává se s nájemníkem, ale jako majitel pak můžete dle zákona zdražovat nájemné. Záleží ale i na smlouvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 17:20

A výpovědní lhůta?

Datum: 13.11.13 18:17
avatar

Klasicky podle občanského zákoníku:

3 měsíce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 19:18

Dovolím si doplnit Ivzez. Ano 3 měsíce, ale Vy pak máte 60 dní na podání odvolání. No a pak se zase čeká na soud. Takže se to může táhnout i rok

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 19:23

Takže kamarádka v pronajatém bytě, co jde do exekuce, se nemusí bát, že přijde ze dne na den o střechu nad hlavou?

Datum: 13.11.13 19:44
avatar

Má-li platnou smlouvu, tak určitě ne!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roboot*
Datum: 13.11.13 20:04

Není pravda ! Exekuce je zcela něco jiného, dražbou a nabitím právní moci usnesení o příklepu veškerá i nájemní práva na ten den padají !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 20:31
avatar

Právní moc se nenabíjí, nýbrž nabývá. Že by v případě exekuce přestal být nájemník chráněn zákonem?

---

Občanský zákoník, § 680 (2) Dojde-li ke změně vlastnictví k pronajaté věci, vstupuje nabyvatel do právního postavení pronajímatele a nájemce je oprávněn zprostit se svých závazků vůči dřívějšímu vlastníku, jakmile mu byla změna oznámena nebo nabyvatelem prokázána.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 10:55

A tato ustanovení OZ se týkají i změny vlastníka při exekučním prodeji? Neexistuje nějaký zákon o exekucích, který by tato ustanovení OZ rušil?

Od: roboot*
Datum: 14.11.13 11:24

Nedělejte vědu z jedné chyby, vzhledem k tomu, že jsme sami dům v dražbě koupili a i s nájemníky, vím toto opravdu velmi dobře. Zavolejte si na exekuční.

doplněno 14.11.13 11:25:

Ano je to tak, v případě dražby není nájemník nijak chráněn !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.11.13 12:40

A můžete prosím napsat nějaký zákon a pargraf, který se na toto vztahuje? Děkuji

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.