Kam v Českých Budějovicích?

Od: Datum: 13.11.13 10:26 odpovědí: 6 změna: 13.11.13 14:27

Dobrý den, o víkendu jedeme s přítelem do Českých Budějovic něco zařídit a pojmeme to jako výlet. Jistě si chceme projít historické centrum, ale moc to tam neznáme, takže pokud je tedy třeba někdo přímo z ČB nebo kdo to tak dobře zná, co byste doporučili, že určitě stojí za to tam vidět? A kam tam jít na nějakou romantickou procházku, něco třeba jako v Praze na letné nebo nábřeží? Případně nějakou dobrou restauraci nebo kavárnu? Děkuji za všechny odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bgmaniac*
Datum: 13.11.13 10:47

Černá věž, Rabnštejnská věž, Železná panna (nevím, zda budou otevřeny), určitě hlavní náměstí, Piaristické náměstí + klášter + solnice, kostel sv. Mikuláše, zámek, lovecký zámek Ohrada a ZOO Hluboká n. Vlt. (cca 8km od ČB - zámek možná už bude zavřený, je tam pěkný park kolem a zvenku též stojí za to). Dále exkurze do Budvaru, muzeum, hromada nákupních center, Lannova třída a sady, Masné krámy, záleží na tom, co Vás zajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 13.11.13 10:56

Tréninkový kanál pro vodní sporty v Českém Vrbném (zajímavé), plavba parníkem po Vltavě, poutní kostel Dobrá Voda, nedaleký Český Krumlov, Třeboň, Lipno, vše na dosah autem, pokud byste nechtěli zůstat jen v ČB.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 13:35
avatar

Černá věž je již zazimovaná. Doporučuji procházku kolem Náměstí Přemysla Otakara II. To znamená podívat se do kostela sv. Mikuláše, potom procházka po náměstí s krásnou kašnou a podloubími. Potom projít Piaristickou ulicí na Piaristické náměstí, kde je nádherný kostel s kamenou žábou, která až sleze dolů, bude konec světa :). Potom kolem řeky podél hradební zdi a přes most do parku k planetáriu. To je procházka až až.

Jako restauraci Vám vřele doporučuji středověkou restauraci U alchimsty. Je to v ulici U tří lvů. Vaří tam naprosto skvěle. Jen bych možná předem udělala rezervaci.

doplněno 13.11.13 19:26:

Jako restauraci bych Vám ještě mohla doporuči Indickou restauraci v Piaristické ulici - hned vedle náměstí. Vaří tam skvěle!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 13.11.13 13:38

Ano, u Alchymisty je to bez rezervace asi mrtvé :( ale můžete mít štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 13:45
avatar

I když nedovno jsme tam byli na večeři v pátek večera skoro polovina restaurace byla prázdná. To je ale věc náhody. Až by na to člověk spoléhal, tak by bylo plno :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 14:27
avatar

Ač jsem z ČB už od narození tak v tuto dobu není kromě náměstí nic moc k vidění.Pokud jste ještě nebyli v Českém Krumlově,tak by jsem doporučil ten Krumlov.Je to od ČB autem jen 15-20min jízdy a uvidíte i vtuto dobu daleko více než v ČB.Auo necháte na centrálním parkovišti přímo pod zámkem a projdete pod obloukem klenby přímo do histor.centra města.Už jen procházka náměstím a historickými uličkami a nádvořími zámku stojí za to.Na Hluboké připadá v úvahu nyní jen park.Nevím jestli je zámek otevřen.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.