Allianz pojišťovna

Od: Datum: 13.11.13 09:46 odpovědí: 12 změna: 20.11.13 13:23

Vykradli delší dobou mi vykradli obchod, vše bylo vyšetřeno policijí a odeslány všechny dokumenty na pojišťovnou. následně mi přišel dopis od pojišťovny, že mi nic nevyplatí protože obchod byl nedostatečně zabazpečen, tak jsem se odvolal jelikož byl obchod zabezpečen ještě ned rámec jejich pojistných podmínek. Následkem odvolání my vyplatili cca. 6% z celkové částky odcizeného zboží! Při dalším odvolání mi bylo zděleno, 6e mi víc nevyplatí jelikož nebyly poškozené zámky u vchodových dveří do obchodu. Při dodání policejní expertýzi, kde je zcela jasně napsáno, že zámky byly násilně poškozené atd. ale bohužel byly poškozené neznámím způsobem. Když jsem tuto expertýzu dodal pojišťovně, tak mi přišla zcela stejná odpověď. Po dalším odvolání, mi přšla odpověd, že kdyby byly zámky poškozené známí způsobem, tak mi to zaplatí ale jilikož byly neznámím způsobem tak nemám nárok na doplatek pojistného plnění. To mi přišla jako úplná blbost. Tal jsem se znova odvolal, odpověď byla ta samá a na závěr si dovolili napsat, že si vyhrazují právo mi neodpovídat na dopisi! Tak jsem se přímo vypravil na jejich ředitelství, tam si mě likvidátoři přehazovali jak horký brmbor a nakonec mi zdělili, že mi k tomu nemají co říct a pokud neodejdu tak na mě zavolají ochranku! Ještě musím dodat, že nikdo s pojišťovny se nebyl kouknout v místě vykradení aby si to nafotil atd., vše se řešilo pouze e-mailem, když jsem se jim snažil telefonovat, tak jejich jednání bylo vysloveně arogantní a dávali jasně najevo, že je otravuji a nikdy nic jsme se nedozvěděl. Pokaždé mi slíbili, že mi od nich někdo zavolá a nikdo se nikdy neozval. Tak jsem zkoušel podat stížnost a výsledek byl skoro stejný, jenom dopsali že zámky byly poškozené nedostatečně! Co to je za blbost?! Prostě pojistné podmínky platí jenom poze pro vás a pro pojišťovnu neplatí. Nějaká policejní expertýza, to jim asi také nic neříká.

Teď už moc nevím jak dál a prosím někoho z Vás o radu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 13.11.13 11:01

Jedině dát to k soudu. Vemte si advokáta.

doplněno 13.11.13 11:02:

A reagujte rychle kvůli nebezpečí promlčení.

doplněno 13.11.13 14:24:

Když mi pojišťovna kdysi chtěla krátit plnění z povinného ručení z důvodu amortizace, stačil dopis od advokáta, že to dáme k soudu a hned byly peníze na účtu...

Pokud mají pocit, že to k soudu nedáte tak odmítají.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.13 11:39

Ukecal bych policii ať mi napíše, že zámky byly poškozeny prokazatelným způsobem. To by neměl být problém.

Ohodnoceno: 0x

Od: roman75*
Datum: 13.11.13 12:49

Policie se ukecat nedá

doplněno 13.11.13 13:29:

Nebo aspoň tady u mě...

Datum: 13.11.13 19:42

Doložte nové skutečnosti (Ringem výše zmíněné potvrzení od policie) a dopis nechte napsat advokáta.

doplněno 13.11.13 22:12:

Opravdu by byl takový problém, aby policie potvrdila, že překážka (zámky) byla prokazatelně překonána násilím?

Napíše-li Vám dopis advokát, zvolí takové formulace, které by postoj pojišťovny mohly/měly změnit.

Datum: 13.11.13 20:41

Žádné nové skutečnosti doložit nemohu, poněvadž policie jen tak nepřepíše celou expertízu. Prý je to standartně napsaná expertíza když nejsou schopni 100% určit, čím zámky byly překonané...

Datum: 14.11.13 08:18

pro ivzez : Možná někde jinde by to problém nebyl, ale tady u policie to je neřešitelný problém...nebo spíš nechuť něco udělat-pomoct...

Od: meisterwizard
Datum: 13.11.13 20:59

Tohle je prekérní situace. Když policie napíše neprokazatelným způsobem, tak pak co s tím má dělat pojišťovna, to policie má na tohle odborníky. Když tam totiž policie to takto napíše, tak žádná pojišťovna nebude plnit, protože se může jednat o pojistný podvod. Pojišťovny denně řeší stovky pojistných událostí a spousta z nich je právě pojistným podvodem, takže se nedá divit, že se pojišťovny brání.

Opravdu v tomto případě se musí zkusit ukecat policie, protože jinak s tím člověk nepohne.

I když to půjde k soudu, tak se bojím, že pojišťovna to vyhraje proto, protože ani sama policie neví jak se tam vlastně zloděj dostal, jak ty zámky poškodil. Když tohle neví policie, tak pak kdo by to měl vědět.

Mohl byste mi poslat na email d.kettner@seznam.cz jak to nakonec dopadne? Byl bych za tohle info vděčný.

Datum: 13.11.13 21:07

To sice máte pravdu ale je tam také napsáno, že zámky jsou překonané jednoznačně násilným způsobem, jenom podle stop nejsou schopni jednoznačně říct čím to bylo překonané. Přitom nikde v pojistné smlouvě není uvedeno, jak musí být zámky překonané, je tam pouze že musí být překonané násilným způsobem.

Od: meisterwizard
Datum: 13.11.13 21:27

Určitě to zkuste dát k soudu, jiné řešení asi nebude.

Datum: 13.11.13 22:05

Tak zkusit soudem, to mám jako poslední možnost. Jelikož to vyjde hodně draho a teď momentélně na to nemám, protože jsem musel komplet vybavit obchod zbožím.

Od: d1d1
Datum: 20.11.13 12:43

a kde máte obchod umístěn a co v něm prodáváte?

Datum: 20.11.13 13:23

To tady nechci raději rozebírat co prodávám a obchod mám ve dvoře na noc uzamykatelného objektu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.