Cetelem splátky vs ztráta práce

Od: Datum: 12.11.13 12:34 odpovědí: 4 změna: 12.11.13 18:05
avatar

Dobrý,den,píši tady za kamaráda,který nemá internet.Takže.Svěřil se mi,že si vzal úvěr na 7 let,u Cetelemu,má splaceno,cc3,5 roků,ted prej přišel o práci.A chtěl se mě zeptat,jak to má udělat,se splátkama.Já jse v tom moc nevyznám,tak nevím.Jestli to jde nějak pozastavit,nebo ty splátky nějak měsíčně snížit,fakt nevím.Je veden,na UP, ted od Listopadu.

Nebo jestli aspon jdou ty splátky nějak snížit,píšu to jsem,jenok kvuli tomu,jestli tady někdo zvás,stím už nemá zkušenosti.Předem Děkuji,za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 12.11.13 12:44

Obávám se, že bude muset splácet dál. V úvahu by ještě připadalo refinancování úvěru, čili jinými slovy vzal by si ten zbytek úvěru jako nový úvěr - možná znovu od Cetelemu nebo i jiného bankovního ústavu, podle úroku a dalších podmínek. Splácel by pak delší dobu menší splátku. Samozřejmě zkusit ještě pomoc od rodiny a přátel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.11.13 12:44

Kamarád má být natolik znalý, že si napřed nastuduje podmínky Cetelemu které podepsal, (takže zřejmě neví, co podepsal).
Pak, pokud nebude rozumět, se zeptá, a já bych se ptal přímo C a to co nejrychleji, aby nenastala prodleva. Zde mu to nikdo nevyřídí. Mám tady podmínky jiné společnosti a tam je: Platby a prodlení s platbou.
A lidem radím, ihned věřiteli dejte vědět, že máte problém a řešte jej. Proč jsou lidi tak nesamostatní?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abc*
Datum: 12.11.13 13:07

Bude muset kontaktovat přímo cetelem, já od nich mám už třetí půjčkua jsem spokojený i co se týče komunikace z jejich strany, záleží taky, jeslti si vzal půjčku s pojištěním proti nesplácení apod.

Přinejhorším zkusit osobní bankrot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 12.11.13 18:05

Kamarád by měl hned kontaktovat Cetelem, že přišel o práci a bude problém se splácením. Dohodnout se s nimi co a jak dál, upravit splátky, odložit splátku atd atd. Nedělat mrtvého brouka! Pokud uvidí snahu z jeho strany, spíš mu přistoupí na nějakou úlevu. Někomu kdo nesplácí, nepřebírá poštu a situaci neřeší, tomu spíš pošlou exekutora.

A hlavně hledat práci. Vzít třeba i něco podřadnějšího, a dál hledat v oboru.

Případně požádat o pomoc se splátkami dobrého přítele nebo rodinu, vysvětlit situaci, sepsat smlouvu.

HLAVNĚ SI NEBRAT NOVOU PŮJČKU OD NĚJAKÉHO LICHVÁŘE!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.