Zneužití odcizených dokladů

Od: Datum: 13.11.13 06:34 odpovědí: 8 změna: 14.11.13 14:49

V září mi byla odcizena peněženka se všemi doklady (moje chyba, že jsem měla vše v jednom). Odcizení jsem ihned nahlásila policii a v nejbližší úřední den i MÚ, kde jsem si požádala o náhradní doklady.

Zhruba o týden později jsem se dověděla od společnosti Cetelem (když jsem si chtěla koupit něco na splátky), že na mé jméno a RČ evidují ještě další žádost... jak se ukázalo na mé odcizené doklady. Okamžitě jsem tuto žádost stopnula. . Bližší informace mi sdělit odmítli - prý jen policii, kterou bych měla informovat. To jsem samozřejmě ještě ten den udělala. Bylo mi řečeno, že mi o výsledcích dají vědět.

Nedali..a tak jsem se dotázala sama. Pracovník policie, který měl věc k vyřízení měl dovolenou :( .. když se konečně vrátil a já se ho dotázala na výsledek, řekl mi, že "případ odložil" protože mu společnost Cetelem řekla, že starší údaje o nevyřízených žádostech neuchovávají.

Já vím na 100% jistě, kdo se mé doklady pokusil zneužít (což je, jak se domnívám trestný čin) ale nemám to možnost doložit. Kdyby Cetelem poskytl policii potřebné informace o vystornované žádosti.. a nebo si policie zažádala rychleji, mohl by být zloděj dopaden. Takhle, bohužel mým jménem žádal ještě o úvěr u Home Credit..kde naštěstí pracuje moje známá a dala mi vědět. Jenže co já vím, kde všude ještě doklady zneužije?!

To policie neřeší! Oni to odložili i když dotyčný je v místě hodně známý svými podvody a informace, které jsem jim dala byly dostatečné k jeho usvědčení...

Nevím kam se mám ještě obrátit.

Upozornění od sys clayman 13. 11. 2013 08:07:18
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asdd
Datum: 13.11.13 10:26

Zajděte na policii a pohrozte jim, že pokud nebudou konat tak jak mají tak se obrátíte na GIBS - inspekci policie. Cetelem - věděli že šlo o zneužití dokladů, tj. měli povinnost toto oznámit policii. Pokud údaje skartovali, tak to je napomáhání trestnému činu. Tj. policie na ně má páky a věřím že pokud by Cetelem vycítil problémy tak by údaje vydal. Navíc v počítači jdou najít i po smazání - policie jim může zabavit počítač a údaje z něj získat.

Ohodnoceno: 0x

Od: asdd
Datum: 13.11.13 10:28

PS: s policíí jednejte prokazatelně = písemně nebo nahrát (záznam jim musíte předem oznámit, zakázat vám to nemůžou)

Od: babca123*
Datum: 13.11.13 11:25

Děkuji. Udělám to. Ten Cetelem jsem hned při rozhovoru s nimi informovala, že jsem si nic neobjednávala a že mi byly doklady odcizeny a chtěla jsem bližší informace.. na to mi odpověděli, že je dají k dispozici jen policii (mně jen sdělili firmu u které jsem údajně chtěla nakupovat a přibližnou částku).

Od: anomym
Datum: 13.11.13 13:01

To, aby cetelem zrusil "falesnou" pujcku postaci usneseni o odlozeni, v tom by take melo byt napsane to, co policie ve veci delala,ci nikoliv.Stejne tak vas policie i vyrozumela, nebo se o to alespon snazila. To, jestli jsou dukazy dostacujici nebo ne, nerozhodujete Vy, ani nějakej čičmunda tady na poradně, ani policajt, co to šetří, nýbrž státní zástupce, popř. soudce. Pokud si i přes to tvrdíte, že Vám nikdo nedal vědět a že nevíte, co se ve spise dělo, nebo nedělo, tak požádejte o nahlédnutí do spisu. To, že na to máte právo jste mimo jiné podepisovala na policii při podávání trestního oznámení. To už si ale asi nepamatujete a nebo pamatovat nechcete. Potom se ale nedivte. Když něco podepisuji, je třeba si to přečíst, nebo se potom holt obávat důsledků.

Od: buss®
Datum: 13.11.13 13:23

Nerozhoduje ..ani policajt, co to šetří,
tož vizte tr. řád § 159a Odložení nebo jiné vyřízení věci a to platí i pro tazatelku.

Datum: 14.11.13 14:43
Trochu zbytečně agresivní odpověď, nemyslíte?
Do spisu budu, samozřejmě, chtít nahlédnout a vím, co jsem podepisovala.
Je mi sice 60, ale paměť zatím slouží. A dobře si také pamatuji, že mi vyšetřovatel řekl, že mi dá vědět až mu Cetelem odpoví, ale že to může trvat i déle než měsíc. Tak jsem se nakonec ozvala sama.
Divné je mi jen to, že Cetelem mi řekl, že údaje dá k dispozici policii pokud si je vyžádá a policie mi řekla, že jim je vydat odmítli s tím, že už je nemají k dispozici.. Přitom to byl jediný důkaz proti tomu člověku, který mě okradl, protože to, co bylo v žádosti uvedeno (a co mi Cetelen řekl do telefonu) jsem znala jen já a on.
doplněno 14.11.13 14:50: Ta moje odpověď patří anonymovi...
Od: pavels*
Datum: 13.11.13 15:48

Na webovém portálu ministerstva vnitra je veřejná databáze ukradených dokladů : http://aplikace.mvcr.cz/neplatne-doklady/ . Všechny úvěrové společnosti si tam doklady kontrolují! Pokud jste skutečně nahlásila svůj občanský průkaz jako ukradený, nikdo na něj úvěr neposkytne.

Datum: 14.11.13 14:49
Doklady jsem jako kradené nahlásila okamžitě na policii a za dva dny (úřední den) na MÚ. Takže pochybuji, že se do té databáze dostaly ihned .. zato ke zneužití došlo 1-4 dny po odcizení. Přesného data jsem se nedopídila a úvěr byl předběžně schválený.. jen společnost Mall neměla objednávku zpracovanou a vyskladněnou. Tím se mi to ještě povedlo zarazit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.