ČD - kupé pro cestující s dětmi

Od: Datum: 12.11.13 20:44 odpovědí: 10 změna: 13.11.13 15:11

Tak dnes jsem to opět zažila. Oddíl pro ženy a tichý oddíl skoro prázdné a v pohodě. Zato v kupé pro cestující s dětmi v jednom cikáni, v dalších rozvalení studenti a důchodci. Na mou prosbu o uvolnění místa nereagoval nikdo. Jen po sobě tak koukali a culili se. Čekala jsem s dětmi 15 minut než přišla průvodčí a udělala mi místo. Ale jaké! jedno u okna a další dvě uprostřed kupé. Je to normální? Proč do oddílu pro ženy nikdo jiný nesmí a pro cestující s dětmi může každý!? Ale abych jen nehanila. Potěšili mě, že od nového jízdního řádu je na in 50 sleva i na týdenní jízdenky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cestovatelka33
Datum: 12.11.13 20:45

Otázka měla být : Jak se takovému jednání bránit?

Datum: 12.11.13 20:46
avatar

chce to kurz asertivity, a nes...t se s tím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cestovatelka33
Datum: 12.11.13 20:53

Tak jedině kickboxu. Těžko může matka s dvěmi dětmi tahat za rukáv důchodce či cikány.

Datum: 12.11.13 21:39
avatar

Zdravím, ledaže byste příště udělala takový humbuk, i před výpravčí, že by Vám ta místa uvolnili ještě rádi. Někdy prostě dobré slovo a požádání nestačí, jak jsem se sama přesvědčila v neděli, když jsem jela narvaným vlakem. Samozřejmě studentky (převážně) -slepice seděly zásadně tak, aby zabíraly dvě místa (na předělu), a vedle nich už se nikdo nevešel. Ještě jsem nepřišla na to, zda jim to opravdu nedochází, když stojí dvacet lidí hodinu v uličce, nebo jsou tyto osoby opravdu tak hloupé.

doplněno 13.11.13 15:01:

Bezohlednost to je tak či tak, to nepochybně, ale kdyby se aspoň ti lidi bavili... sedí, tlemí do noťasu a ani je nenapadne, že blokují volná místa a že by si mohli dát pryč aspoň tu tašku. Neřeknu, kdyby opravdu nebylo kam si sednout a všude bylo plno, ale za tohle bych je vzala tím noťasem po hlavě...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.11.13 23:16
avatar

Spíš bych to viděla na bezohlednost: Schváleně si sedají tak, aby se k nim nikdo nevešel (co kdyby se jim začal plést do hovoru?) ...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lego®
Datum: 13.11.13 06:43
avatar

Na tohle jsme pouzivali slzak. Lehce jsme striklz do kupe, a po chvili jsme si jen vyvetrali prazdne kupe

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.11.13 10:23
Myslim, ze nevite, co je to diskriminace. Nevite zda ostatni kupe nebyly do ted obsazeny. Prvni trida jezdi taky prazdna.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 10:35
avatar

Koukám, že mám velké mezery v tom jak to dnes chodí, vlakem jsem nejela 20 let a toto mi příjde opravdu šílenost. To jsme tedy dopadli, vagon pro ženy, vagon pro muže, vagon pro důchodce a vagon pro dobytek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 13:16
avatar

Liduš: V rámci šetření to ČD občas spojují. Jeli jsme totiž vlakem a vlezli do vagónu po mladých fanoušcích, kteří jeli na hokej. A věřte mi, nevěděla jsem, zda v tom mají cestovat lidi nebo ten dobytek. Průvodčí jen utrousil: To víte, jeli tu ožralí Slováci. Ale co mě je po tom? Zaplatím si, tak chci jet v kulturním prostředí. Ne s poplivanou a pivem politou podlahou, na sedadle se krčil zapomenutý joint a papíry od svačiny. *haha* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cestovatelka33
Datum: 13.11.13 15:11

No to nevím, jestli byste zase ale zaplatila, aby se v každé stanici šla podívat uklízečka jestli někdo něco neznečistil. Jinak se to totiž asi udělat nedá.

Problém je spíš v policii. Kdyby tam jeli pravičáci, hajlovali a řvali - Cikáni do plynu- tak policie vybílí celý vlak. Když jedou baníkovci, tak ať si dělají co chtějí.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.