Výpověd

Od: Datum: 12.11.13 02:00 odpovědí: 4 změna: 12.11.13 17:24

chtěl-bych se zeptat - 1. Dal jsem výpověd a normálně jsem dopracoval dohodnutý měsíc (výpověd byla ke dni 30. 10. 2013 ale poslední týden jsem se necítil dobře a (no skrátka chytil jsem angínu) a tak jsem šel k lékaři
od 30. 10. 2013 (mám neschopenku) je výpověd stále platná?
jsem stále zaměstnaný?
přišla mi výplata a tam mě strhli dovolenou za 5 dní kterou jsem si vybral
už o prázdninách je to tak správně?
moc děkuji michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.13 02:24

Pište prosím normálně, velká písmena se mi špatně čtou.

Výpověď na sebe váže minimálně dvouměsíční výpovědní dobu. Z infromace o dohudnutém měsíci soudím, že nešlo o výpověď, ale o dohodu o rozvázání pracovního poměru.

Vzhledem k tomu, že jste pracovní poměr ukončil Vy (nebo zaměstnavatel přistoupil na Váš návrh dohody), nemá nemoc vliv na trvání pracovního poměru.

Nepracujete-li pro zaměstnavatele po celý kalendářní rok, máte nárok jenom na poměrnou část dovolené.

Částku za přečerpanou dovolenou a zdravotní pojištění za neplacené volno (za dny přečerpané dovolené) je zaměstnavatel oprávněn strhnout z výplaty.

Ohodnoceno: 2x

Od: neilchris888
Datum: 12.11.13 13:13

Tak že jest-li tomu rozumím ( Jsem právě bez zaměstnání ale výpověd jako takovou "papír v ruce ! Nemám. Jen muj zaměstnavatel dostal papír na kterám jsem napsal a podepsal - Žádám o roz. prac. poměru ke dni 30.10.2013 - a to je vše.

1- Jsem nebo nejsem ještě zaměstnanec?

2. Bedu dostávat ještě když marodim peníze?

3.Mám jít na pracovní uřad?

Datum: 12.11.13 15:37

Dohodu o rozvázání pracovního poměru uzavírají zaměstnavatel a zaměstnanec písemně. Každá smluvní strana musí obdržet jedno vyhotovení dohody.

Dřívější úprava byla taková, že na návrh ukončení pracovního poměru musel zaměstnavatel odpovědět písemně do čtrnácti dnů.a pokud tak neučinil, mělo se za to, že s dohodou sohlasí. Tak to ovšem už není, takže nemáte-li kopii dohody písemně, zaměstnavatelem podepsanou, tak bych měl za to, že neexistuje. Ovšem jestliže vám zaměstnavatel strhl peníze za přečerpanou dovolenou, vypadá to, jako by dohodu uznal, Smlouvy obecně mohou být uzavřeny i konkludentním jednáním , ovšem v tomto případě zákoník práce vysloveně vyžaduje písemnou podobu. Někde je něco špatně s asi by to chtělo radu advokáta.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.11.13 17:24

Souhlasím s Kartágincem, že dohoda o rozvázání pracovního poměru musí být písemná.

Žádost o rozvázání pracovního poměru k určitému datu není výpověď a zaměstnavatel není povinen žádosti vyhovět.

Nemáte-li v ruce písemnou dohodu potvrzenou zaměstnavatelem, měl by pracovní poměr trvat dále.

---

Pokud Vám však zaměstnavatel strhnul peníze za přečerpanou dovolenou, asi (bez záruky!) s Vaším návrhem souhlasil.

---

Nemoc (jsou dvě možnosti):

(1)

Jestli pracovní pooměr skončil 30. října (proč ne až na konci měsíce - 31. 10.?), máte nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele od 4. pracovní směny do 30. října včetně. Potom až do 21. dne nemoci nic a od 22. dne nemoci (bude-li nemoc tak dlouho trvat) bude OSSZ vyplácet nemocenské.

V době nemoci musíte dodržovat léčebný režim a nejste uchazačem o zaměstnání. Registrace bude možná až po skončení nemoci.

(2)

Pokud pracovní poměr stále trvá, máte nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele za pracovní směny naplánované až do 21. dne nemoci.

___ Zkuste zaměstnavateli zavolat a zeptat se jej, jak to tedy je.

Po skončení nemoci si od něj vyzvedněte potvrzenou dohodu I potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list). Zaměstnavatel není povinen zaslat poštou.

___ K registraci na ÚP:

Není-li v písemné dohodě uveden vážný důvod skončení pracovního poměru podle zákona o zaměstnanosti, bude se Vám po celou podpůrčí dobu krátit podpora na 45 % průměrného čistého výdělku.

Ohodnoceno: 5x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.