Kde se v zahraničí doma vyzouvají a kde ne

Od: Datum: 10.11.13 18:21 odpovědí: 12 změna: 11.11.13 15:07

Chci se zeptat jak je to s přezouváním se v domácnostech ve zbytku Evropy.

Asi bych si nezvykl na to, že se v Americe doma nepřezouvají. Chodit v botech nebo teniskách po domě...

Rád bych se dozvěděl co zbytek Evropy, kde se vyzouvají, kde se nevyzouvají...

Napište prosím své zkušenosti, díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.13 18:24

Byla jsem v Belgii a moje rodina se přezouvala, za to rodina mé kamarádky se nepřezouvala. To stejné na zájezdu v Anglii. Každá rodina byla jiná. Podle mě to záleží na konkrétních lidech, jak si to určí oni. Ale souhlasím, že nepřezouvat se je opravdu zvláštní. Holt jiný kraj...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.11.13 18:34

Zvláštní je to z našeho pohledu a my jsme zvláštní pro ně. Asi jako s jídlem. V Peru jedí morčata a našich kuřat by se nedotkli.

My se taky zouváme a neumím si představit že by tomu bylo jinak.

Od: zabu
Datum: 10.11.13 19:05

Ono to zouvání a nezouvání v USA taky bude souviset s tím, jestli jste na návštěve ve slunné Californii nebo někde na severu, v Montaně nebo Minesotě.

Od: au1
Datum: 10.11.13 18:54

kde v Americe? jako USA? já mám jinou zkušenost. Jako čech na pracovní cestě v usa na návštěve u taiwanského manažera pracujícího pro čínskou firmu v Mexiku, jsem se zul, a vyfasoval pantofle :)

Od: vakr
Datum: 11.11.13 14:58

Asiati se zouvají. A tento zvyk si sebou nesou i do zahraničí.

Od: axus®
Datum: 10.11.13 19:04

Co sem me sanci poznat, tak se lide prezouvaji prakticky vsude.

Jde jen o to, ze ne treba hned u vchodu, klidne doma v botech behaji, ale kdyz sou doma delsi dobu, tak se prezujou kvuli svemu pohodli.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.11.13 21:10

Zdravím, mé postřehy z cest kde se zouvá hned u dveří: Dánsko, Německo, Švýcarsko, Rakousko, Holansko, Francie, Španělsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko+BiH. Mimo Evropu: Jižní Korea, Austrálie.

doplněno 11.11.13 10:25:

Fasují se pantofle, slušný hostitel Vás nenechá chodit v ponožkách. Doma chodím boso máme všude koberce a nestudí podlaha.

Ohodnoceno: 1x

Od: host
Datum: 11.11.13 07:46

mazak: dobrá odpověď, díky. Ještě doplním dotaz: zouvají se a chodí v ponožkách, nebo dostanou od hostitele nějaké pantofle, papuče, nebo si na návštěvu nosí svoje?

V pořadu Prostřeno je vidět, že spousta lidí chodí doma bosa nebo v ponožkách a hosty také zují a hosté chutně a esteticky stolují ve fuseklích nebo bosky. Nejhorší ponížení pro děti ve škole je, když si zapomenou přezutí a celý den musejí za trest chodit v ponožkách. Ve třídě, po chodbách, na záchod, do školní jídelny (někdy i přes dvůr), po studených a špinavých podlahách.

Od: rnk*
Datum: 10.11.13 23:13

Není to Evropa, ale třeba japonci se přezouvají jako my a k tomu ještě mají speciální obuv na WC.

Od: simisa
Datum: 11.11.13 14:18

Žiju v UK a většinou se nikdo nikde nezouvá. Mně to teda maximálně vyhovuje, samozřejmě ne chodit celý den doma v botách, ale když přijde návštěva, tak mi ty české papuče nebo chození v ponožkách, přijde ponižující. Nikdy bych návštěvu nezouvala.

Od: zabu
Datum: 11.11.13 15:05

Naprostej souhlas. Ženská se vyfintí na návštěvu, a ty boty k tomu neodmyslitelně patří, a hostitel ji část tý krásy donutí zout.
Není to k zamyšlení? Že si majetku vážíme víc než člověka-návštěvy? Mám k takovému vůbec chodit na návštěvu?

Od: axus®
Datum: 11.11.13 15:07
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.