Daňové přiznání - vedlejší pracovní činnost

Od: Datum: 10.11.13 11:14 odpovědí: 3 změna: 11.11.13 04:04

Zdravíčko,

měl bych takový skromný dotaz. Tento rok jsem si v březnu ( 2013 ) "udělal" živnostenský list na vedlejší pracovní činnost. Bohužel jsem ovšem nečekal, že to bylo zbytečně, jelikož jsem neměl dostatek času se pořádně tomu věnovat a tak odhaduji výdělek za rok 2013 rovný nule. Musím tedy příští rok podávat daňové přiznání i přes to, že jsem si nic nevydělal? Další otázkou mi je, jestli pokud si ještě letos živnostenský list zruším ( ano, zruším, pozastavení pro mě nemá smysl, protože opravdu nedokážu odhadnout, kdy ho budu potřebovat a nehodlám to mít neustále na paměti ), jestli se pro mě vztahuje povinnost podávat daňové přiznání ( opět pokud můj výdělek je roven nule ). Z hlavní pracovní činnost za mě daňové přiznání podává firemní ekonomka.

Předěm děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 10.11.13 16:01

Dobrý den,pokud jste zaměstnaná a podnikáte a vače příjmy z podnikání (příjmy nikoliv zisk) nejsou vyšší než 6.000 Kč ,může požádat o roční zúčtování svého zaměstnavatele.Potí přiznání podávat nemusíte.

Přehledy jak pro OSSZ a ZP, se i při nulovém přijmu podávat musí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.13 03:48
avatar

Podstatné je zda jste aspoň jedenkráte "podnikal" a ne jaký jste měl výdělek.

Jestliže jste podnikat nezačal, není důvod podávat přiznání a ni přehledy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.13 04:04
avatar

Mýlíte, se zaměstnanavtel za nikoho daňové přiznání podat nemůže. Zaměstnanci, kteří mají jeno jednoho zaměstnavatele, a nepodnikají ani nejsou povinni daňové přiznání podávat.

Zaměstnavatel provede roční zúčtování daně ze mzdy těm zaměstnancům, kteří jej o provedení písemně požádali do 15. února včetně (podpis na prohlášení k dani z příjmu na tzv. růžovém "papíru/formuláři").

Jestli jste začal podnikat, měl byste podat daňové přiznání sám (zaměstnavatel Vám po skončení roku vystaví potvrzení o příjmech a o odvedených zálohách daně).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.