Vesničan a cesta noční Prahou

Od: Datum: 10.11.13 09:00 odpovědí: 11 změna: 11.11.13 08:54

Čeká mě cesta do Prahy, mimo jiné za kulturou. A pak cesta z centra téměř na okraj Prahy, před půlnocí. Čím víc se to blíží, tím víc se začínám bát. Docela živě se vidím obstoupenou houfem rumunských kapsářek, slyším taxikáře, jak mi říká, že tam kamsi nepojede. Nadávám si, že jsem zpitomělá ze sledování krimi. Tyhle chvíle obav a odvahy se střídají, fakt, že na mně ve velkoměstě a hlavně v MHD každý pozná, že mi čouhá sláma z bot, je prostě fakt.

Váhám mezi MHD, taxíkem a žádostí, aby pro mě někdo z rodiny přijel. Poslední možnost je docela potupná.

Vedle povzbudivých slov uvítám doporučení a zkušenosti s taxikáři. Internetová kalkulačka mi spočítala, že cena za jízdu by měla být kolem 300 Kč. Co když mě povozí městem a bude žádat tisíc? Co když mě odmítne, protože cestou zpět by už těžko někoho naložil?

Vím, že je otázka pro někoho legrační, ale já takhle v noci sama cestovala naposledy asi před 40 lety nočním Brnem. Tehdy mladá a za hřích stojící, ale kupodivu bez obav .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.13 09:08

Z centra se na okraj Prahy za tři stovky rozhodně nedostanete.

Ohodnoceno: 0x

Od: flip
Datum: 10.11.13 09:12

No neřekla bych - z centra (většinou IP Pavlova) jezdíme často do Kunratic (okraj Prahy 4). Cena se do Kč 300,- vleze.. Nemávejte na taxi, ale rovnou si zavolejte a nemějte strach, že nedorazí ;) Zkuste Speedcars 224234234 nebo AAA (mají ted nějakou službu, že jezdí levnější, ale "horší" vozy http://www.aaataxi.cz/detail.php?fIDSTRANKY=52"

Datum: 10.11.13 09:12

Volte klidně MHD. Cestu si můžete naplánovat již doma. Přeprava je poměrně rychlá a bezpečná.

Naplánovat si lze cestu v potřebném čase zde: http://jizdnirady.idnes.cz/praha/spojeni/

doplněno 10.11.13 09:14:

Stačí zadat místo odkud jedete (ulici) a místo kam jedete (ulici). Lze vymezit i čas. Vyhkledá se Vám popis spojení, cena spojení i celková předpokládaná doba jízdy

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.11.13 10:33

Napiš, jaký okraj Prahy máš na mysli a my vymyslíme nejvhodnější způsob i trasu. MHD se lze dostat prakticky všude a bezpečně.

doplněno 10.11.13 10:48:

MHD je fakt bezpečná, tak proč vyhazovat za taxi. Noci a tmy se opravdu nemusíš bát.

To bylo kdysi pro mě horší projít v noci parkem přímo v blázinci, to bylo skoro jako z hororu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.11.13 10:42

Pojedu do Čimic kus za blázinec. Spoje si vyhledat umím, je to někam do Kobylis metrem a pak autobusem, ve dne jsem to absolvovala už několikrát, nejistota pramení hlavně z noci a tmy.

Od: flip
Datum: 10.11.13 11:55

Já být váma, zajedu metrem na ty Kobylisy a tam volám taxi - to je asi ideální řešení Zvlášť pokud je to někde v panelácích, tam by se mi v noci motat samotné nechtělo

Od: mech
Datum: 10.11.13 11:26

noční cesta ve VELKOměstě je SPÍŠE DOBRODRUŽSTVÍ a cesta ODVAHY která bejvá zakončena někdy HAPPYENDEM = M

Datum: 10.11.13 12:54

Přestala bych přemýšlet, zda je poslední možnost potupná či ne a pozvala si odvoz z domova, syna nebo manžela. Vyjde Vás to levněji, než nějaký taxík a nikdo Vás nepřepadne. Pokud jsou mužští svolni, je to nejlepší možné řešení.

Sama bych se také v noci po Praze nepoflakovala. Byla jsem tam ve dne, šli jsme s mužem jen z Masaryčky na Hlavní a co jsem cestou viděla - no hnus, velebnosti. Natož v noci.

My jedeme od obce /banda vesničanů/ autobusem na muzikálek do Karlína. Moc se těším. Po odpoledním představení se prý půjdeme podívat na Staromák na rozsvícený strom. Bude to sice procesí jako když Hoštice jely do Itálie, ale bude nás víc a to se člověk nebojí. Navíc je to hned v centru.

Ale sama - nikdy. Domluvte se s rodinou, kde se sejdete a máte to nejjednodušší. Kdyby brblali, pomůže nějaký příspěvek na benzín, či pak uvařit za odměnu něco moc dobrého. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.11.13 13:32

Vidím, že mi rozumíte, Jago, ale ono to není jen potupné, ale také velmi komplikované a v konečném výsledku možná dražší než taxi.

Manžel - partner - není. Dcera bude hlídat maminku, zeť sám doma s vnukem. Snacha, za kterou chci na noc jet, bude u dvou kloučků, syn pravděpodobně na služební cestě. Ještě se do toho dají zapojit rodiče partnerů mých dětí. S jedněmi se moc neznám, druzí - pán na noční nebo před službou, těžko říct, paní tč. v nemocnici na operaci. Další sousedé a známí mých dětí - to by bábovka nespravila...

Ono to nějak dopadne a ještě se tady na poradně budu objevovat .

Datum: 10.11.13 15:48

Jinak jedna taxislužba předem vypošítá a sdělí cenu, ale zapomněl jsem která, myslím, že je to AAA taxi. A při jízdě taxíkem máte nárok na potvrzenky, řidič by ji měl dát automaticky, ale pokud ne, neistýchejte se o ni pořádat. Ono s potvrzenkou si zas tak moc netroufnou předrařovat.

Od: narf
Datum: 11.11.13 08:54

14 0 14 AAA taxi. Výpočet je tady:http://www.aaataxi.cz/Ceny/. Pojezdy po noční Praze limituje metro. Jak přestane jezdit, investovala bych do taxíku. Centrum je opravdu po půlnoci zaplněné "individui:¨".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.