Zkusit jednu z těchto oborů?

Od: Datum: 09.11.13 17:29 odpovědí: 4 změna: 09.11.13 23:05

Dobrý den, hledam práci a nevim jakou si zvolit. Jsem bez praxe a mám výuční list s nastávbou. Chtěl bych se zeptat kdo dělá realitního makléře, fin. poradce, prodavače aut, jestli by mi napsal svoje zkušenosti, rady o jeho práci a jestli do toho jít nebo ne. Jak je těžké zaškolení a první měsíce u makléře např. U všech je tam fixní plat podle výkonosti + jak jsou psych. náročné tyto práce. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.13 17:34
avatar

To musíte sám cítit k čemu víc tíhnete /na co máte/. Asi nejlehčeji vydělané peníze má realitní makléř, pak prodejce aut a nejtěžší /hlavně na znalosti/ bude finanční poradce. První dva jsou o komunikaci a přesvědčování, ten poslední o znalostech a logice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 18:33
avatar

U prvních dvou nejde o zaměstnání, nýbrž o podnikání vlastním jménem a na vlastní náklady.

Odměňován byste nebyl mzdou ani platem, ale provizí. Případná (vstupní) školení byste si musel uhradit.

Realitní makléř si v poslední době musí i zaplatit frančízu, finanční poradci musí složit (tuším i zaplatit). zkoušku u ČNB. U prodejců aut nevím, zda jde o zaměstnance nebo opět o podnikání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 09.11.13 20:32
avatar

Finanční poradce je člověk, který neumí vydělat sám vlastním investováním pořádné peníze, tak se nějaké alespoň snaží získat tím, že o tom radí jiným.

Co se týká prodejce aut, podnikám v podobném oboru, někoho, kdo se tak hloupě ptá bych nikdy nezaměstnal.

Držte se svého vrabce v hrsti a nesněte o holubech na střeše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 23:05
avatar

Bez praxe nebo alespoň vztahu k dané oblasti nedoporučuji dělat realitního makléře a prodejce aut. Realitních makléřů je nadbytek a člověk v tom musí umět chodit, aby byl úspěšný - přeloženo: aby aspoň trochu zbohatnul. Jinak budete jen telefonem otravovat lidi, kteří dali někam inzerát a přemlouvat je, aby dovolili zadat svoji nemovitost do nabídky realitky nebo aby jí dali exkluzivitu a to za mizerný plat. Prodejce aut - to je úplný nesmysl s klesajícím počtem prodaných aut a přecpaným trhem.

Finančního poradce lze začít dělat poměrně lehce. Stačí školení, hezký oblek, být přesvědčivý a neříkat celou pravdu. Potom se dají na provizích získat solidní peníze v řádu desítek až stovek tisíc mesíčně. Ale ne každý na to má žaludek oblbovat a často také okrádat lidi.

V čem jste se vyučil? Proč nechcete zůstat u svého oboru?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.