Vypoved v praci - co kdyz ne?

Od: Datum: 08.11.13 20:54 odpovědí: 11 změna: 09.11.13 16:51
Dobry den,
rok a pul pracuji v jednom obchode.. Nyni jsem si nasel novou praci, absolvoval jsem dva pohovory (prekonal jsem se i na pohovor v aj) a pred chvili mi volali ze se mnou na 100% pocitaji...
Tak a ted nastava ta dulezita otazka.. Jsem asi presvedceny ze me sef nebude chtit pustit.. Takze kdyz nepujde dohoda tak jake mam dalsi moznosti? Asi zadne ze jo? Bojim se naschvalu ikdyz jsem se pro firmu obetoval dost.. Kdyz uz do prace neprijdu a nastoupil bych do nove tak dostanu poruseni - to se se mnou pak tahne uz navzdy? Nebo se to vztahuje jen k budouci praci? Kdyz bych to budoucimu zamestnavateli rekl, ze me nechteji uvolnit ale chci pracovat u nich a oni by vedeli ze tak dostanu "paragraf" tak je to v podstate taky reseni? Tohle je prekerni situace, protoze oni o me maji zajem, ja o tu praci tez, ale tohle je prekazka, ktera mi zcela utlumila radost z toho ze jsem si nasel novou praci...
Snad jde pochopit o co mi vlastne jde..
Dekuji moc..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mike32*
Datum: 08.11.13 21:18

Pokud Váš současný zaměstnavatel, s kterým předpokládám máte smlouvu na dobu neurčitou, nebude ochoten s Vámi ukončit pracovní poměr dohodou ... nezbude Vám nic jiného, než se s budoucím zaměstnavatelem dohodnout at na Vás počká ... pokud o Vás opravdu stojí, tak v tom nebude určitě problém ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.11.13 21:19

Pochopitelné to je, ale zklamu Vás: Nepřistoupí-li zaměstnavatel na návrh dohody, zbývá pouze výpověď.

Nedoporučuji přestat chodit do práce, a to ani po dohodě s budoucím zaměstnavatelem. Dal byste mu tím najevo, jak solidárním zaměstnancem byste byl. Nový zaměstnavatel by mohl hledat dál a rozloučit se s Vámi ve zkušební době.

Pokuste se přesvědčit stávajícího zaměstnavatele k rozvázání pracovního poměru dohodou.

___ Okamžité ukončení pracovního poměru podle § 55 se promítne do případné evidence na ÚP: uchazeč, jehož pracovní poměr v době posledních 6 měsíců před registrací takto skončil, nemá nárok na podporu.

Ohodnoceno: 2x

Od: hm®
Datum: 08.11.13 21:24

Těžko radit. Doufejte v dohodu. Radši ani nechtějte vědět, jak by nový zaměstnavatel reagoval na Váš předčasný odchod ze staré práce; buď by se mu to nelíbilo, protože to je podraz, a nový zaměstnavatel by správně věděl, že to klidně uděláte časem i jemu, nebo by mu to nevadilo a pak je to taky špatné, protože by to znamenalo, že je lump, podobné chování mu nevadí a tím pádem klidně někdy vymete i Vás.

Jako jedinou správnou možnost taky vidím seznámit ho se situací a požádat ho, aby počkal.

Datum: 08.11.13 21:39

Nějak ve vašem příspěvku nemohou najít důvod, proč nepoužít prachobyčejnou výpověď. Nový zaměstnavatel nepočká?

Datum: 08.11.13 21:51
Dekuji Vam za odpovedi, dokonce me prekvapilo, ze jsem neschytal vlnu kritiky... Za to druhe podekovani..
Myslel jsem si presne co jste mi napsali, jen jsem to potreboval slyset od zkusenejsich.. Novy zamestnavatel potrebuje nekoho co nejdrive, samozrejme je seznameny s fakty a je nejakou dobu schopny pockat, rozhodne ale ne 2 mesice, tudiz vypoved neprichazi v uvahu.. A dohoda - proste na popsani celeho problemu by dalo na knizku, to co se v soucasne firme deje je neuveritelne.. Problem je, ze ackoliv jsem se sefem vzdy vychazel dobre, chodil do prace navic vzdy kdyz me pozadal, svou praci vykonaval celou dobu co nejlepe - rozumim, ze je se mnou spokojeny (alespon tak je mi to prezentovano) takze o me nechce prijit, jenze tady je ten problem ze on neoddeluje osobni a pracovni veci, tzn. ze v tom bude hrat osobni faktor a ja se proti tomu nebudu moct branit, je dost zvlastni povahy a ja proste nechci kvuli nekomu resp. neci spatne nalade prijit o dost lepsi flek, jak pracovne tak financne.. Jak se pak branit - nijak.. Tak to je smutne! Leda ze bych to hnal uplne na vedeni a snazil se domluvit s nimi...
Datum: 08.11.13 22:09

Již jsem to tu prezentoval vícekrát. Použít psychologii a moment překvapeni. Já bych to udělal následovně. Nachystal bych si výpověď dohodou k datu, které potřebuji a šel bych za šéfem. Nejdřív bych chtěl třeba zvednout plat, pokud by se nechytil, tak bych si začal stěžovat na pracovní podmínky. Všude něco je a něco se nedodržuje. No a ve chvíli, kdy by mu došla trpělivost a chtěl by mě vyrazit, bych mu vrazil já tu výpověď pod nos ať to teda podepíše.

Datum: 08.11.13 23:54

proboha jen ne výpověď dohodou - buď dohodu nebo výpověď, uvedený postup je možný,ale je třeba uvést ukončení pracovního poměru dohodou k určitému datu a modlit se, aby na to zaměstnavatel přistoupil. Jinak je opravdu pouze jediná cesta a to je výpověď, tedy 2 měsíce .

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.11.13 00:41

Ringo, "výpověď dohodou" neexistuje! Tazatel může zaměstnavateli předat písemnou výpověď nebo jej požádat o rozvázání pracovního poměru dohodou k určitému datu.

Kdyby se tazatel řídil Vaší radou a použil Vaši formulaci, nebylo by z písemnosti zřejmé, oč přesně tazateli jde.

Jestli zaměstnavatel nechce o zaměstnance přijít, klidně chvíli (pár týdnů) počká a pak návrh dohody zamítne.

Tazatel bude muset dát výpověď a pracovní poměr se tak minimálně o měsíc (spíše ale více) prodlouží.

doplněno 09.11.13 04:12:

Ringo, není to slovíčkaření, jde o dva různé způsoby ukončení pracovního poměru. Dohoda i výpověď musí být písemná, a mělo by být zřejmé, o který způsob ukončení jde.

Znám dost případů, kdy kvůli nejdnoznačné formulaci (podle Vás slovíčkaření) skutečně došlo k prodloužení původního pracovního poměru a následně i ke ztrátě nového zaměstnání, protože nový zaměstnavatel nebyl ochoten čekat o jeden nebo dva měsíce déle.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.11.13 01:53
To je slovíčkarení. Vsak pisu dohodou k urcitemu datu. Pokud mi
to podepise, uz je to platné.

Od: luke237
Datum: 09.11.13 07:07
Vsichni tady pisi o 2 mesicni vypovedni lhute, ale v podstate je skoro 3 mesicni. Dvoumesicni lhuta zacina bezet prvnim dnem nesldujiciho mesice po predani vypovedi, tedy v nasem pripade (prvni ctvrtina listopadu) je to 1.prosince! Tedy k tem 2 mesicum se musi jeste pripocitat skoro cely listopad!

Datum: 09.11.13 16:51
Ano, je to tak a je to poměrně velká komplikace, i když pochopitelná z pohledu zaměstnavatele. Ne že by nový zaměstnavatel nebyl ochoten počkat, ale obvykle hledal někoho na rychlo do týmu a za 3 měsíce je už projekt většinou v plném proudu. Nakonec jsem dal výpověď preventivně, abych byl flexibilní k pracovním možnostem a místo trvalé práce zůstal na volné noze. Bývalý zaměstnavatel zůstal jedním z odběratelů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.