Nárok na podporu při rekvalifikaci

Od: Datum: 08.11.13 18:25 odpovědí: 1 změna: 08.11.13 19:55

Dobrý den,

nevěděl by někdo zda mám nárok na podporu při rekvalifikaci, když jsem nepožádala o podporu v nezaměstnanosti? Jsem absolvent (před školou jsem již dva roky pracovala) a přišlo mi zbytečné na podporu v n. vyplňovat ten papír, když na ni stejně nemám nárok. Rozhodné jsem nopočítala s tím, že na úp skejsnu tak dlouho. Teď mi úp cpe rekvalifikaci.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.13 19:55
avatar

Dobrý den. Máte, viz. Zákon o nezaměstnanosti § 40:

(1) Nárok na podporu při rekvalifikaci má uchazeč o zaměstnání, který se účastní rekvalifikace zabezpečované krajskou pobočkou Úřadu práce (§ 109) a ke dni, k němuž má být podpora při rekvalifikaci přiznána, není poživatelem starobního důchodu.

(2) O podpoře při rekvalifikaci rozhodne krajská pobočka Úřadu práce.

(3) Podpora při rekvalifikaci se poskytuje po celou dobu rekvalifikace, s výjimkou dob uvedených v § 44 odst. 1.

další info zde: http://zakony.centrum.cz/zako…-zamestnanosti/cast-2-hlava-3

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.