Zuby - vytrhnout či né

Od: Datum: 07.11.13 20:30 odpovědí: 6 změna: 08.11.13 14:28

Dobrý večer. Chtěla jsem se zeptat, jestli můžu přijít k zubaři a nechat si vytrhnout několik posledních zubu? Pán doktor mi totiž nabízí další korunky a ty stávající už mam dlouho a dostává se mi pod ně jídlo akromě toho jsou pro důchodce dost drahé. Kromě toho mám částečnou zubní náhradu.Proto jsem se chtěla zeptat jestli můžu požádat o vytržení zbytku zubů a dát si udělat celkonou snímatelnou náhradu. Mám obavy na reakci zubaře..Děkují za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 07.11.13 20:47

Zdravím Vás, myslím si, že by neměl být problém. Je to jen můj názor. Domluvte se s lékařem.

Přeji hezký večer-

Ohodnoceno: 0x

Od: xixi*
Datum: 07.11.13 21:09

Pan doktor by měl vzít navědomí váš požadavek, protože jinak můžete přejít k jinému lékaři. Nebojte se ho a klidně mu to řekněte jako jste to napsala nám. Pokud je to rozumný člověk, tak vám vyhoví. Možná vám nabízí další korunky protože se mu tím od vás sypou další korunky :). Takže s chutí do toho a ať je brzy hotovo.

Od: veverice
Datum: 07.11.13 21:56

Děkují za vaše názory, hodně mi to pomohlo.

Datum: 07.11.13 21:59

Zeptejte se ho, řekněte mu cobyste ráda, on vám k tomu řekne své - ideálně pro i proti. Můžete zmínit svoji finanční situaci a pokud bude navrhovat ať si půjčíte, řekněte NE, i když jde o zdraví.

Datum: 08.11.13 02:01

Chce to jiného zubaře. Pod korunky se Vám dostává jídlo? Který lempl je vyráběl? Rozhodně ale čekejte, že pod celkovou zubní náhradu se Vám bude dostávat jídlo ještě mnohem víc.

Chce to jít k někomu jinému, kdo sleduje moderní trendy a není lenoch držící se zastaralých postupů, které ale stále dobře sypou díky neinformovaným pacientům. V každém městě máte většinou několik velkých zubařských středisek, zkuste se poptat. Dneska máte možnost si nechat zasadit titanové vruty na které se potom jednotlivé zuby, částečná nebo dokonce celková náhrada přichytí. Je to vyzkoušené a ve světě dlouho používané. Pokud se to správně udělá, životnost je neomezená. Sice to taky není zadarmo a ceny se mohou u jednotlivých zubařů hodně lišit, ale za ten komfort to určitě stojí.

Datum: 08.11.13 14:28
Jestli mají zuby pod korunkou zdravé kořeny tak si myslím že je škoda je likvidovat.Přece jen vám na nich zubní náhrada musí držet líp než na nějakém lepidle. Na výměnu korunky máte nárok myslím každých 5 let a u zubů bez bílé plošky se vejdete do tisícovky pokud to nebude úplně celé "na pokladnu " Doktor to zvládne za dvě návštěvy.To výše uvedené titanové "kořeny" jsou záležitost na třičtvrtě roku až dva roky než se trn vhojí a finanční náročnost ani nemusim zmiňovat. Aní 20 000 na jeden zub vám stačit nebude.
Když se zubaři zmíníte, že se vám pod stávající korunku dostává jídlo a že novou si určitě takhle nepředstavujete určitě to se domluvíte na tom že si dá záležet,aby ta nová byla lepší. Jinak je na čase změnit zubaře.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.